Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Strona www i jej promocja

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Strona www i jej promocja"— Zapis prezentacji:

1 Strona www i jej promocja
5300 osób już ma własną stronę www na dzień 25 czerwca 2009.

2 Tworzymy stronę www

3 Alias Alias to inaczej ta część adresu naszej strony, która wskazuje, że jest to nasza strona www. Np. Alias to instrument marketingu. Ludzie zapamiętują domenę, która jest wpadającą w oko i ucho nazwą. Powinna być łatwa do zapamiętania i wypowiedzenia, nie sprawiająca trudności w pisowni. Pamiętaj, że często będziesz musiała przedyktować adres strony przez telefon. Kwestia aliasu składającego się z kilku słów – jak go zapisać? Z kreską czy bez?

4 Zdjęcie Wielkość – trzeba wypośrodkować. Im większe tym lepsze, ale jeżeli wielkość zdjęcia przekracza rozmiary strony to jest już za duże. Ciężar – tu odwrotnie im mniejszy ciężar tym lepiej. Dobór tematu – generalnie najlepiej działa człowiek.

5 Zdjęcie Morguefile to galeria zdjęć dostępnych za darmo zarówno do prywatnego jak i komercyjnego użytku [ENG]: Flickr to serwis internetowy stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych online. [ENG]: IrfanViev - to niewielki programik, służący do przeglądania grafiki, jak i formatowania zdjęć, czy zmiany rozmiarów zdjęć. [ENG]: Pamiętaj - zanim zaczniesz używać - zapoznaj się z umowami licencyjnymi na każdej z tych stron. Szanuj prawa autorskie!

6 Układ strony 1) W punkcie jeden znajduje się najwięcej informacji, które przyciągnęły wzrok internauty. 2) Niewiele osób spojrzało na banner/logo. 3) Główne punkty nawigacyjne zostały przegapione. 4) Część płatna contentu, czyli reklamy, została na tej stronie przegapiona. 5) Tylko 20% internautów przewinęło stronę poniżej tego punktu. 6) Ważne treści umieszczone w tym miejscu nie zostały przeczytane. 7) Nikt nie przewinął strony więcej niż o 1/3 w dół. Wybierz strategię sprzedaży siebie.

7 Załóż własną stronę www
Wejdź na i zaloguj się na swój numer konsultanta. Wybierz “Strefa Klubowa” z górnego menu. Zobaczysz nową listę – kliknij w link “Biznes”. Następnie wybierz “Własna strona www”. Jesteś coraz bliżej swojej własnej strony internetowej! Przewodnik „Własna strona www” możesz pobrać po zalogowaniu z strefy klubowej: Biznes/Do pobrania/Przydatne dokumenty

8 Edycja strony głównej Najważniejsza część własnej strony www! Wszystkie pola, które tu wypełnisz są widoczne na Twojej stronie głównej. W polu tekst mieści się do 4000 znaków w bazie, co oznacza 1300 liter na stronie w kodowaniu UTF8.

9 Edycja strony głównej

10 Co zamieścić na stronie?
Na stronie możesz zamieścić informacje o planowanych spotkaniach, porady i wskazówki dla klientów, rekomendacje produktów. Treść zależy to tylko od Ciebie!

11 Rekomendacja produktu

12 Rekomendacja produktu
Pamiętaj, aby co Katalog odwiedzić tą sekcję i sprawdzić czy nie rekomendujesz produktów, których już nie ma w ofercie!

13 Linki URL to pełen adres strony www, do której chcemy zlikować.

14 Edycja HTML

15 Film z Oriflame TV

16 Film z Oriflame TV Uwaga! Nie każdy szablon strony pozwala na wklejenie filmu. Uważnie dobierajcie szablon.

17 Promujemy stronę www

18 1 krok Poinformuj swoich znajomych i klientów o swojej stronie www.
Po prostu skopiuj ten link, załącz go do a i roześlij go wszystkim.

19 Dodaj swoją stronę www do przeglądarek:

20 Słowa kluczowe Na stronach konsultanckich nie można wpisywać tzw. słów kluczowych. Pajączki wyszukiwarek czytają jednak całą stronę. Jeżeli zależy nam, aby wyszukiwarka pokazywała naszą stronę po wpisaniu danego słowa – umieśćmy je w naszym tekście i to najlepiej kilka razy. Częstotliwość dla danego słowa powinna być wysoka. Z drugiej jednak strony zbyt często powtarzanie słowa w treści strony może zaniżyć jej pozycje – powstaje podejrzenie spamu. Zalecam częstotliwość na poziomie 3-9%. Pozycjonowanie -> ptasia grypa

21 Słowa kluczowe Pajączki zapamiętują tzw. "anchor text" – treść linku zewnętrznego. "Anchor text" to treść zawarta pomiędzy znacznikami <A>. Konkretnie: <a href=" Oriflame</a> Jeśli na Twoja stronę kieruje link zawierający Twoje słowo kluczowe w anchor text to ma on większą wagę, niż link zawierający np. adres www.

22 Popularność strony Coraz popularniejsze staje się sprawdzanie Link Popularity dla każdej strony. Jest to ilość zindeksowanych stron, które posiadają linki do naszej. Liczą się oczywiście strony nie będące częścią naszego serwisu. Ta metoda wzięła się z założenia, że do stron ciekawych/ wartościowych ludzie się podłączają chętniej niż do byle jakich. Najpopularniejsze rozwiązanie stosujące tą metodę to PageRank używany przez Google. Jeśli na różnych stronach internetowych jest wiele linków do Twojego serwisu, to strona jest wysoko w rankingu. Mówiąc po prostu – im więcej stron www linkuje do Twojej strony tym lepiej!

23 O czym jeszcze warto pamiętać?
Odświeżać stronę! Licznik odwiedzin wskaże Ci, jak wiele osób zagląda na Twoją stronę w Internecie.

24 Najczęściej używane znaczniki HTML
<a href=„…”></a> - odnośnik (link, odsyłacz) <img src=„…”> - wstawianie grafiki <br> - złamanie tekstu <p></p> - akapit <b></b> - pogrubienie tekstu <i></i> - pochylenie tekstu (kursywa) <u></u> - podkreślenie tekstu

25


Pobierz ppt "Strona www i jej promocja"

Podobne prezentacje


Reklamy Google