Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest to jedna z najstarszych czystych ras koni na świecie. Ma udokumentowane podobizny datowane na wiele lat p.n.e., chociaż niewiele jest dostępnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest to jedna z najstarszych czystych ras koni na świecie. Ma udokumentowane podobizny datowane na wiele lat p.n.e., chociaż niewiele jest dostępnych."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Jest to jedna z najstarszych czystych ras koni na świecie. Ma udokumentowane podobizny datowane na wiele lat p.n.e., chociaż niewiele jest dostępnych dowodów jego pochodzenia. Był używany do tworzenia wielu innych ras, wliczając w to konia pełnej krwi angielskiej. Brak jakichkolwiek bocznych linii krwi oznacza, że arab utrzymał swe wyjątkowe cechy, takie jak wysokie noszenie ogona i niepowtarzalna budowa ciała. Ma on 17 żeber, 5 kręgów lędźwiowych i 16 ogonowych, podczas gdy inne konie mają ich odpowiednio 18, 6, 18. Charakteryzuje go także oryginalna wyniosłość na czole w kształcie tarczy, zwaną jibbah. Araby są obecnie hodowane na całym świecie. Każdy kraj prowadzi własną księgę stadną, jednakże aby utrzymana została czynności rasy, hodowla musi mieć akceptację Światowej Organizacji Konia Arabskiego(W.A.H.O).

5

6

7

8

9

10


Pobierz ppt "Jest to jedna z najstarszych czystych ras koni na świecie. Ma udokumentowane podobizny datowane na wiele lat p.n.e., chociaż niewiele jest dostępnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google