Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karolina Duda. uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karolina Duda. uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji."— Zapis prezentacji:

1 Karolina Duda

2 uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura zawiera różnego rodzaju klawisze – alfabetyczne, cyfrowe, znaków specjalnych, funkcji specjalnych, o znaczeniu definiowanym przez użytkownika. Klawiatury występują w różnych urządzeniach: komputerach, maszynach do pisania, klawiszowych instrumentach muzycznych, kalkulatorach, telefonach.

3 Układ ten pojawił się w roku 1873, kiedy to firma E. Remington & Sons zastosowała po raz pierwszy taki właśnie układ klawiatury w stylu QWERTY. Okazało się bowiem, że panie maszynistki pisały tak szybko na poprzednich klawiaturach z innym bardziej optymalnym układem, że maszyny po prostu się psuły. Wymyślono więc metodę na spowolnienie pisania, poprzez zmianę układu. W ten sposób palce muszą wędrować dalej do potrzebnych literek i te właśnie odstępy czasowe pozwoliły oszczędzać – maszyny się nie psuły (tzw. rozeta nie zacinała się tak często). A jak wiadomo jak coś się raz wprowadzi… to gdy dotrze to do mas, ciężko zmienić na nowe. I tak właśnie klawiatura w układzie QWERTY króluje do dziś.

4 1 – klawisze alfa numeryczne 2 – klawisze funkcyjne 3 – klawisze specjalne 4 – lampki sygnalizacyjne 5- klawisze sterowania kursorem 6- klawiatura numeryczna

5

6

7

8

9

10

11


Pobierz ppt "Karolina Duda. uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google