Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cyfrowy endometr zintegrowany z bezprzewodową technologią Bluetooth®

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cyfrowy endometr zintegrowany z bezprzewodową technologią Bluetooth®"— Zapis prezentacji:

1 Cyfrowy endometr zintegrowany z bezprzewodową technologią Bluetooth®

2 Charakterystyka ogólna
● Elektroniczne urządzenie do lokalizacji otworu wierzchołkowego korzenia zęba (Electronic Apex Locator) dokonuje pomiaru odległości pomiędzy zakończeniem pilnika wprowadzanym do kanału korzeniowego a otworem fizjologicznym. ● Pomiar dokonywany jest poprzez mikroelektryczne impulsy, które przekazywane są poprzez pilnik wprowadzany do kanału korzeniowego. ● Sygnały są przetwarzane za pomocą odpowiednich algorytmów, a odpowiedź jest przekładana na dokładną odległość końcówki pilnika do otworu wierzchołkowego z uwzględnieniem granicy błędu 0.1 mm w obrębie tkanek okołowierzchołkowych. ● Obecnie, informacje dotyczące pomiaru długości kanału korzeniowego prezentowane są zazwyczaj tylko na elektronicznych endometrach, albo poprzez diody LED lub na ekranie komputera.

3 Znaczenie dokładności i rozdzielczości
Badania wykazują, że skuteczne leczenie kanałowe zależy bezpośrednio od jakości odkażenia kanału korzeniowego. Część przywierzchołkowa jest nie tylko miejscem, w którym zazwyczaj występuje duża koncentracja bakterii, lecz również miejscem, trudno dostępnym dla środków odkażających. Ważne jest odkażenie i ukształtowanie obszaru tkanek okołowierzchołkowych oraz stosowanie niezawodnego urządzenia pomiarowego o wysokiej rozdzielczości. Dlatego też, dokładność i niezawodność w wyznaczaniu długości roboczej kanału w zakresie są niezwykle ważne.

4 Zasada pomiaru Zaawansowana technologia cyfrowa, oparta na opatentowanym oprogramowaniu MEDIC NRG, odczytuje sygnały powracające z kanału korzeniowego jako wynik elektrycznego impulsu wysłanego w kierunku otworu wierzchołkowego.

5 Zalety pomiaru cyfrowego
Opatentowany algorytm stale przetwarza dane otrzymane poprzez mikroelektryczne sygnały, przekazując je w trybie ciągłym na ekran, aby każdy ruch pilnika mógł być odczytany w czasie rzeczywistym. Innowacyjne Cyfrowe Przetwarzanie Sygnału pozwala na przetwarzanie danych w setnej części sekundy, dając użytkownikowi możliwość precyzyjnej i pełnej kontroli nad procesem pomiaru, z maksymalną tolerancją 0.1 mm w obszarze przywierzchołkowym.

6 Niezawodność wyświetlania
ApexDAL z bluetooth, z technologią cyfrową, wyświetla miejsce lokalizacji pilnika z tolerancją pomiaru 0.1 mm w obszarze przywierzchołkowym. Kanał korzeniowy jest optymalnie odkażony aż do otworu wierzchołkowego, bez ryzyka perforacji tkanki okołowierzchołkowej. Zwężenie wierzchołkowe

7 Automatyczne dostosowanie prądu pomiarowego do zmieniających się
warunków w kanale korzeniowym ApexDAL z bluetooth jest w stanie dokładnie lokalizować otwór fizjologiczny w każdych, zmieniających się warunkach, w tym w kanałach suchych, wilgotnych i z obecnością krwi, dzięki unikalnej technologii automatycznego dostosowywania się prądu pomiarowego. Inne urządzenia używają zazwyczaj prądu skalibrowanego, który dostosowany jest tylko do typowych warunków wewnątrz kanału. Oznacza to, że gdy pojawią się inne warunki, dokładność urządzenia może zostać w znaczny sposób ograniczona. Suchy Wilgotny Krwawiący

8 Cechy przyjazne użytkownikowi
Automatyczna kalibracja Endometr ApexDAL kalibruje się automatycznie, w odróżnieniu od podobnych urządzeń, które okresowo muszą być ręcznie skalibrowane. Po włączeniu ApexDAL urządzenie rozpocznie test „samo-sprawdzający” i potwierdzi gotowość urządzenia do użycia. Mały rozmiar To kompaktowe urządzenie (67 gramów) jest łatwe do przechowywania i łatwe do obsługiwania w trakcie leczenia. Umiejscowienie w pobliżu ust pacjenta, w zasięgu wzroku lekarza dentysty, pozwala na łatwe i wygodne obserwowanie przesuwania się pilnika w kanale

9 Cechy przyjazne użytkownikowi
Krótkie kable Krótkie kable zapobiegają zakłóceniom elektromagnetycznym, które występują podczas stosowania długich kabli, co spowodowane jest słabym i wrażliwym sygnałem, który musi pokonać długą odległość Krótkie kable są wygodne w użyciu w klinice dentystycznej – unika się w ten sposób ich przydeptywania i potykania się o nie. Sterylizacja w autoklawie Wszystkie akcesoria mogą być sterylizowane w autoklawie, w tym podwójny zestaw kabli, haczyki wargowe, klipsy do fartucha i ekskluzywne mini uchwyty do pilników.

10 Bezprzewodowa Technologia Bluetooth®
Dodatkowe korzyści używania endometru połączonego z Bluetooth: Wysoka rozdzielczość obrazu umożliwia maksymalną kontrolę lokalizacji pilnika w kanale. Możliwość wykorzystania pozyskanych danych podczas leczenia kanałowego . Możliwość konfrontacji już posiadanych informacji z wynikami uzyskanymi w trakcie pomiaru długości kanału korzeniowego za pomocą oprogramowania MedicNRG.

11 Bezprzewodowa Technologia Bluetooth®
Na urządzeniu za pośrednictwem diod LED Na monitorze komputera. Endometr zintegrowany z technologią Bluetooth równocześnie wyświetla informacje na dwóch różnych urządzeniach:

12 Wyświetlacz danych Dane pomiarowe są jednocześnie wyświetlane na endometrze oraz na monitorze komputera za pośrednictwem technologii Bluetooth. Informacje wyświetlane są w formie graficznej symulacji, która równolegle do prezentacji na endometrze, pokazuje posuwanie się pilnika w kanale korzeniowym zęba.

13 Wyświetlacz danych Zarówno lekarze dentyści jak i ich pacjenci mogą oglądać graficzną symulację (duże znaczenie psychologiczne dla pacjenta, a marketingowe dla lekarza).

14 Bezprzewodowa Technologia Bluetooth®
Ekran komputera może być: Zainstalowany na fotelu dentystycznym Umieszczony na stole z narzędziami, połączony przy pomocy komputera z cyfrowym systemem Roentgena lub systemem oprogramowania zarządzania klinicznego.

15 Oprogramowanie Oprogramowanie endometru ApexDAL z bluetooth oparte jest na dwóch oknach informacyjnych:

16 Oprogramowanie: Okno z danymi Dostęp i okno z danymi
Po zainstalowaniu oprogramowania pacjent jest wybierany z danych istniejących lub wprowadzany na nowo z wpisaniem imienia i nazwiska oraz numerem identyfikacyjnym. Po wybraniu pacjenta do leczenia lub wprowadzenia danych nowego pacjenta, przechodzimy do okna pomiarowego. Dostęp i okno z danymi

17 Oprogramowanie Okno pomiaru
Dokonywane pomiary są wyraźnie prezentowane. Dodatkowo, parametry które są jasno określone, wprowadzane są do systemu w trakcie prowadzonego leczenia, aby stworzyć bazę danych. Lekarze dentyści mogą wybrać tylko okno pomiarowe do obserwacji zagłębiania się pilnika, bez zapisywania danych.

18 Oprogramowanie – Dane dot. leczenia
Poniższe dane muszą zostać wprowadzone przed zakończeniem leczenia, aby mogły być zarejestrowane w bazie danych. Wskazane wartości są wybierane z istniejącej listy. Rodzaj kanału Długość kanału Rozmiar ostatniego pilnika zastosowanego do zakończenia leczenia Punkt odniesienia dla pomiaru długości wypełnienia Notatki – ta rubryka może być wykorzystana do wprowadzenia dodatkowych informacji

19 Połączenie z istniejącym oprogramowaniem w klinice
Oprogramowanie endometru ApexDAL z bluetooth zostało zaprojektowane w celu osiągnięcia łatwego połączenia i komunikacji z zewnętrznymi oprogramowaniami. Połączenie z systemem oprogramowania zarządzania klinicznego jest obecnie skutecznie wykorzystywane w Izraelu. Połączenie z cyfrowym systemem Roentgena oraz z systemem oprogramowania zarządzania klinicznego. Sytuacja, gdy oba programy są już połączone. Informacja pozyskana z endometru przekazywana jest do katalogu danego pacjenta w istniejącej bazie danych i może być albo tylko zarejestrowana, bądź też może być analizowana z danymi pacjenta z innego leczenia wcześniej zarejestrowanego.

20 Optymalizacja pozyskiwania danych
Niezależny system pozyskiwania danych. Urządzenie wyposażone jest w niezależny program gromadzący i przechowujący wszystkie dane kliniczne pacjenta w sposób określony poprzednio. Program jest przyjazny dla użytkownika. Takie rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych programów, aby rozpocząć pracę. Dodatkowe korzyści i wzrost wiarygodności informacji. Połączenie oprogramowania endometru ApexDAL z programami Roentgena, które są już wykorzystywane podczas leczenia kanałowego, umożliwia wspólną analizę danych z endometru i z obrazów Roentgena, co znacznie poprawia wiarygodność informacji.

21 Opakowanie przyjazne dla użytkownika
Zawartość pudełka: ApexDAL (1 sztuka) Główne kable(2 komplety) Kabel do uchwytu do pilnika (1 sztuka) Haczyk wargowy (2 sztuki) Klips do fartucha (2 sztuki) Miniaturowy uchwyt do pilnika (3 sztuki) ● Czujnik kontrolny (1sztuka) Jednorazowe osłony (1 paczka) Baterie akumulatorowe (2 szt.) Ładowarka do baterii (1 szt.) Płyta instalacyjna (1 szt.) Instrukcje obsługi


Pobierz ppt "Cyfrowy endometr zintegrowany z bezprzewodową technologią Bluetooth®"

Podobne prezentacje


Reklamy Google