Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IKEA PRO 100 DEMO BARBARA KAWALA II ROK INF I EKON KSW KRAKÓW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IKEA PRO 100 DEMO BARBARA KAWALA II ROK INF I EKON KSW KRAKÓW"— Zapis prezentacji:

1 IKEA PRO 100 DEMO BARBARA KAWALA II ROK INF I EKON KSW KRAKÓW
ARANŻACJA WNĘTRZ IKEA PRO 100 DEMO BARBARA KAWALA II ROK INF I EKON KSW KRAKÓW

2 IKEA Przy pomocy programów do planowania IKEA sam zaaranżujesz wybrane pomieszczenia. Oprogramowanie to jest łatwe w obsłudze i pozwala na dokładne dopasowanie rozmiarów mebli do pomieszczenia.

3

4

5

6 IKEA Klikamy na listę poniżej aby zobaczyć produkty IKEA
Wybierasz produkt z listy i przeciągasz go na planszę Wybierz produkt i przy pomocy zakrzywionych strzałek obracaj go tak aby zobaczyć go pod innym kątem Aby uniknąć nakładania się produktów korzystaj z klawisza CTRL kiedy będziesz umieszczać je na planie

7

8

9 PRO 100 Program PRO 100 jest przeznaczony do projektowania mebli i aranżacji wnętrz. Jest bardzo prosty w obsłudze oraz posiada natychmiastową wizualizację. Jego bardzo ważną cechą jest to, że posiada automatyczną wycenę co powoduje bezpośredni kontakt z klientem.

10 PRO 100

11 PRO 100 Po uruchomieniu programu pojawia się nam okno „Witamy w programie PRO100”, które zapyta Nas czy skorzystamy z nowego projektu, nowego szablonu, czy otwieramy projekt czy może skorzystamy z ostatnio otwieranego projektu. Po wybraniu opcji, która Nas interesuje przechodzimy do kolejnego ale już głównego okna. Jego obszar składa się z MENU, który pozwala na dostęp do wszystkich opcji programu. PASKI NARZĘDZI umożliwiają szybszy dostęp do większości użytecznych poleceń. Efektywna praca z programem opiera się głównie na wykorzystaniu pasków narzędzi. Wybranie polecenia odbywa się przez kliknijcie na odpowiednim przycisku paska. Aby odczytać znaczenie wybranego przycisku, wystarczy naprowadzić kursor myszy na przycisk i poczekać około 1 sekundy. Opis pojawi się obok kursora.

12 PRO100 Najważniejszą część czyli obszar roboczy „siatka” na, której pracujemy, projektujemy, aranżujemy. Czerwona siatka nałożona na ściany pomaga Nam w orientowaniu się w trójwymiarowej przestrzeni.

13

14 PRO 100 Obok siatki możemy załączyć sobie bibliotekę: mebli, elementów, materiałów i schowka. Program posiada bibliotekę, w której umieszczone są asortymenty różnego rodzaju produktów potrzebnych do aranżacji wnętrz np: meble biurowe, łazienkowe, kuchenne, jadalnia, pokój dziecięcy, przedpokój, sypialnia, salon, zabudowa wnęk. Ale meble to nie wszystko korzystamy tu z akcesorii typu: sprzęt AGD, blaty, glazura, ściany, światło itd….

15

16 PRO 100 Z chwilą uruchomienia nowego projektu pomieszczenie jest prostopadłościanem a program pyta o jego wymiary. Rzeczywistość niestety obfituje w mnóstwo pomieszczeń o bardzo skomplikowanych kształtach. Program radzi sobie także z takimi problemami. Za pomocą „formatki” możemy bez problemu budować poddasza kominy na środku pokoju.

17 PRO 100 Z biblioteki „meble” wybieramy np.: pokój dziecięcy. Na planszy pojawiają się akcesoria, które mamy dostępne w naszej bazie i których aktualnie możemy korzystać. Za pomocą myszy przeciągamy mebel, który nas interesuje na siatkę pokoju, który aranżujemy. Wstawiamy łóżeczko, komodę, krzesełko, szafki. Wstawiamy tam również drzwi i okna. Pojawiają się nam sprzęty w siatkach: szkielecie, szkicu, kolorach, cieniowaniu. Każdy element przesuwamy w takie miejsca jakie nas interesują. Na linii stanu mamy wymiarowanie więc spokojnie kontrolujemy nasz projekt. Każdy element możemy rozgrupować a jest to nam potrzebne do wybierania kolorów mebli (w kuchniach składamy fronty w różnych kolorach dobieramy uchwyty, blaty, sprzęt AGD, układamy płytki na podłogach w różne wzory. Wszystko jest to nam potrzebne do zaznaczania fragmentów i dokładania przeróżnych opcji kolorystycznych i oświetleniowych itd.…

18 Poniżej obszaru roboczego znajdują się zakładki rzutów - klęknięcie na dowolną z nich powoduje przejście do odpowiedniego rzutu. Zasady poruszania sceną są wspólne dla wszystkich rzutów - za pomocą myszy możliwa jest szybka i intuicyjna zmiana tak orientacji rzutu (położenia obserwatora) jak i dystansu od obserwowanej sceny.

19 PRO 100 Z biblioteki „meble” wybieramy np.: pokój dziecięcy. Na planszy pojawiają się akcesoria, które mamy dostępne w naszej bazie i których aktualnie możemy korzystać. Za pomocą myszy przeciągamy mebel, który nas interesuje na siatkę pokoju, który aranżujemy. Wstawiamy łóżeczko, komodę, krzesełko, szafki. Wstawiamy tam również drzwi i okna. Pojawiają się nam sprzęty w siatkach: szkielecie, szkicu, kolorach, cieniowaniu. Każdy element przesuwamy w takie miejsca jakie nas interesują. Na linii stanu mamy wymiarowanie więc spokojnie kontrolujemy nasz projekt. Każdy element możemy rozgrupować a jest to nam potrzebne do wybierania kolorów mebli (w kuchniach składamy fronty w różnych kolorach dobieramy uchwyty, blaty, sprzęt AGD, układamy płytki na podłogach w różne wzory. Wszystko jest to nam potrzebne do zaznaczania fragmentów i dokładania przeróżnych opcji kolorystycznych i oświetleniowych itd.…

20 PRO 100 Jeśli chcemy zobaczyć którąkolwiek ścianę z różnych perspektyw używamy do tej czynności myszki: wciskając i trzymając lewy przycisk obracamy nasz obszar roboczy jak chcemy. Program PRO 100 zapewnia również możliwość grupowania i rozgrupowywania mebli, czynność ta jest nam potrzebna do tak zwanej budowy mebli, składania łóżek, zakładania uchwytów, montowania blatów kuchennych.

21

22

23

24

25 PRO 100 Korzystamy z Biblioteki i Materiałów, tam znajdujemy kolory i przyozdabiamy nimi ściany…. Następnie otwieramy folder Parkiety, Panele, Posadzki i wybieramy np.: parkiet olcha… Kolejnym krokiem jest dobór mebli do aranżowanego pokoju, wybór witraża do drzwi pokoju oraz akcesorii użytkowych…..

26

27

28

29 PRO 100

30 Zaznaczanie elementów

31 Jedynym wyjściem jest zakupienie oryginalnego oprogramowania.
PRO 100 demo Niestety w programie PRO 100 wersji Demo nie możemy skorzystać z zapisania pliku na dysku oraz nie mamy możliwości uruchomienia opcji „cennik” służącej do wyceny projektu jaki zrobiliśmy. Jedynym wyjściem jest zakupienie oryginalnego oprogramowania. Zaletą jest możliwość oglądania projektu w kilku perspektywach: szkielet, szkic, kolory, tekstury.

32 PRO 100 Zaletą jest również możliwość zobaczenia pomieszczenia z różnych odległości, pod każdym kontem oraz jeśli nie zapomnimy o oświetleniu to możemy pooglądać nasz projekt nocą czyli pięknie oświetlony!!!!!!!!

33 PRO 100 rozgrupowana szafka


Pobierz ppt "IKEA PRO 100 DEMO BARBARA KAWALA II ROK INF I EKON KSW KRAKÓW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google