Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mówiąc, miejmy świadomość, by:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mówiąc, miejmy świadomość, by:"— Zapis prezentacji:

1 Mówiąc, miejmy świadomość, by:
Istnieje powiedzenie: „odezwij się, a powiem ci, kim jesteś.” Nie wszyscy są jednak świadomi, że głos mówi więcej niż wygląd. Język zdradza nasze wykształcenie, środowisko z którego pochodzimy, poziom intelektualny. Mówiąc, miejmy świadomość, by: Mówić wyraźnie Nie połykać sylab, nie skracać słów Nie mówmy: „dziewczynki zrobili”, „tylko dziewczynki zrobiły” Nie mówmy: „wiater”, tylko „wiatr” Nie mówmy „swetr” tylko „sweter” Nie nadużywajcie słów modnych typu: spoko, nara, siemano – zwłaszcza, jeśli mówimy do osób dorosłych u

2 Zupełnie niepożądanym nawykiem jest używanie wyrazów wulgarnych
Zupełnie niepożądanym nawykiem jest używanie wyrazów wulgarnych. Dla niektórych stały się one wręcz przerywnikami. Warto wiedzieć, że „bluzga” tylko słaby, aby pozornie dodać sobie odwagi, siły, dojrzałości, żeby się przypodobać. Młodzież przeklina publicznie na ulicy, żeby zgorszyć otoczenie i dać wyraz swojemu poczuciu niezależności.

3 Ostatnim problemem, na który zwrócimy dzisiaj uwagę jest strój
Ostatnim problemem, na który zwrócimy dzisiaj uwagę jest strój. Dorośli mówią: „jak cię widzą, tak cię piszą” – czyli ważne jest ogólne wrażenie, jakie robimy na osobach, które na nas patrzą. MODA JEST WIELKĄ PROPOZYCJĄ, A ELEGANCJA JEST TO UMIEJĘTNOŚĆ WYBORU Z MODY.

4 Bardzo ważnymi atutami elegancji jest:
czystość schludność umiejętność ubrania się „do twarzy i do sylwetki”

5 Wprawdzie my, młodzi, lubimy „na okrągło” chodzić w dżinsach i bluzkach, niemniej ważna jest umiejętność doboru stroju do sytuacji. Do szkoły trzeba nosić rzeczy praktyczne i odpowiadające wymaganiom szkoły.


Pobierz ppt "Mówiąc, miejmy świadomość, by:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google