Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I stnieje powiedzenie: „odezwij się, a powiem ci, kim jesteś.” Nie wszyscy są jednak świadomi, że głos mówi więcej niż wygląd. Język zdradza nasze wykształcenie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I stnieje powiedzenie: „odezwij się, a powiem ci, kim jesteś.” Nie wszyscy są jednak świadomi, że głos mówi więcej niż wygląd. Język zdradza nasze wykształcenie,"— Zapis prezentacji:

1 I stnieje powiedzenie: „odezwij się, a powiem ci, kim jesteś.” Nie wszyscy są jednak świadomi, że głos mówi więcej niż wygląd. Język zdradza nasze wykształcenie, środowisko z którego pochodzimy, poziom intelektualny. M ówiąc, miejmy świadomość, by: 1. 1. Mówić wyraźnie 2. 2. Nie połykać sylab, nie skracać słów 3. 3. Nie mówmy: „dziewczynki zrobili”, „tylko dziewczynki zrobiły” 4. 4. Nie mówmy: „wiater”, tylko „wiatr” 5. 5. Nie mówmy „swetr” tylko „sweter” 6. 6. Nie nadużywajcie słów modnych typu: spoko, nara, siemano – zwłaszcza, jeśli mówimy do osób dorosłych

2 Zupełnie niepożądanym nawykiem jest używanie wyrazów wulgarnych. Dla niektórych stały się one wręcz przerywnikami. Warto wiedzieć, że „bluzga” tylko słaby, aby pozornie dodać sobie odwagi, siły, dojrzałości, żeby się przypodobać. Młodzież przeklina publicznie na ulicy, żeby zgorszyć otoczenie i dać wyraz swojemu poczuciu niezależności.

3 O statnim problemem, na który zwrócimy dzisiaj uwagę jest strój. Dorośli mówią: „jak cię widzą, tak cię piszą” – czyli ważne jest ogólne wrażenie, jakie robimy na osobach, które na nas patrzą. MODA JEST WIELKĄ PROPOZYCJĄ, A ELEGANCJA JEST TO UMIEJĘTNOŚĆ WYBORU Z MODY.

4 B ardzo ważnymi atutami elegancji jest: czystość czystość schludność schludność umiejętność ubrania się „do twarzy i do sylwetki” umiejętność ubrania się „do twarzy i do sylwetki”

5 W prawdzie my, młodzi, lubimy „na okrągło” chodzić w dżinsach i bluzkach, niemniej ważna jest umiejętność doboru stroju do sytuacji. W prawdzie my, młodzi, lubimy „na okrągło” chodzić w dżinsach i bluzkach, niemniej ważna jest umiejętność doboru stroju do sytuacji. Do szkoły trzeba nosić rzeczy praktyczne i odpowiadające wymaganiom szkoły. Do szkoły trzeba nosić rzeczy praktyczne i odpowiadające wymaganiom szkoły.


Pobierz ppt "I stnieje powiedzenie: „odezwij się, a powiem ci, kim jesteś.” Nie wszyscy są jednak świadomi, że głos mówi więcej niż wygląd. Język zdradza nasze wykształcenie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google