Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„MŁODZI EUROPEJCZYCY”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„MŁODZI EUROPEJCZYCY”"— Zapis prezentacji:

1 „MŁODZI EUROPEJCZYCY”
„MŁODZI EUROPEJCZYCY” OTWARCI NA SPRAWY EUROPEJSKIE UCZĄCY SIĘ PRZEZ INTERNET CIEKAWI ŚWIATA 8 LAT

2 POCZĄTKI SĄ ZAWSZE TRUDNE
Klub istnieje od 4 października 2001 Jego inicjatorem byli uczniowie klasy III d (w roku 2001/2002) o profilu prawniczo-ekonomicznym oraz ich wychowawczyni pani mgr Danuta Mirońska, która jest opiekunem klubu.

3 ROK 2002 UDZIAŁ W OLIMPIADACH WIEDZY O UE zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, Uniwersytet Szczeciński i Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku. Uczestnictwo SKE „Młodzi Europejczycy”w obradach „Okrągłego Stołu Klubów Europejskich” zorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński Kraków 2002. M. Szerba z kl. IV „d” zakwalifikował się do etapu okręgowego olimpiady (Uniwersytet Szczeciński i WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim)

4 MOJA SZKOŁA W UE Zgłoszenie udziału szkoły do programu edukacyjnego UKJE: „Moja szkoła w UE” projekt „Obserwujemy Szczyt Kopenhaski” prasówki na lekcjach WOSu ( nauczyciele: P. Babula i M. Toczyńska) oraz wykonanie plakatów podsumowujących negocjacje ( kl. IV „b”, IV „d”, IV „e”, III „e”) prezentacja w hollu na parterze. Warsztaty europejskie: Europejskie ABC, Instytucje UE, Gra edukacyjna – Europejskie Bingo i Europejskie Zakupy

5 ROK Udział uczennicy naszej szkoły w miesięcznym rejsie na żaglowcu Fryderyk Chopin w nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Płyniemy do Europy” zorganizowanym przez Agencję Thomas Gottie pod patronatem pani prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej.

6 CYKL: POZNAJEMY KRAJE EUROPEJSKIE
Spotkania poświęcone różnym krajom europejskim – ich kulturze, edukacji, tradycjom oraz konkursy i kwizy w j. angielskim: Włochy (2001) Francja (2002) Dania (2003) Szwecja (2004) Irlandia (2005) – Spotkanie duńskie połączone z degustacją potraw duńskich oraz konkurs w j. ang. o Danii jako podsumowanie całorocznych projektów.

7 E-GAZETKA Wydawanie suplementu „Konar w Europie” do gazetki szkolnej
Wprowadzenie E-gazetki oraz folderu INTERNATIONAL na stronę WWW szkoły. Gazetka Nr 4 „ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W KRAJACH EUROPEJSKICH. Austria Hiszpania Francja Dania Holandia Grecja Irlandia Portugalia Niemcy

8 2003/2004 PROJEKT „DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE”
21 marca 2003 roku DEBATA za i przeciw wejścia Polski do UE. GRA edukacyjna – kryteria przystąpienia Polski do UE

9 EKSPOZYCJA O GRECJI zorganizowanie ekspozycji o Grecji w czasie Międzynarodowego Festynu Lotniczego w Mielcu w dniach 3 i 4 maja - Projekt: “Aleja Krajów UE” wystawa o Grecji w SCK w związku z wizytą Premiera RP w Mielcu

10 KLASA WIRTUALNA / E-LEARNING
W 2003 roku rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą z Francji stając się 1 ze 100 klas wirtualnych obejmujących uczniów nie tylko z Europy ale i z Singapuru, Brazylii, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych. Byliśmy pierwszą polską szkołą biorącą udział w takim projekcie. Zrealizowaliśmy 2 projekty: W roku 2003/04 na temat ROZWOJU ZROWNOWAŻONEGO - Raport: „Czy rozwój technologiczny jest w stanie zaspokoić potrzeby kolejnych pokoleń?” W roku 2004/05 projekt pt: „ŻRÓDŁA ENERGII NA ŚWIECIE I ICH WYKORZYSTANIE W PRZYSZŁOŚCI” Lycée l’Oiselet in Bourgoin-Jallieu NAUCZYCIEL WIRTUALNY Nr 1 w Europie – 2003 rok

11 NAUCZANIE NA ODLEGŁOŚĆ
PROJEKT: EUROPA W 2005 ROKU – Prezentacja Power Point zamieszczona na portalu WKTOschoolbag

12 ING - WŁOCHY 2003/04 ing ze szkołą z Włoch z miasteczka Udine w północno-wschodniej części Włoch, blisko granicy austriackiej. Reprezentowali średnią szkołę medyczną IPSIA "Ceconi

13 ING - FINLANDIA Dwuletnia współpraca ( ) ze szkołą z Finlandii Finowie reprezentowali Średnią Szkołę Ogólnokształcącą z Toholampi w centrum Finlandii i realizowali projekt opracowany przez ich nauczyciela Jussi Ahonen.

14 ING - SZWECJA Współpraca z Międzynarodową Szkołą Średnią z Kalmar w Szwecji. Ko-ordynatorami byli: pani Danuta Mirońska (I LO) oraz pan Bogdan Wolski (Szwed polskiego pochodzenia uczący matematyki w CIS).

15 PROJEKT EKONOMICZNY - 2005 O FIRMACH SZWEDZKICH DZIAŁAJACYCH W POLSCE
Calmare Internationella Skola, IA (Internationellt arbete) –Polen –Ekonomi Samarbete med Konarski gymnasieskola i Mielec (södra Polen) via och chat SKANSKA H&M IKEA VOLVO SCANIA ERICSSON ABB FEXTRONICS STENA LINE Dawny HOTEL FORUM obecnie NOVOTEL TEL-BROADBAND

16 DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE 2004 PROJEKT: „ ODKRYJ EUROPĘ” /DISCOVER EUROPE / Każdy kraj przedstawia atrakcje turystyczne swojego regionu”.

17 PROJEKT EUROPA ONLINE - HOLANDIA 2004
I miejsce w konkursie europejskim Netherlands – 2004/EUROPE ONLINE ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Holandii, departament ds. wdrażania nowoczesnych technologii. Celem konkursu było nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami holenderskimi a szkołami z 10 krajów członkowskich oraz przedstawienie projektu w formie multimedialnej. Przygotowaliśmy prezentację o podobieństwach i różnicach życia szkolnego I LO oraz Aloysius College z Hagi oraz w systemie edukacyjnym obu krajów.

18 WYCIECZKA DO PRAGI W nagrodę za zajęcie I miejsca 30 uczniów naszej szkoły (członków SKE) miało ufundowany przez organizatora tego konkursu 3-dniowy pobyt w Pradze w dniach marca 2005 roku wraz z młodzieżą z Hagi.

19 PROJEKT KULTUROZNAWCZY Z FRANCJĄ -2006
Grupa polska Grupa francuska z Pontive – małego miasta ( mieszkańców) w Brittany, zachodnia i celtycka część Francji.

20 POPULARNE PRZESĄDY I STEREOTYPY W NASZYCH KRAJACH

21 PROJEKTY EDUKACYJNE - 2007 PROBLEMY NASTOLATKÓW W EUROPIE
INTEGRACJA EUROPEJSKA – GLOBALIZACJA, MIGRACJE, MOBILNOŚĆ ZAWODOWA.

22 ETWINNING PROJECTS 2008 ”RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA KRAJÓW EUROPEJSKICH„

23 PRZEŁAMYWANIE STEREOTYPÓW

24 SKE jako laureat konkursu zdobył w czerwcu 2008 roku Europejską Odznakę Jakości, która jest wyróżnieniem przyznawanym szkołom za nowatorskie metody nauczania stosowane w realizacji wspólnych projektów ze szkołami europejskimi w ramach programu elearning. Uroczystość rozdania nagród dla laureatów konkursów eTwinning 2008 - Kraków Grand Hotel 9 czerwca 2008 roku ( 2-dniowy pobyt w Krakowie plus nagrody rzeczowe dla uczniów i szkoły).

25 KONFERENCJA ETWINNING 2009 PROMOWANIE WIZERUNKU SZKOŁY
Opiekun SKE pani Danuta Mirońska została zaproszona przez Fundację Rozwoju Edukacji aby prezentować swoją szkołę I LO w Mielcu w konferencji eTwinning, która odbyła się w Pradze w dniach marca. Wzięło w niej udział 400 uczestników, głównie nauczycieli z całej Europy, którzy mieli okazję przedstawić projekty będące laureatami konkursów europejskich i dowiedzieć się o nowych sposobach wdrażania projektów partnerskich do szkół. European School Club I Liceum Ogólnokształcące Mielec, Poland

26 „Kultura Dalekiego Wschodu Inspiracją dla Europejczyków”
ETWINNING PROJEKT 2008/09 2008 Europejskim Rokiem Dialogu Międzykulturowego 2008 – Pekin Gospodarzem Igrzysk Olimpijskich 2009 Europejskim Rokiem Innowacji i Kreatywności Projekt: „Kultura Dalekiego Wschodu Inspiracją dla Europejczyków”

27 FAR EAST CULTURE INSPIRATION FOR EUROPEANS

28 GRUPA ETWINNING 2008/09 Opracowanie: Marlena Miga & Danuta Mirońska


Pobierz ppt "„MŁODZI EUROPEJCZYCY”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google