Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Badminton 1.Definicje 2.Boiskoi sprzęt  3.Lotka  4.Rakieta  5.Serwy  6Pojedyńcza gra  7.Deble.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Badminton 1.Definicje 2.Boiskoi sprzęt  3.Lotka  4.Rakieta  5.Serwy  6Pojedyńcza gra  7.Deble."— Zapis prezentacji:

1 Badminton 1.Definicje 2.Boiskoi sprzęt  3.Lotka  4.Rakieta  5.Serwy  6Pojedyńcza gra  7.Deble

2 1.Definicja Badminton to sport rakieta gra albo dwóch graczy przeciwnika (single) lub dwie pary przeciwstawnych (gra podwójna), którzy zajmują stanowisko w przeciwnym połówki prostokątnym sądu, który dzieli się przez net. Gracze zdobywają punkty poprzez osiągnięcie wolant z rakiety tak, aby przeszła przez siatkę i ląduje w połowie ich przeciwników sądu. Wiec kończy się, gdy wolant dotknęła podłogi, i każda ze stron może strike wolant raz przed przekazaniem go w sieci.

3 Boisko i sprzęt Kort ma kształt prostokąta i podzielony na połowy przez net. Korty są zazwyczaj oznaczone na jedno-i dwuosobowych grać, chociaż prawo pozwala kortowii być oznaczone tylko dla singli. gra podwójna sąd jest szerszy niż kort singli, ale oba są tej samej długości. Wyjątkiem, który często powoduje zamieszanie do początkujących graczy, jest to, że gra podwójna sąd ma krótszy wymiar służyć długości. całej szerokości sąd 6,1 m (20 stóp), w tym singli szerokość jest zmniejszona do 5,18 m (17 ft). całej długości kort wynosi 13,4 m (44 ft). Kort usługi są ​​oznaczone przez centrum linii podziału szerokość sądu, przez krótki wiersz usługi na odległość 1,98 m (6 stóp 6 cali) z sieci, a po zewnętrznej stronie i granice z powrotem. W deblu, kort usługi cechuje również przez długi wiersz usług, co stanowi 0,76 m (2 stopy 6 cali) z tyłu granicy. netto wynosi 1,55 m (5 stóp 1 cal) na krawędziach i m (5 stóp), wysoko w centrum miasta. netto posty są umieszczone w podwójnej boku, nawet wtedy, gdy jedno jest odtwarzany.

4 3.Lotka Lotka jest wykonana z naturalnych materiałów isyntetyków. Lotka z dowolnego materiału jest generalnie podobna do lotek wykonanych z naturalnych piór, z korkową podstawą pokrytą cienką warstwą skóry. Skręcanie Lotka. - Transfer jest 16 piór zamocowanych w podstawie. -Pióra są równej długości od 62 do 70 mm mierząc od koniuszków piór do bazy. - Koniuszki piór są ułożone w okrąg o średnicy od 58 do 68 mm. -Pióra są mocno związane nicią lub innym odpowiednim materiałem. -. Â podstawy ma średnicę od 25 do 28 mm i jest zaokrąglona na spodzie. - Transfer waży od 4,74 do 5,50 g. Lotka nie trosion - "Koszyczek ", lub symulacja piór z materiałów syntetycznych, zastępuje naturalne pióra. -. podstawy ma średnicę od 25 do 28 mm i jest zaokrąglona na spodzie-Pióra są równej długości od 62 do 70 mm, mierzona od końcówki pióra do bazy. -. Â Koniuszki piór są ułożone w okrąg o średnicy od 58 do 68 mm.

5 Rakieta Rakieta jest nie przekraczającej 680 mm ramki o długości 230 mm.Handle jest częścią rakiety służy do przechwytywania zawodnika.Pole napięcie jest częścią rakiety wykorzystywane do odbijania zawodnika.Jest dart płaski i składa się ze wzorca skrzyżowanych lub nici przeplatają się owinięte w skrzyżowaniach.Nie przekracza 280 mm i 220 mm szerokości głowy naciągu otoczony jest golf. Cap łączy uchwyt z głowicą.Łącznik (jeśli istnieje) łączy trzonek z głowy.

6 5.Serw Przy prawidłowym serwie a.serwujący i odbiorcy powinni stać na przeciwległe pola usługi, bez dotykania linii ograniczających te pola b Stawka serwer i odbiorca muszą pozostawać w kontakcie z powierzchnią boiska od początku serwu do momentu jego zakończenia; c.gdy cały serwu lotka powinna być poniżej pasa serwera d. Serwer rakiety w dart skutków powinna być znacznie poniżej całej dłoni trzyma rakietowy; e. jest dozwolone (zarówno na miejscu jak również w grze) przez dotknięcie siatki dart

7 6.Pojedyńcza gra Pole serwu:
a. Zawodnicy serwują i skorzystać z usług w prawie pól jeśli służą 0 lub nawet liczbą punktów b. Zawodnicy serwują i odbierać serwis na ich usługi lewym polu jeśli służy ona ma nieparzystą liczbę punktów Punktacja i służbę. a. Jeżeli odbiornik popełni błąd lub lotka w grze dłużej ze względu na dotyk odbioru boiska, gracz obsługujących Następnie serwuje z przeciwnego serwisu. b. Jeśli serwer popełni błąd lub lotka w grze dłużej ze względu na powierzchnię dotykową obsługujących boiska, gracz otrzymuje służy bez zwycięstwa przez punkt któryś z graczy (tzw. serwu straty).

8 7.Debl Rozpoczęcie ustawić, a gdy strona oferuje, jest w prawym polu service.Only gracz musi podnieść serw odbiornika. Jeśli dotknie transport lub zostaje uderzona przez jego partnera służy ocenę strony point.After odbioru serwu, lotka znajduje odzwierciedlenie przemian stronony, przez któregokolwiek z partnerów. Punktacja i serwy a. Jeżeli Strona otrzymująca popełni błąd lub lotka w grze dłużej ze względu na powierzchnię dotykową sądu odbiorcy, służący ocenę stronie punktu i służy służy ponownie, naprzeciwko pola eksploatacji. b. Jeżeli strona serwująca popełni błąd lub lotka w grze dłużej ze względu na dotyk służące bocznej powierzchni sąd, odtwarzacz obsługujących traci prawo do usługi, a żadna ze stron nie zdobyć punkt. Podawać inny gracz nie ten sam zespół, z przeciwnej serwisu. Jeżeli strona serwująca ponownie popełni błąd, lub transfer przestaje być w grze z powodu dotknięcia powierzchni boiska służy strona serwująca traci prawo do serwisu. Żadna ze stron nie zdobywa punktu. Stronie odbiorcy staje się stroną serwującą. c. Żaden gracz nie może służyć ani odbierać z kolei dwa kolejne      

9 Koniec Kaziród Agnieszka


Pobierz ppt "Badminton 1.Definicje 2.Boiskoi sprzęt  3.Lotka  4.Rakieta  5.Serwy  6Pojedyńcza gra  7.Deble."

Podobne prezentacje


Reklamy Google