Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego
Posumowanie programu „Bezpieczna Szkoła” organizowanego przez Komondę Wojewódzką Policji w Szczecinie Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego ul. Wodna 2 , 72 – 320 Trzebiatów tel./fax

2 Jednym z głównych zadań szkoły obok działań wychowawczych
Problem: Trudność odbioru przez młodzież gimnazjum treści programów profilaktycznych dotyczących uzależnień. Jednym z głównych zadań szkoły obok działań wychowawczych i dydaktycznych jest działalność profilaktyczna. Programy realizowane przez grupy dorosłych w naszej szkole nie trafiały do wszystkich odbiorców. Stąd pojawił się pomysł zaangażowania młodych ludzi w działalność profilaktyczną. Założyliśmy, iż program z udziałem młodzieży trafi najlepiej do odbiorcy. Na bazie tego pomysłu powstał projekt edukacyjno – profilaktyczny „My zbuntowani”. Projekt został zatwierdzony przez Gminnego Koordynatora ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Burmistrza Trzebiatowa. Projekt przewidziany jest na trzy lata. Realizowany jest od 2009 roku.

3 Sprawozdanie z realizacji programu My Zbuntowani

4 W Publicznym Gimnazjum im
W Publicznym Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie miało miejsce uroczyste  podsumowanie projektu edukacyjno- profilaktycznego MY ZBUNTOWANI. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych , gimnazjum oraz młodzieży szkół średnich. Uwzględnia aktywne formy pracy i wykorzystuje inscenizację teatralną do przekazu treści profilaktycznych. Realizowany jest podczas zajęć koła teatralnego SZKOLNA KURTYNA działającego przy świetlicy wychowawczo – terapeutycznej Publicznego Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie, a jego autorkami są: Mariola Niewiadomska, Aneta Simińska, Jolanta Tylek. Celem projektu jest rozwijanie postaw asertywnych. Kształcenie umiejętności radzenia sobie z presją rówieśników. Uzmysłowienie ryzyka, jakie ponosi młody człowiek, zbyt wcześnie sięgając po używki takie jak: alkohol, nikotyna, narkotyki, leki. W ramach projektu zostały przeprowadzone konkursy literacko- plastyczne pod honorowym patronatem Burmistrza Trzebiatowa Sławomira Ruszkowskiego na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym. Na konkurs wpłynęło 61prac plastycznych, 45 literackich. Niezależne jury w składzie: Renata Teresa Korek, Joanna Maria Chmielewska, Marzena Wyczkowska oceniły prace literackie, a Salomea Barwikowska, Stanisława Prętka, Halina Pokorska oceniły prace plastyczne i wyłoniły laureatów, przyznając nagrody.

5 Laureatem I Konkursu Plastycznego My Zbuntowani w kategorii szkoły podstawowe została:Magdalena Chmielecka ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie. Zdobywcą drugiego miejsca została Sandra Bryda ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie. Zdobywcą trzeciego miejsca została Sandra Klupp ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie. Wyróżniono: Alicję Łęgowik,  Agnieszkę Denis ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie i Zuzannę Jankowską z Zespołu Szkół Integracyjnych w Mrzeżynie. Laureatem konkursu plastycznego w kategorii gimnazja i licea została Anna Liszewska z Zespołu Szkół Integracyjnych w Mrzeżynie. Zdobywcą Drugiego miejsca został Konrad Szwemin z  Zespołu Szkół Integracyjnych w Mrzeżynie. Trzecie miejsce zdobyła Marta Niewiadomska z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie. Wyróżniono: Natalię Bargieł i Katarzynę Kostecką z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie oraz Weronikę Weremczuk z Zespołu Szkół Integracyjnych w Mrzeżynie.

6 Laureatem I Konkursu Literackiego w kategorii szkoły podstawowe została Magdalena Chmielecka ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie, zdobywcą drugiego miejsca została Nikola Terka ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie a trzeciego Sandra Bryda ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie. Wyróżniono: Paulinę Kołodziej, Gracjana Weilera, Karolinę Siemaszko ze Szkoły Podstawowej w Prusinowie. Laureatem konkursu literackiego w kategorii gimnazja i licea została Dorota Łabik z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie. Zdobywcą drugiego miejsca została Kinga Cyrulik z Zespołu Szkół sportowych w Rewalu. Trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Trafna z Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu. Wyróżniono: Martę Niewiadomską z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie oraz Adama Kruczkowskiego i Gerarda Wieczorka z Gimnazjum dla Dorosłych w Trzebiatowie.

7 Jeśli podajesz rękę, jeśli prowadzisz myślą, kiedy wspierasz zachwytem, pomagasz widzieć i czuć, jesteś więcej niż opiekunem i nauczycielem. Za inspirowanie i wspieranie młodych talentów, uczestnictwo w ich artystycznym sukcesie organizatorzy dziękują: Jolancie Tylek, Justynie Fedak- Białkowskiej, Jolancie Bereżnickiej, Agnieszce Rowskiej, Marioli Niewiadomskiej, Renacie Jankowskiej, Brygidzie Urbańskiej i Monice Kompie – Dwulit.

8 „Biorąc pod uwagę akty tworzenia odkrywa się jedną elementarną prawdę: gdy się czemuś prawdziwie poświęcamy, wspiera nas Opatrzność.” Pragniemy wyrazić serdeczne słowa podziękowania za pomoc Rodzicom oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu: Anecie Simińskiej, Agnieszce Załachowskiej, Izabeli Żaczek, Zdzisławowi Mieszczyńskiemu, Jolancie i Zdzisławowi Andrzejczakom, Bożenie Gniteckiej, Małgorzacie Kuckiel, Małgorzacie i Markowi Koperskim.

9 Szkolna Kurtyna zaprezentowała spektakl pt. My Zbuntowani.
Po wręczeniu nagród uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali nagrodzone wiersze. Na koniec koło teatralne Szkolna Kurtyna zaprezentowała spektakl pt. My Zbuntowani.

10 Tekst wiersza laureatki Doroty Łabik Krótkie wspomnienie
Cóż dziś zostało po niej? Tęsknota, ból, łzy… Kilka sukienek w szafie, Pluszowy mały miś. Głęboko zadany cios, Rozdarta dusza na pół. Uwięziony w gardle głos, Nieopisany żal, niemy krzyk… Alkohol uderzył w tętnice, Narkotyk rozpoczął działanie, Prędkość, kreta droga, Poślizg, dachowanie. Szpital – walka o życie, Zacięty bój o przetrwanie… Bezradni lekarze, Bezsilni wobec obrażeń. Nikt w to nie wierzy, Nikt nie pojmuje. Jak przed rokiem, Tak i dziś Jedno pytanie Wszystkich nurtuje. „Dlaczego wzięła, Dlaczego wypiła? Ona nigdy tak Nie robiła….” Wierzyłam, że wszystko Się jakoś ułoży, Że ona otworzy oczy. Wierzyłam, ufałam, Bardzo tego chciałam. Wybiła trzecia godzina, Nadzieja mnie opuściła. „Bardzo mi przykro” – Usłyszałam… Więcej nie pamiętam – Po słowach tych zemdlałam. Ona odeszła, umarła, Jej nie ma. Ja jestem i wielki żal mam do Nieba.

11 Zdjęcia z imprezy

12

13

14 Wzmianki o realizacji projektu, które ukazały się w lokalnej prasie.

15 Nagranie z realizacji projektu My Zbuntowani było transmitowane także
w telewizji lokalnej Telasat w Gryficach. Nagranie z uroczystości w załączeniu.

16 W Roku szkolnym 2009/2010 młodzież
dzieliła się swoją wiedzą, doświadczeniem i efektami pracy ze społecznością lokalną, koleżankami i kolegami z sąsiednich szkół. My Zbuntowani w Mrzeżynie My Zbuntowani w SP Nr 2 w Trzebiatowie My Zbuntowani w Prusinowie

17 „My Zbuntowani” w Mrzeżynie

18

19 „My Zbuntowani” w Prusinowie

20

21 Uczniowie naszej szkoły poszerzali także swoją wiedzę podczas spotkań z pracownikami KP w Trzebiatowie oraz Sędzią Sądu Rodzinnego w Gryficach.

22 W ramach programu Bezpieczna Szkoła odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy

23 Cele projektu zostały zrealizowane.
Młodzież z zainteresowaniem oglądała pracę swoich koleżanek i kolegów. Poprzez spektakl odgrywany przez gimnazjalistów przekazywane treści odbierane były jako realne i możliwe oraz zmuszały do refleksji. Projekt będzie kontynuowany także w kolejnym roku szkolnym ponieważ zauważalna jest jego celowość. Koordynator Aneta Simińska


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google