Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przetwarzanie mi ę sa na elementy kulinarne w Irlandii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przetwarzanie mi ę sa na elementy kulinarne w Irlandii."— Zapis prezentacji:

1 Przetwarzanie mi ę sa na elementy kulinarne w Irlandii.

2 Prezentacje wykonali: Oliwia Bajor z kl. IVa Mateusz Wiesner z kl. IVb

3 Nasze praktyki odbywały się w zakładach mięsnych: Oliwia Bajor – Tom Durcan THE MARKET Mateusz Wiesner – Cahills Butcher

4 Specjalność zakładu: Nasze zakłady słynęły przede wszystkim z przetwarzania na elementy kulinarne mięsa baraniego.

5 Produkcja steków baranich:

6

7

8 Gotowy stek barani:

9 Elementy kulinarne mięsa wołowego

10

11 Produkcja burgerów Burgery przygotowuje się z mięsa mielonego wołowego Etapy przygotowania burgerów: 1)Mielimy dwukrotnie mięśnie wołowe z bardzo cienką warstwą tłuszczu. 2)Formujemy z mięsa kulki o masie ok. 0,112kg. 3)Robimy burgery, w urządzeniu ręcznym (co widać na dołączonym zdjęciu) W taki sposób otrzymujemy gotowe burgery

12 Special beef Ulubiona irlandzka wołowina produkowana z ligawy wołowej. Krokami produkcji są: Nastrzykiwanie mięsa solanką peklującą Odczekanie około 4-5 dni, aby mięso nabrało dobrych właściwości Obtaczanie zapeklowanej ligawy w specjalnej przyprawie Pakowanie próżniowe Magazynowane Ligawę gotuje się około 30 minut, a następnie kroi się w grube plastry. W takiej postaci jest ona podawana na wigilijny stół.

13 Produkcja gulaszu wołowego Gulasz uzyskuje się z mięśni wołowych, które muszą być uprzednio odtłuszczone. Następnie elementy wołowe krojone są w kostkę.

14 W zakładzie Tom Durcan THE MARKET popularna była produkcja kiełbasy białej surowej

15 Breakfast Sausages Produkuje się ją z: 1.Mięsa wieprzowego 2.Lodu łuskanego 3.Dodatków do żywności, takich jak: Pieprz czarny mielony Czosnek Sól Składniki zawarte w recepturze łączy się ze sobą, a następnie mieli w wilku. Farszem napełniamy osłonki i odkręcamy batony. W ten oto sposób otrzymujemy kiełbasę białą śniadaniową surową.

16 Systemy zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności.

17 W zakładzie Cahills Butcher nie stosowano systemu HACCP ze względu na nie duże rozmiary zakładu. Natomiast stosowano system GHP/GMP. W zakładzie Tom Durcan THE MARKET stosowane były systemy GHP/GMP oraz HACCP( 2 punkty krytyczne).

18 Oto jeden z punktów krytycznych systemu HACCP który znajdował się na drzwiach chłodni:

19 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Przetwarzanie mi ę sa na elementy kulinarne w Irlandii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google