Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FIZYKA na służbie bRowersa...krótki kurs Witaj. Zobaczysz za chwilę zdjęcie modelu fizycznego, na bazie którego przypomnimy sobie jedno z praw fizyki,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FIZYKA na służbie bRowersa...krótki kurs Witaj. Zobaczysz za chwilę zdjęcie modelu fizycznego, na bazie którego przypomnimy sobie jedno z praw fizyki,"— Zapis prezentacji:

1

2 FIZYKA na służbie bRowersa...krótki kurs

3 Witaj. Zobaczysz za chwilę zdjęcie modelu fizycznego, na bazie którego przypomnimy sobie jedno z praw fizyki, sformułowane przez Isaaca Newtona. Jeżeli na ciało (lub układ ciał) nie działają żadne siły, lub siły działające równoważą się, to ciało (lub układ) pozostają w spoczynku lub poruszają się ruchem jednostajnym. W naszym przykładzie działające siły można opisać następująco : > siła ciężkości (wypadkowa dla całego układu) > bezwładność układu (wypadkowa) > wypadkowa siła działająca na cały układ Teraz, teoretycznie, gość powinien się wypierdolić. Ale... W czasach Newtona nie znano jeszcze jednej siły, tzw. śruby bRowersa. Siła ta jest wprost proporcjonalna do ilości wypitego alkoholu, i równoważy wszystkie inne siły.... a już na pewno przez pewien czas... Wniosek : umiejętne wykorzystanie śruby bRowersa pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych incydentów. I niech moc (%) będzie z Wami !

4 KONIEC LEKCJI


Pobierz ppt "FIZYKA na służbie bRowersa...krótki kurs Witaj. Zobaczysz za chwilę zdjęcie modelu fizycznego, na bazie którego przypomnimy sobie jedno z praw fizyki,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google