Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oto szalona reporterka z klasy IIIB zaprasza wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę do wspólnego odwiedzania Juraparku w Krasiejowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oto szalona reporterka z klasy IIIB zaprasza wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę do wspólnego odwiedzania Juraparku w Krasiejowie."— Zapis prezentacji:

1

2 Oto szalona reporterka z klasy IIIB zaprasza wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę do wspólnego odwiedzania Juraparku w Krasiejowie.

3 Wojtek puka w bramę przeszłości, za chwilę wraz ze wszystkimi uczestnikami wycieczki wsiądzie do wehikułu czasu, który przeniesie ich w okres wielkiego wybuchu, początku naszego wszechświata i doprowadzi do chwili, gdy na Ziemi pojawi się życie.

4 Trzeba przyznać, że te olbrzymie potwory robią równie ogromne wrażenie. Wierzyć się nie chce, iż to krewni współczesnych gadów

5 Entuzjastyczne powitanie i wyrazy uwielbienia dinozaur przyjmuje z wyraźnym zadowoleniem! Też byśmy się cieszyli mając tak wielką siłę i tak mało naturalnych wrogów.

6 Tylko XXI wiek może zaoferować człowiekowi swobodne i szybkie przemierzanie tak wielkich okresów czasu. Trzecioklasiści przekraczają prędkość światła. To już jura!

7 Bliskie spotkanie drugiego stopnia. Teraźniejszość pozdrawia odległą przeszłość. Czy oni na pewno się lubią?

8 Radość widoczna na naszych twarzach ma ścisły związek z faktem, że za chwilę znajdziemy się w najstarszej części muzeum i spotkamy panią Anię – zapalonego paleontologa i znakomitego przewodnika po krasiejowskim parku.

9 To na pewno nie jest nudna lekcja. Ania stoi na najstarszej części krasiejowskich wykopalisk. Pokazuje liczne skamieniałości i skamieliny – świadków najstarszej historii opolskiej ziemi, pamiętających czasy, gdy pod obecny Krasiejów był zalany ciepłym tropikalnym morzem

10 Tło tego zdjęcia stanowią olbrzymie łapy prehistorycznego gada, który niestety nie zmieścił się w obiektywie naszej reporterki, ma bowiem 35m wysokości. Nasi wspaniali mężczyźni są, więc przy nim naprawdę malutcy.

11 A to ostatnie już spojrzenie w pozostającą za szybką autobusu daleką przeszłość. Wycieczka do Krasiejowa jest nie tylko prawdziwą atrakcją, lecz także doskonałą lekcją biologii i historii.


Pobierz ppt "Oto szalona reporterka z klasy IIIB zaprasza wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę do wspólnego odwiedzania Juraparku w Krasiejowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google