Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

22 maja 2010r Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "22 maja 2010r Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci."— Zapis prezentacji:

1 22 maja 2010r Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci

2 Dlaczego Mistrzostwa Pamięci? To sport, w którym pamięć można ćwiczyć jak mięśnie w kulturystyce. Dzięki systematycznemu treningowi można osiągnąć niewiarygodne rezultaty. Np. Jędrzej Cytawa zapamiętał ciąg podobny do poniższego: 010101101001010010001010010011101010101001010 W ciągu 3 sekund…!

3 Od czego się zaczęło?? Kilkanaście lat temu, Tony Buzan, twórca map myśli zapoczątkował rozgrywkę w zapamiętywaniu. Nie trzeba być geniuszem by brać w nich udział. Wystarczy znajomość skutecznych metod i trening, trening i jeszcze raz trening;) W zawodach tych biorą udział dzieci, młodzież, studenci, dorośli, starzy, emeryci, bezrobotni, prezesi firm… każdy!

4 Trochę o początkach – ranking Pierwsze Światowe Mistrzostwa Pamięci odbyły się 26 października 1991 r. Pod nazwą Memoraidy 91. Po czasie powstała Światowa Rada Sportu Pamięci, która administruje tego typu rozgrywki na całym świecie, tworzy arbitrów oraz zasady Mistrzostw. Obecnie na pierwszym miejscu w światowym rankingu jest Ben Pridmore z 7908 punktami, na drugim Niemiec dr Gunther Karsten z 7631 punktami, a na trzecim także Niemiec Simon Reinhard z 7624 punktami.

5 Co to są Mistrzostwa Pamięci? ter three days of intense competition, the 18th World Memory Championship had a Jest to olimpiada trwająca cały dzień, składająca się z 10 dyscyplin: Przypadkowe Słowa – zapamiętuje się jak najwięcej słów w poprawnej kolejności (max 100 słów). Liczby Binarne – zapamiętuje się jak najwięcej liczb binarnych (czyli tylko np. 001011101011000) w poprawnej kolejności. Nazwiska i twarze - zapamiętuje się twarze z podanymi imionami i nazwiskami i odpowiednio przyporządkowuje się dane do twarzy. Cyfry w 15 Minut - zapamiętuje się jak najwięcej liczby przypadkowych cyfr (1,3,5,8,2,5, etc) w poprawnej kolejności.

6 Karty w 10 Minut - zapamiętuje się w poprawnej kolejności jak najwięcej liczby talii kart (z 52 kartami każda). Cyfry w 5 Minut – zapamiętuje się jak najwięcej przypadkowych cyfr (1,3,5,8,2,5, etc) w poprawnej kolejności. Obrazy Abstrakcyjne - zapamiętuje się jak najwięcej obrazów abstrakcyjnych w poprawnej kolejności. Fikcyjne Daty Historyczne/ Przyszłe - zapamiętuje się jak najwięcej fikcyjnych dat historycznych i przyszłych oraz przyporządkowanych im wydarzeń i następnym przyporządkowaniu daty do poprawnych wydarzeń. Cyfry mówione (2 Próby) - zapamiętuje się w poprawnej kolejności jak najwięcej cyfr mówionych. Wcześniej nagranych. Szybkie Karty (2 próby) - zapamiętuje się w poprawnej kolejności kart do gry jednej talii (z 52 kartami) w jak najkrótszym czasie. Trenerzy SPW – w roli arbitrów!!

7 Dlaczego Mistrzostwa Polski? Joachim Thaler – wielokrotny finalista Światowych Mistrzostw Pamięci, obecnie plasujący się na 10 miejscu w światowym rankingu pamięci. Jednym z największych osiągnięć, które kwalifikują go do światowej czołówki to wymienienie w ciągu godziny 1700 liczb oraz odtworzenie w ciągu piętnastu minut 240 wyrazów. Trzy lata temu Joachim Thaler – przybył do Polski, do Fundacji Wiatrak na wolontariat europejski. Pomagał on w różnych zajęciach prowadzonych przez Wiatrak, a także zorganizował pierwsze w Polsce Mistrzostwa Pamięci

8 22 maja 2010r. odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci. Organizatorami są : Fundacja Wiatrak Szkoła Pamięci Wojakowskich Wyższa Szkoła Gospodarki Oficjalny protektorat nad Mistrzostwami obejmie World Memory Sport Council, Pieczę nad przebiegiem Mistrzostw obejmie osoba wyznaczona przez Phila Chambersa, głównego arbitra WMSC i współpracownika Tonego Buzana. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy

9 III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci Zapisy i więcej informacji na stronie www.mistrzostwapamieci.pl


Pobierz ppt "22 maja 2010r Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google