Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sawanna na południe od równika Obszar: Strefa sawanny od Oceanu Atlantyckiego do Indyjskiego, środkowa i południowa Angola, Zambia, Malawi, północny Mozambik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sawanna na południe od równika Obszar: Strefa sawanny od Oceanu Atlantyckiego do Indyjskiego, środkowa i południowa Angola, Zambia, Malawi, północny Mozambik."— Zapis prezentacji:

1 Sawanna na południe od równika Obszar: Strefa sawanny od Oceanu Atlantyckiego do Indyjskiego, środkowa i południowa Angola, Zambia, Malawi, północny Mozambik. Dogodne warunki dla rolnictwa i hodowli.

2 Sawanna na południe od równika Języki Rodzina niger-kordofańska –języki bantu, m.in., makonde, bemba, lozi, czokwe

3 Sawanna na południe od równika Ludy Bantu Bantu wschodni, m.in.: Makonde (1,3 mln), Ngoni (300 tys.), Malawi (6 mln), Tonga Bantu centralni, m.in.: Bemba (2,3 mln) – jęz. ponadetniczny w zagłębiach Zambii i Konga Bantu pd.-wsch., m.in.: Lozi Bantu zachodni, m.in.: Czokwe (1,2 mln), Mbundu (3 mln), Owambo (1 mln) Bantu Konga

4 Sawanna na południe od równika Charakterystyka regionu: silnie przeobrażona kultura i struktura etniczna obszar względnie spokojny, późno odkryty przez Europejczyków wiele regionów rozwiniętych gospodarczo (Zambia) zaczątki tożsamości narodowej wojny domowe (Angola, Mozambik)


Pobierz ppt "Sawanna na południe od równika Obszar: Strefa sawanny od Oceanu Atlantyckiego do Indyjskiego, środkowa i południowa Angola, Zambia, Malawi, północny Mozambik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google