Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LEVEL DESIGN DLA ZIELONYCH CZYLI DLACZEGO WARTO SIĘ MĘCZYĆ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LEVEL DESIGN DLA ZIELONYCH CZYLI DLACZEGO WARTO SIĘ MĘCZYĆ"— Zapis prezentacji:

1 LEVEL DESIGN DLA ZIELONYCH CZYLI DLACZEGO WARTO SIĘ MĘCZYĆ

2 KTO MOŻE ZOSTAĆ LEVEL DESIGNEREM? Poniekąd to dobry zawód dla masochistów. Level Designer Dave Halsted z 3D realms pracujący na monitorach CRT. Nie, nie wszyscy Level Designerzy tak wyglądają.

3 LEVEL DESIGN NA PRZESTRZENI CZASU Sama koncepcja Projektowania Poziomów pozostaje niezmienna odkąd tylko pojawiły się gry wideo. Ewolucji uległ jednak sposób przygotowywania leveli oraz zwiększyły się możliwości współczesnych Twórców.

4 PRACA KREATYWNA Projektowanie poziomów pozwala wyzwolić w sobie ogromne pokłady kreatywności. Układając odpowiednie elementy w jedną, spójną całość możesz stworzyć praktycznie wszystko. No chyba, że akurat masz deadline.

5 PRZYDATNE UMIEJĘTNOŚCI -Szkic -Grafika 2D -Myślenie przestrzenne -Język Angielski Choć coraz częściej możemy natknąć się na informacje dotyczące projektowania poziomów w języku Polskim, to jednak wciąż znajomość języka Angielskiego jest praktycznie niezbędna do efektywnej nauki.

6 PROCES TWORZENIA POZIOMU, SOFTWARE Wybór narzędzia na którym będziemy pracować jest bardzo istotny. Nie możemy przecież być świetni we wszystkim, a dziś nie wystarczy być dobrym. Trzeba być specjalistą.

7 ZBIERANIE MATERIAŁÓW, RESOURCES Bardzo przydatne jest zapisywanie różnego rodzaju rzeczy znalezionych w sieci które w jakiś sposób działają na naszą kreatywność – szkice, zdjęcia budynków, planów.

8 PROJEKTOWANIE -Ważne pytania -Opisy nawiązujące do pytań -Szkice, plany, rysunki Odpowiedzenie sobie na różne pytania dotyczące naszego poziomu jest bardzo ważne. Umożliwi nam to niepogubienie się w naszym własnym projekcie i zachowanie ładnej, spójnej percepcji planu.

9 ETAP GŁÓWNY, PRODUKCJA Należy pamiętać, że czasami fazy przygotowywania poziomu mogą się ze sobą przekładać. Należy być elastycznym w zależności od potrzeb i wymagań danego levelu.

10 SCORE: Wykonawca: Patryk Polewiak Kontakt: Polewiak.Patryk@gmail.comPolewiak.Patryk@gmail.com Tel: 533-609-010


Pobierz ppt "LEVEL DESIGN DLA ZIELONYCH CZYLI DLACZEGO WARTO SIĘ MĘCZYĆ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google