Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykorzystanie technologii mobilnych w jednostkach samorządu terytorialnego. Wojciech Szpara.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykorzystanie technologii mobilnych w jednostkach samorządu terytorialnego. Wojciech Szpara."— Zapis prezentacji:

1 Wykorzystanie technologii mobilnych w jednostkach samorządu terytorialnego. Wojciech Szpara

2 Dlaczego jednostki samorządu terytorialnego powinny wejść do mobile? Do obiadu pozostało 18 min 1

3 Dlatego! zmiana trendów w popycie – konsument odrzuca to co dla niego mało wartościowe, zip-y informacji po rozpakowaniu go przytłaczają, potrzeba informacji spersonalizowanej. Tu i teraz. To, czego oczekuję, inaczej spadam stąd!

4 Dlatego! zmiany struktur w podaży – pakiety atrakcji się nie sprzedają, musimy dopasować ofertę pod klienta, zabiegane społeczeństwo nie ma czasu na dwutygodniowy pobyt w naszym mieście, gminie. Klient chce przeżyć coś wyjątkowego, niezapomnianego, idealnie dopasowanego do jego potrzeb. Tu i teraz! Do obiadu pozostało 17 min 30s ;)

5 Dlatego! Nowe techniki marketingowe umożliwiają tworzenie precyzyjnych strategii komunikacji z mieszkańcem/turystą co pozwala na dotarcie do konkretnej grupy, nie ogółu. Do obiadu pozostało 16 min 30s ;)

6 Funkcje jakie mogą pełnić technologie mobilne w JST Do obiadu pozostało 16 min 2

7 Funkcje mobile w JST - (komunikacja zewnętrzna) - innowacyjna informacja turystyczna i kulturalna, - planowanie trasy podróży i programu zwiedzania, - rezerwacja usług (kulturalnych, noclegowych, gastronomicznych), - promocja miasta, instytucji i firm, - dostęp do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, - możliwość uzyskiwania rabatów do muzeów, restauracji, teatrów, kin, koncerty, - wizualizacja nieistniejących zabytków, rekonstrukcja wydarzeń historycznych, - gry miejskie, - usprawnienie komunikacji między samorządem a mieszkańcami (informacja o planach, zagrożeniach).

8 Funkcje mobile w JST - (komunikacja wewnętrzna) - samoobsługa pracownicza, procesy kadrowe. Do obiadu pozostało 13 min 30 s

9 Cholernie drogie rozwiązania. Nas na to nie stać! 3

10 Guzik prawda! 3 Ograniczony budżet wyzwaniem dla kreatywności ;) Do obiadu pozostało 13 min

11 Połączenie Wikipedii oraz kodów QR Do obiadu pozostało 13 min Wiki-Miasteczko

12 Mówią o nim, że to pierwsze wiki-miasteczko. Walijska mieścina z 9 tys. mieszkańców, o której zapewne nigdy byście nie usłyszeli, gdyby nie pomysł władz miasta na promocję.

13 Wiki - Miasteczko Monmouthpedia, czyli internetowa encyklopedia Monmouth ruszyła rok temu. Użytkownik skanuje kod QR zawieszony na tabliczce obok interesującego go pomnika czy budynku, uzyskuje informacje z Wikipedii, a następnie może podążyć za pomocą Google Street View trasą ku kolejnym atrakcjom. W miasteczku rozlokowanych jest tysiąc tabliczek, władze przygotowały też darmowe hot-spoty dla tych, którzy nie mają zakupionych pakietów internetowych w smartfonie. Skorzystać można z ponad kilkuset tekstów na temat zabytków w mieście oraz kilku tysięcy zdjęć przygotowanych dla zwiedzających.

14 Wiki - Miasteczko - VIDEO

15 Jak angażować społeczność w tworzenie mobilności 4

16 Crowdsourcing na przykładzie Berlina Crowdsourcing – proces, w ramach którego organizacja (firma, instytucja publiczna, organizacja non-profit) przeprowadza outsourcing zadań wykonywanych tradycyjnie przez pracowników do niezidentyfikowanej, zwykle bardzo szerokiej grupy ludzi w formie open call. Crowdsourcing umożliwia wszystkim użytkownikom Internetu partycypację w zadaniach, które kiedyś były zarezerwowane dla wąskiej grupy specjalistów.outsourcing

17 Crowdsourcing na przykładzie Berlina Oprócz strony Projektu Przyszłość, gdzie regularnie przedstawia się głosowania online, powstało kreatywne-miasto-berlin, ogólnoberlińska platforma dla sektora kreatywnego. W ramach platformy zorganizowano konkurs Apps4Berlin – publiczność i zespół ekspertów wybierali pomysły i prototypy cyfrowych aplikacji mobilnych wnoszących wartość dla Berlina. Spośród 72 aplikacji jury wybrało 15 zwycięzców

18 Crowdsourcing na przykładzie Berlina bePart to koncepcja komórkowej e- demokracji. Aplikacja w smartphonie informuje użytkownika o projektach związanych z rozwojem miasta w pobliżu jego miejsca zamieszkania i wzmacnia udział mieszkańców w debatach publicznych na wczesnych etapach planowania. Do obiadu pozostało 8 min

19 Jak to robić i czego się wystrzegać w kilku przykładach 5

20 Aplikacja, którą stworzyło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Mieszkańcy mogą na smartfonach śledzić czas przepłynięcia "ładunku" z domowej toalety do oczyszczalni ścieków. Twórcy aplikacji mówią, że można ją zintegrować z Facebookiem i pochwalić się znajomym własnym czasem. Gdzie jest moja kupa? Do obiadu pozostała jeszcze chwilka

21 Aplikacja zawiera szczegółowy program przebiegu imprezy. Każda z atrakcji została szczegółowo opisana. Zadbano również o możliwość dodania wydarzeń do ulubionych tak, aby niczego nie przegapić. W zakładce Artyści wyszczególniono wszystkich muzyków, jacy wystąpią podczas tegorocznej Kortowiady. Opisy opatrzono również zdjęciami. Nie zapomniano także o krótkiej notce dotyczącej samej imprezy, danych kontaktowych, map dojazdu do poszczególnych miejsc w Olsztynie. Mobilny przewodnik po Juwenaliach w Olsztynie Do obiadu pozostała jeszcze chwilka

22 Czy rok 2013 będzie rokiem mobile w JST? Do obiadu pozostała jeszcze chwilka Nie wiem. Będziemy mogli to stwierdzić za kilka dobrych lat.

23 Technologie mobilne w JST - podsumowanie - pozwalają w nowy sposób pokazać dziedzictwo kulturowe i atrakcje turystyczne, - kreują nowe produkty, mogą być atrakcją samą w sobie, - wspomagają istniejące produkty turystyczne, - służą promocji miasta/regionu, - usprawniają komunikację w otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym, - zaspokajają potrzeby współczesnego użytkownika, - użyte w sposób niewłaściwy, nieprzemyślany mogą nam zaszkodzić. Wystrzegajmy się tego!

24 Dziękuję za uwagę! Smacznego 888 215 888 wojciech.szpara@ssmm.pl Wojciech Szpara


Pobierz ppt "Wykorzystanie technologii mobilnych w jednostkach samorządu terytorialnego. Wojciech Szpara."

Podobne prezentacje


Reklamy Google