Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

M O W i k Humor z zeszytów. Horoskop. Wywiad MOWika Nasza gwiazda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "M O W i k Humor z zeszytów. Horoskop. Wywiad MOWika Nasza gwiazda."— Zapis prezentacji:

1 M O W i k Humor z zeszytów. Horoskop. Wywiad MOWika Nasza gwiazda.
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Podgłębokie 1a Nr 12/2007, wydanie jesienne M O W i k W numerze: Humor z zeszytów. Horoskop. Wywiad MOWika Nasza gwiazda. Kiedy to było? Bajeczki z pod ławeczki. Psycho - zabawa. Temat numeru. Nasze strofy. Humorek dla każdego. Pozdrowionka. Od Redakcji.

2 HUMOR Z ZESZYTÓW August II był elektronem Saksonii.
Bolesław Krzywousty w swoim testamencie dał kawałek ziemi także swojej żonie Salmonelli. Car się zlitował i zamienił mu karę śmierci na żywot wieczny. Cesarz Klaudiusz był nieśmiały, wiec nie odważył się zabić swojej żony. Bolesław Krzywousty dobrze mówił, ale źle usta składał. Bolesław Krzywousty podzielił Polskę między swoich synów, a z pewnej części jednego z nich zrobił dzielnicę senioralną. Dziewica Orleańska straciła dopiero cnotę na stosie z reszta swojego ciała. Kapłani Egipscy wywoływali podstępem zaćmienie słońca. Karol Wielki był człowiekiem sprawiedliwym i nakazał, by ludzie byli sądzeni zanim się ich zabije. Choroby genetyczne przenoszone droga płciową.:)

3 HOROSKOP Baran Jesteś ambitny, impulsywny, pomysłowy, przędsiębiorczy, dynamiczny. Uczysz się chętnie szybko. Lubisz szkołę, ale pod warunkiem że nie będziesz się w niej nudził. Jesteś ciekawski, bardzo ruchliwy, typowy klasowy rozrabiaka. » Byk Jesteś spokojny, ambitny, cierpliwy, konstruktywny a motorem Twojego działania jest koncentracja i organizacja. Uczysz się chętnie, masz dobrą pamięć. Niechętnie robisz więcej niż musisz. » Bliźnięta Jesteś błyskotliwy, elokwentny, pomysłowy, wszechstronny. Działasz pod wpływem ciekawości i impulsu. Uczysz się szybko, łatwo przyswajasz informacje i z taką samą łatwością przekazujesz je innym. » Rak Jesteś bystry, wrażliwy, pomysłowy, zręczny, a do działania popycha Cię wyobraźnia. Uczysz się szybko, zapamiętując usłyszane wiadomości. Jesteś lubiany przez rówieśników, a Twoi znajomi mogą liczyć na Ciebie w niejednej sytuacji. » Lew Jesteś ambitny, szlachetny, przywódczy, obdarzony wieloma talentami, a motorem Twojego działania jest zaspokojenie wyższych aspiracji. Uczysz się z łatwością, ambitnie dążąc do tego, aby być jednym z najlepszych. Panna Jesteś poważny, logiczny, rozsądny i odpowiedzialny. Szybko się uczysz, kierujesz się logiką, lubisz pisać i dyskutować. Ostrożne podchodzisz do zawierania znajomości, ale jeśli kogoś obdarzysz sympatią stajesz się otwarty i bezpośredni. »

4 HOROSKOP Waga Jesteś miły, układny, zdolny, bezpośredni, cenisz piękno, dążysz do harmonii. Uczysz się szybko, masz dużą siłę przebicia i dobrze potrafisz ją ocenić. Masz pacyfistyczne nastawienie do świata, otaczasz się dużą ilością znajomych, lubisz pomagać innym. » Skorpion Jesteś odważny, oryginalny, przenikliwy, twórczy i ambitny. Uczysz się szybko i wytrwale, dążąc do znaczących osiągnięć. Jesteś lubiany przez rówieśników, ale lubisz też samotność. Zachowujesz rezerwę wobec innych. » Strzelec Jesteś błyskotliwy, ambitny, szlachetny, utalentowany, a motorem Twojego działania jest entuzjazm. Uczysz się szybko, masz dobrą pamięć. Łatwo adaptujesz się w każdym środowisku, otaczając się duża liczbą znajomych. Koziorożec Jesteś ostrożny, ambitny, rozsądny, praktyczny i pracowity. Uczysz się z łatwością, cechuje Cię dobra pamięć i zdrowy rozsądek. Rówieśnicy Cię lubią, ale ostrożnie dobierasz sobie przyjaciół. Twoje działania oparte są na rozsądku i pracowitości. » Wodnik Jesteś urodzonym humanistą, zdecydowany, oryginalny, ekscentryczny. Wyróżniasz się inwencją i intelektem. Uczysz się z łatwością, masz dobrą pamięć i swobodę myślenia. Lubisz być między ludźmi, szybko zdobywając ich sympatię, ale masz też okresy w których wolisz samotność. » Ryby Jesteś wrażliwy, twórczy, bystry, empatyczny i wrażliwy. Uczysz się szybko, masz łatwość przyswajania nowych wiadomości. Twój umysł jest twórczy, otwarty na nowe idee.

5 Ks. I.P.: -Byłbym bez sutanny 
W obecnym numerze wywiad z naszym księdzem kapelanem Ireneuszem Postyrzyńskim. Red.: Co by było gdyby porwałaby się Księdzu sutanna w czasie lekcji..? Ks. I.P.: -Byłbym bez sutanny  Red.: Co by było gdyby uciekłaby Księdzu wychowanka z lekcji, jaka byłaby Księdza pierwsza reakcja? Ks. I.P.: -Pobiegłbym za nią….! Red.: Co by było gdyby dał Ksiądz wychowance kluczyki do samochodu i wysłał ją po jakiś zeszyt, a ona odjechałaby…. Ks. I.P.: -Zostałbym bez samochodu i kupiłbym nowy. A przede wszystkim spisałbym numer rejestracyjny… Red.: Co by było gdyby wychowanka wyznała Księdzu miłość? Ks. I.P.: -Chybabym się zaczerwienił… Red.: Co by było gdyby okradli Księdza w czasie lekcji… Ks. I.P.: -Żebrałbym pod Kościołem  Red.: Co by było gdyby wylałby ksiądz tusz z pióra na dziennik i zalałyby się wszystkie kartki??? Ks. I.P.: -Poważna sprawa….Użyłbym korektora…. Dziękuje za udzielenie mi wywiadu było mi bardzo miło. Wywiad przeprowadziła: Korszeń Jowita 

6 HEMP GRU Nasza Gwiazda:
Hemp Gru powstało z inicjatywy raperów: Wilku (rozpoznawany również pod pseudonimem WWDZ, czyli Wściekły Wilk Demon Zła) znanego z występów w grupach FJS, Molesta Ewenement oraz Bilona - rapera pochodzącego z warszawskiej dzielnicy Mokotów. Grupa zadebiutowała w 1998 roku na kompilacji "Hip-Hop'owy Raport Z Osiedla" utworem "Na krawędzi". W 2004 roku grupa wydała swój debiutancki album pt. Klucz. Z płyty zrealizowano cztery teledyski do utworów pt. "To jest to", "Życie Warszawy", "Sami Swoi" oraz do kontrowersyjnego utworu pt. "Nienawiść". Płyta okazała się sporym sukcesem. Sprzedano ich ok sztuk (powiedział to WWDZ w "Tramwajowej Hip-Hop Liście") Raperzy wystąpili gościnnie m.in. na kompilacji "Raport z Osiedla" oraz na drugim albumie grupy Molesty Ewenement pt. Ewenement. Wilku i Bilon współpracowali również z takimi grupami i muzykami jak WWO, Zipera, Waco, Pono, Peja, DJ Decks, Kaczy, Josef, Kubano, Sokół, Plankton, Koras, Romeo, Ero, Felipe, Żary, Hudy, Suja, Asfalt, Pablopavo, Włodi oraz RRI. 27 kwietnia 2006 na oficjalnej stronie Molesty, Wilku i Bilon oświadczyli, iż zakończyli pracę z wytwórnią Prosto. Nagrywają teraz w własnej wytwórni "DIIL RECORDS",w której ma się ukazać nowy album Hemp Gru pod koniec 2007.

7 Kiedy to było? ZGADNIJ! CO TO?

8 Bajeczki z pod ławeczki
„WIELKA STOPA” Bajeczki z pod ławeczki Dawno, dawno temu za siedmioma górami i dwoma lasami w malowniczej wiosce mieszkał pan Wielka Stopa. Był on bardzo groźnym, wielkim i wrednym stworzeniem. Ludzie bardzo bali się go bali. Pewnego dnia pan Wielka Stopa wyruszył na poszukiwanie przyjaciół. Po długiej podróży dotarł do wioski Smerfów, lecz spotkał w niej tylko biedną małą Smerfetkę. Mała niebieska dziewczyna wcale się go nie bała. Strasznie się zdziwił i spytał ją: Smerfetko ty się mnie nie boisz? Smerfetka odparła: Nie Wielka Stopo nie. Słyszałam dużo plotek o Tobie, lecz w nie nie wierze. Mam teraz większy problem Wielka Stopo i nie mam głowy do strachu. Wielka Stopa z uśmiechem na tworzy i ze smutkiem w głosie zapytał? Jaki?. Straszliwy Gargamel ze swoim podstępnym kotem Klakierem porwali Smerfy - odparła Smerfetka. Nie płacz mała pomogę Ci ich odnaleźć, obiecuję. Smerfetka wraz z Wielką Stopą zaczęli poszukiwanie.

9 „WIELKA STOPA” – CD. Po męczących dwóch godzinach, kiedy uganiali się po krzakach znaleźli zamczysko obrzydliwego Gargamela, który właśnie próbował zjeść Smerfy. Pan Wielka Stopa nie pozwolił na to. Gdy tylko wszedł, Gargamel ze strachu wpadł do wielkiego rozgrzanego kotła i zemdlał. Całego czerwonego jak burak wyjęli z kotła, a potem zamknęli w ciemniej komnacie. Po powrocie do wioski Papa Smerf postanowił, że Wielka Stopa zostanie z nimi, ponieważ bardzo go polubili i nie stanie im się przy nim żadna krzywda. Zbudowali dla niego wielki dom, w którym zamieszkał i nigdy więcej nie czuł się samotny, a co najważniejsze znalazł to, czego szukał - przyjaciół.

10 PSYCHO - TEST DLA CIEBIE
Jak wpływasz na innych? Jak wpływasz na innych? Sprawdź. Przeczytaj dokładnie poniższe pytania i w każdym z nich zaznacz jedną odpowiedź. Następnie zsumuj uzyskane punkty i przeczytaj odpowiedź. 1. Czego ci teraz brakuje do szczęścia? a) ślicznej torebki, którą codziennie oglądasz na wystawie (3 pkt.) b) prawdziwej miłości (2 pkt.) c) wróżki, która by cię zamieniła w księżniczkę (1 pkt.) 2. Co jest powodem twoich kłótni z przyjaciółmi: a) drobiazgi, czasami ci wstyd za siebie (3 pkt.) b) wybór filmu na który macie pójść do kina, reszta jest w porządku (2 pkt.) c) nigdy się nie kłócicie (1 pkt.) 3. Co cię ostatnio zasmuciło? a) pryszcz na nosie przez który musiałaś zrezygnować z imprezy (3 pkt.) b) poważna choroba bliskiej osoby (2 pkt.) c) wiadomość, że twój chłopak chce z tobą zerwać (1 pkt.) 4. Jeżeli chłopak proponuje ci odprowadzenie do domu, ty: a) jesteś w siódmym niebie i pytasz, gdzie zaparkował samochód (3 pkt.) b) jesteś zachwycona i wybierasz najdłuższą drogę, aby jak najdłużej z nim być (2 pkt.) c) nie jest to konieczne, sama też wrócisz (1 pkt.)

11 5. Po randce chłopak próbuje cię pocałować na pożegnanie, a ty:
a) jesteś bardzo zadowolona z tego faktu (3 pkt.) b) masz opory, jednak w końcu czemu nie (2 pkt.) c) robisz unik, twoim zdaniem przesadza (1 pkt.) 6. Po wejściu na imprezę, biegniesz... a) tam, gdzie jest najwięcej chłopaków (3 pkt.) b) do toalet, aby sprawdzić swój wygląd (2 pkt.) c) na parkiet, aby potańczyć (1 pkt.) 7. Twoim zadaniem jesteś dziewczyną: a) lepszą od innych pod każdym względem (3 pkt.) b) poza kilkoma wadami wszystko jest porządku (2 pkt.) c) gorszą od innych ale można na tobie polegać (1 pkt.) Jeżeli uzyskałaś od 7 do 11 punktów Nie dostrzegasz własnych potrzeb, żyjesz tylko po to, aby pomagać innym. Pozwalasz innym manipulować sobą. Nie wytworzyłaś mechanizmów obronnych, a twoi znajomi to wykorzystują. W kontaktach z chłopakami jesteś bardzo nieśmiała. Oni odbierają twoje zachowanie negatywnie. Nie daj się wykorzystywać, zacznij dbać o siebie. Jeżeli uzyskałaś od 12 do 16 punktów Jesteś świetnym towarzyszem zabaw. Doskonale wiesz, jak rozbawić towarzystwo, jednak jeśli ktoś ci podpadnie to niezbyt szybko mu wybaczasz. Masz duże powodzenie u chłopaków, jednak często jesteś niezdecydowana, czy to ten właściwy. Twoi przyjaciele przepadają za tobą, jeżeli ty jesteś z nimi, to impreza na pewno będzie udana. Jeżeli uzyskałaś od 17 do 21 punktów Doskonale wiesz jak zabłysnąć w towarzystwie. Zawsze jesteś zauważona przez chłopaków, powalasz ich po prostu na kolana. Jednak ty umawiasz się z tymi, którzy spełniają twoje kryteria. Twoje ciągłe "błyszczenie" czasami przeszkadza twoim znajomym, jednak nie mają odwagi ci o tym powiedzieć. Może czasami powinnaś zwyczajne usunąć się.

12 HALLOWEEN TEMAT NUMERU:
HALLOWEN wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIXw przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych. Oryginalnie związany jest z czarną magią i odprawianiem czarów, popularne symbole to duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, gobliny, zombie, sowy, demony itp. Inny znany symbol to wydrążona dynia z palącymi się w środku świecami. W Stanach Zjednoczonych popularnym zwyczajem jest przebieranie się za duchy, wampiry, czarownice, demony. W ten dzień przebrane dzieci chodzą po domach zbierając cukierki i słodycze. Odpowiednikiem Halloween w kościele katolickim są Zaduszki. W różny sposób święto obchodzone jest w różnych krajach jednak coraz częściej obserwuje się 'amerykanizacje' tego święta i zanik tradycyjnych zwyczajów. Po dziś dzień święto to jest narodowym świętem w Irlandii. Hucznie obchodzone jest też w takich krajach jak: Anglia, Australia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Szkocja.

13 HALLOWEEN CD. Zabawy i Wróżby
Z Halloween związane jest wiele zabaw. Najpopularniejszą jest łapanie jabłek (boobing for apples), w której za pomocą zębów należy wyłowić pływające w wannie lub basenie jabłka. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciastek i owoców. Do zabaw Halloweenowych należą także wróżby, na przykład: Wróżenie ze spodków. Siedząca za stołem z zawiązanymi oczami osoba wybiera jeden ze stojąch na stole spodków. Zawartość spodka wróży wydarzenia na przyszły rok. W Ameryce Północnej niezamężne kobiety siadają w ten dzień w ciemnym pokoju patrząc w lustro tak długo aż nie pojawi się w nim twarz przyszłego małżonka, ale uwaga, jeśli zamiast twarzy pojawi się trupia czaszka kobieta nie przeżyje dłużej niż rok. Symbole Symbole Halloween to oczywiście wszystko co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem, a więc duchy, zjawy, upiory, wampiry, czarownice, kostuchy, demony, trupie czaszki, piszczele, zombie itp. Nieodłącznym symbolem tego święta jest także wydrążona dynia z otworami najczęściej w kształcie twarzy ze świecą w środku. Dynia na Halloween jest stosunkowo prosta do przygotowania - w tym celu należy ostrym nożem odciąć górę owocu, wydrążyć ją łyżką, wyciąć otwory i gotowe.

14 NASZE STROFY: NADZIEJA Jesteś, Byłeś, Będziesz. Kimś dla mnie ważnym.
Kiedy byłeś przy mnie szczęście mi niosłeś. Teraz już odszedłeś raz na zawsze Ale i tak kiedyś spotkamy się znów. Lecz już nie tak jak dawniej. Tam nie ma złości. Ludzie są szczęśliwi. Pamiętaj nigdy nie zapomną gdy mówiłeś do mnie: „Mała Bóg wie kiedy nasz czas na ziemi dobiega końca”. Teraz Bóg mi Ciebie zabrał. Lecz wierzę w to, że nadejdzie taka chwila, że spotkamy się twarzą w twarz i opowiem Ci wszystko! Żegnaj! Autorka: M.K. ŻYCIE JEST SMUTNE Opuszczona, niekochana, Samotna, nikt w nią nie wierzy. Rodzina odeszła, zostawiła. Wziąć czy nie wziąć…. ,,Przecież i tak nic nie mam do stracenia’’. Myśli w ciąż przygnębiające. ,,Ciekawe czy, gdybym umarła… Boże zabije się bezboleśnie, i tak nikt po mnie nie zapłacze’’. Więc bierze… I w zapomnieniu czuje się szczęśliwa. Dobija ją każda uwaga kogoś obok Myśli tłoczą się i nie znajdują ujścia. Więc tak wypełniona złem, podejmuje decyzję. ,,To okropne, muszę to zrobić prędzej czy później i tak odejdę, a w ten sposób nic nie zaboli.’’ Tak tłumaczy i pewnego dnia… Bierze większą dawkę niż zwykle. Obsuwa się po ścianie swej łazienki i zamyka oczy. W jej głowie smutek, zapomnienie i udręka. Powoli zasypia, traci oddech i umiera w samotności. Nikt nie wie, co czuła i czy zrobiła to specjalnie. Nikt o niczym nie wie!!! Autorka : Jowita Korszeń MYŚLI Kiedyś byłeś dla mnie kimś naprawdę ważnym Kiedyś trzymałeś mnie w ramionach tak mocno Całowałeś tak bardzo czule. Teraz inna dziewczyna zajmuje moje miejsce Co zrobiłeś? Ciągle powtarzałeś! „Kocham i nie opuszczę Cię nigdy” Przyrzekłeś i co? Nic! Zdradziłeś! Opuściłeś na zawsze! Powiem Ci tak. Nie chcę Cię znać! Moje serce płacze, i krzywdy jaką wyrządziłeś nie wybaczę. KUMPELA Zawsze z Tobą rozmawiałam, pomagałam Ci jak mogłam. A ty mi! Zawsze i wszędzie byłyśmy razem. Byłyśmy jak papużki nierozłączki. I nadszedł czas kiedy dorosłaś Ty, dorosłam Ja. Lecz pamiętasz Ty, pamiętam Ja o tamtych dniach. To nic, że daleka odległość dzieli dziś nas! Nasza przyjaźń ciągle w sercach naszych trwa! KOCHANA MAMO Kochana Mamo chciałabym być z Tobą teraz, Przytulić Cię, kiedy Ci źle. Płakałaś jak mnie zabierali od Ciebie. Ja się tym nie przejmowałam. Teraz żałuję, bo chce patrzeć w Twoje kochane , troskliwe, matczyne oczy, śmiać się z Tobą. Nie chcę abyś ciągle piła, biła. Ludzie zabrali mnie od Ciebie, odebrali, a w zamian za to każą mi poznawać świat. Mamo błagam zabierz mnie wreszcie stąd. Przepraszam.

15 HUMORKI Żona policjanta wygląda przez okno i krzyczy do męża leżącego na kanapie: - Józek tam ktoś kradnie auto! - No to co?! Po 5 minutach. - Józek , ale to nasze auto! Policjant wybiegł na podwórko. Po chwili wraca do żony. - Złapałeś złodzieja?! - Wyrwał mi się , ale zapisałem numer samochodu. Jedzie kierowca ponad 100 km na godzinę. Pan policjant go zatrzymał i powiedział: - Czy nie wie pan, że możesz się zderzyć z innym samochodem? - Z innym samochodem? Na chodniku? Policyjny radiowóz wrąbał się w drzewo i wyłażą z niego dwaj policjanci. - No Stasiu tak szybko na miejscu wypadku nie byliśmy nigdy Na przesłuchaniu policjant mówi - To niech pan opowie jak to było - No kazali mi się oprzeć o maskę samochodu i wypiąć - Napastowali pana? - Nie..na sucho pojechali. - Co by się stało, gdyby wszystkich polskich policjantów wysłać do Ameryki? - Podniósłby się średni poziom inteligencji i tu, i tam. 20 policjantom zrobiono test na inteligencję - mieli włożyć odpowiedni klocek do odpowiedniej dziury (np. klocek w kształcie walca do dziury w kształcie koła). Wyniki testu były zdumiewające: 3 policjantów wykazało się nadspodziewaną inteligencją, a 17 nadspodziewaną siłą... Facet spotyka kolegę policjanta na ulicy. - Cześć, co robisz? - Niosę piwo dla komendanta. - A po co ci te drzwi? - Kazał przynieść cos do otwierania.

16 Pozdrowienia -Elo z fartem dla kolegi z miedzyrzeca od danwiwy 
-Elo dla dobrych chłopaków od dobrych dziewczyn …Kaśka  -Pozdro dla całej gr,,C’’ i,,D’’ oraz Justunki i Agaty od Babinki. -Pozdro od Pauliny-Balbiny i całej gr,,C’’ od Justyny -Pozdro dla gr,,C’’ OD Pana Mietka….ELO - Pozdrowienia dla Agatki Michalak -Pozdrowienia dla Asi Klos, Sabinki i Natalki -Gorace buziaki i pozdrowienia dla koffanej Balbinki oraz Domi, Asi Klos i Sabinki!!! -Pozdrowienia od Agaty dla koffanej Balbinki, Baski B., Oli i wszystkich fajnych dziewczyn -Pozdrowienia od Anki z gr,,A’’ dla Jowity-Danwiwy i Ilony Koziel BUZIAKI… -Pozdrowienia dla Mareczka od Magdy i Basi… 3ym się! -Pozdrowienia dla Piotrka od koleżanki - Pozdro dla Kasi K., Diany, Ani i reszty ZSZ, dla Jowity K.- Danwiwy i Kacerka od Walusia.f -Pozdrowienia dla Jowity i Magdy od Kowalskiego -Pozdrowienia dla Trolla od Anki K.  Pogadamy na dyskotece… -Pozdrowienia dla wszystkich fajnych chłopaków i Jowitki –Danwiwy od Ninki..!!! -Pozdrowienia dla wszystkich fajnych chłopaków i dla dziewczynek - Pozdrowienia dla całej gr,,C’’ i,,D’’ Kinguś -Pozdro dla Księdza od Redakcji… - Wszystkiego naj naj dla Dianki= Jowicia… -- Gorące pozdrowienia dla Kacusia od Danwiwy… Pozdro dla wychowawców gr C i Pani Haci Przygotowała: Jowita Korszeń 

17 Od Redakcji: Serdecznie witamy naszych czytelników po przerwie wakacyjnej. Nasza redakcja przechodzi w tym roku duże zmiany, pojawiły się w naszym składzie zupełnie nowe Redaktorki. Mamy nadzieję, że ich praca Wam się spodoba. Na początek roku szkolnego życzymy ostrożności, bo jak będziecie nieostrożni to jedynek będzie za dużo żeby wygrzebać się z pod nich do ferii świątecznych. A dlaczego świątecznych, bo zimowe już w dwa tygodnie później. I możemy się założyć, że chęci do nauki będą wtedy mizerne. No to jeszcze raz, macie być ostrożni!!! Zespół Redakcyjny tego wydania: Jowita Korszeń, Magdalena Kliszcz, Katarzyna Ankowska, Katarzyna Kacer. Pod kierownictwem i opieką p. Agnieszki Hacia


Pobierz ppt "M O W i k Humor z zeszytów. Horoskop. Wywiad MOWika Nasza gwiazda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google