Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Do zadań weterynarza należy: Badanie stanu zdrowia, leczenie i pielęgnowane zwierząt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Do zadań weterynarza należy: Badanie stanu zdrowia, leczenie i pielęgnowane zwierząt."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Do zadań weterynarza należy: Badanie stanu zdrowia, leczenie i pielęgnowane zwierząt.

4 wypisywanie recept lekarskich na leki gotowe, apteczne czy też leki recepturowe przeznaczone dla zwierząt wykonywanie badań laboratoryjnych i innych badań diagnostycznych uśmiercanie zwierząt, jeśli uzna, że choroba, na którą te cierpi jest nieuleczalna, bądź uleczenie jej będzie dla zwierzęcia zbyt dużym cierpieniem.

5 TECHNIK WETERYNARII Sprawowac opiekę nad zwierzętami w warunkach ambulatoryjnych i stacjonarnych.

6

7 udzielać pierwszej pomocy zwierzętom asystować przy zabiegach chirurgicznych oraz przy sekcji zwłok zwierząt

8 Anatomia i fizjologia zwierząt Chów zwierząt gospodarskich oraz zwierząt towarzyszących Diagnostyka chorób zwierząt Choroby zwierząt Higiena produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego Rozród zwierząt Usługi weterynaryjne Zajęcia praktyczne Praktyka zawodowa. W czasie praktyki uczniowie nie chodzą do szkoły na zajęcia lekcyjne.

9 zamiłowanie do pracy ze zwierzętami zainteresowania przyrodnicze, właściwy stosunek do zwierząt; sumienność, systematyczność, cierpliwość; szybkość podejmowania decyzji; opanowanie; wyobraźnia, przewidywanie skutków własnych działań. zdolność koncentracji, systematyczność i wytrwałość.

10 w przychodniach i lecznicach dla zwierząt jako pomocnik lekarza weterynarii, w ogrodach zoologicznych, w sklepach zoologicznych w schroniskach i hotelach dla zwierząt, na fermach przemysłowych, w zakładach hodowli i unasieniania zwierząt, w zakładach przetwórstwa spożywczego, w weterynaryjnej inspekcji pracy oraz nadzorze sanitarno-weterynaryjnym, w zakładach piękności dla psów i kotów


Pobierz ppt "Do zadań weterynarza należy: Badanie stanu zdrowia, leczenie i pielęgnowane zwierząt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google