Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TECHNIK WETERYNARII.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TECHNIK WETERYNARII."— Zapis prezentacji:

1 TECHNIK WETERYNARII

2 Lekarz weterynarii - osoba, która ukończyła 5,5 letnie studia na jednym z wydziałów medycyny weterynaryjnej i uzyskała prawo do wykonywania zawodu nadawane przez okręgową izbę lekarsko-weterynaryjną..

3 Do zadań weterynarza należy:
Badanie stanu zdrowia, leczenie i pielęgnowane zwierząt.

4 wykonywanie badań laboratoryjnych i innych badań diagnostycznych
wypisywanie recept lekarskich na leki gotowe, apteczne czy też leki recepturowe przeznaczone dla zwierząt wykonywanie badań laboratoryjnych i innych badań diagnostycznych uśmiercanie zwierząt, jeśli uzna, że choroba, na którą te cierpi jest nieuleczalna, bądź uleczenie jej będzie dla zwierzęcia zbyt dużym cierpieniem.

5 TECHNIK WETERYNARII Sprawowac opiekę nad zwierzętami w warunkach ambulatoryjnych i stacjonarnych.

6 wykonywać zabiegi sanitarno-higieniczne i fizykoterapeutyczne

7 udzielać pierwszej pomocy zwierzętom
asystować przy zabiegach chirurgicznych oraz przy sekcji zwłok zwierząt

8 PRZEDMIOTY ZAWODOWE NA NASZYM PROFILU
Anatomia i fizjologia zwierząt Chów zwierząt gospodarskich oraz zwierząt towarzyszących Diagnostyka chorób zwierząt Choroby zwierząt Higiena produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego Rozród zwierząt Usługi weterynaryjne Zajęcia praktyczne Praktyka zawodowa. W czasie praktyki uczniowie nie chodzą do szkoły na zajęcia lekcyjne.

9 WETERYNARZ MUSI MIEć : zamiłowanie do pracy ze zwierzętami
zainteresowania przyrodnicze, właściwy stosunek do zwierząt; sumienność, systematyczność, cierpliwość; szybkość podejmowania decyzji; opanowanie; wyobraźnia, przewidywanie skutków własnych działań. zdolność koncentracji, systematyczność i wytrwałość.

10 TECHNIK MOŻE PRACOWAC :
w przychodniach i lecznicach dla zwierząt jako pomocnik lekarza weterynarii, w ogrodach zoologicznych, w sklepach zoologicznych w schroniskach i hotelach dla zwierząt, na fermach przemysłowych, w zakładach hodowli i unasieniania zwierząt, w zakładach przetwórstwa spożywczego, w weterynaryjnej inspekcji pracy oraz nadzorze sanitarno-weterynaryjnym, w zakładach piękności dla psów i kotów


Pobierz ppt "TECHNIK WETERYNARII."

Podobne prezentacje


Reklamy Google