Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Adres: Konstytucji 3-ego Maja 27, 87-100 Toruń Telefon: 056 7899845

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Adres: Konstytucji 3-ego Maja 27, 87-100 Toruń Telefon: 056 7899845"— Zapis prezentacji:

1 Adres: Konstytucji 3-ego Maja 27, 87-100 Toruń Telefon: 056 7899845 E-mail: igiełka@gmail.com

2

3 Celem napisania niniejszego biznesplanu jest pozyskanie kapitału w formie dotacji od Urzędu Pracy na otwarcie i rozwój działalności. Zawiera on opis działań mających na celu powołanie firmy do życia oraz perspektyw jej rozwoju.

4 Firma Igiełka zajmować się będzie wszelkiego rodzaju usługami krawieckimi (poprawki, naprawy, modyfikacje) oraz szyciem ubrań na miarę. Będziemy w stanie wykonać każde zlecenie i zrealizowac nawet najdziwniejsze pomysły naszych klientów.

5 Jako jedyna tego rodzaju firma w Toruniu zamierzamy współpracować ze sklepami odzieżowymi oraz pralniami chemicznymi (inni tego nie robią). Czynnikiem wpływającym na konkurencyjność naszej firmy będzie również wysoka jakość naszych wyrobów w cenie, na którą może sobie pozwolić przeciętny Polak.

6 Firma Igiełka będzie interesem rodzinnym. Posiada wykwalifikowaną krawcową, która z powodzeniem będzie realizować powierzone jej zadania. Zakres zlecenia na zewnątrz będzie obejmował usługi księgowe oraz reklamowe.

7 Ilość środków potrzebnych na zakup sprzętu, komputera, legalnego oprogramowania, programu kadrowo-księgowego, innych niezbędnych przedmiotów, pokrycia kosztów założenia firmy oraz reklamy powinna zamknąć się w sumie 13 000 zł.

8 Zakładając, że liczba naszych klientów wyniesie 5 tygodniowo, co daje 20 różnego rodzaju zleceń miesięcznie (których ceny bedą bardzo zróżnicowane), nasze dochody wyniosą (w zależności od typu zamówienia) od 500 zł (prognoza pesymistyczna) do 1500-1700 zł (prognoza optymistyczna).

9 Naszym piorytetem będzie zadowolenie klientów z pełnionej przez nas usługi. Nasze hasło przewodnie: Szybko, sprawnie i modnie. Forma organizacyjno-prawna: indywidualna pozarolnicza działalność gospodarcza. Rodzaj działalności: produkcyjno-usługowa.

10 Przedmiotem naszej działalności będą rozmaite usługi krawieckie, m.in.: szycie miarowe odzieży damskiej (również ciążowej), męskiej i dziecięcej (np.: mundurki szkolne, stroje komunijne); skracanie, wydłużanie, zwężanie, poszerzanie ubrań; naprawę odzieży np. wymiana zamków, podszewek; szycie zasłon, firan; szycie pościeli, obrusów; szycie ubrań roboczych niewymagających certyfikatów; i wiele innych.

11 Początkowo zasięg naszych usług będzie ograniczał się do toruńskiego osiedla Na Skarpie. Jeśli nasza firma odniesie sukces na lokalnym rynku (po roku od rozpoczęcia działalności) chcielibyśmy rozszerzyć obszar działania do całego Torunia.

12 Cechy porównawczeFirma Usługi krawieckie Firma Igiełka LokalizacjaObrzeża osiedla (daleko od osiedlowego centrum) Centrum osiedla, w pobliżu Spółdzielni Przykładowe cenySkracanie spodni- 15zł Wymiana zamka w kurtce – 30zł Wymiana podszewki w marynarkach i żakietach- 40zł Skracacnie spodni- 10zł Wymiana zamka w kurtce – 20-30zł Wymiana podszewki w marynarkach i żakietach- 30zł W rejonie toruńskego osiedla Na Skarpie znajduje się jeszcze jedna firma tego typu. Jest to firma Usługi krawieckie.

13 Cechy porównawcze cd. Firma Usługi krawieckie Firma Igiełka StatusFirma znana prze klientów, ponieważ istnieje na rynku już przez kilka lat; jest lubiana Jako firma wchodząca na rynek, postaramy się zdobyć względy klientów przez profesjonalną i miłą obługę i wysoką jakośc produktów Oferowane usługiOferowane są jedynie naprawy, przeróbki i modyfikacje Oferować będziemy (oprócz napraw, przeróbek, modyfikacji) również szycie na miarę i porady dotyczące mody.

14 Firma Igiełka będzie przedsięwzięciem rodzinnym, więc większość obowiązków dotyczących jej działania będzie spoczywać na jej członkach. Barbara Nałęcz- wykwalifikowana krawcowa po technikum odzieżowym, posiada zmysł artystyczny oraz wyobraźnię, która jest ważna przy tworzeniu nowych kreacji;

15 Natalia Nałęcz- odpowiedzialna za przeprowadzanie ankiet, obserwację zmian na rynku i w trendach; po szkoleniu będzie w stanie rónież szyć; Karol Nałęcz- odpowiedzialny za wykonywanie zleceń księgowych, zamawianie reklam oraz dostawy materiałów.

16 Zlecenia na zewnątrz: usługi firmy księgowej oraz comiesięczne reklamy w gazecie Nowości i w kilku sklepach odzieżowych i pralniach chemicznych na terenie Torunia.

17 Firmą księgową, z której usług bedziemy korzystać, jest firma Astor, której siedziba mieści się w Toruniu przy ulicy Gagarina 132/29. Wybraliśmy ją, ponieważ jest doświadczona i znana na rynku. Wykonuje rzetelnie zlecenia rozliczeń.

18 Bedziemy również korzystać z usług reklamowych wielu firm, m.in. z redakcją gazety Nowości, kierownictwem pralni chemicznej Ekopral czy sklepu odzieżowego Hanna, gdzie zamieszczać będziemy swoje reklamy.

19 Nasza oferta skierowana będzie do klientów obu płci i w każdym wieku, zainteresowanych modą, zamieszkałych w Toruniu na osiedlu Na Skarpie. Zarobki oraz wykształcenie nie odgrywają roli.

20 Mamy zamiar do nich dotrzeć poprzez reklamy w sklepach odzieżowych, pralniach chemicznych, gazetach lokalnych oraz przez naszą stronę internetową.

21 Aby dowiedzieć się, czego klienci oczekują od branży odzieżowej, mamy zamiar przeprowadzać ankiety raz na kwartał. Pozwoli to nam na dostosowanie się do zmian w upodobaniach czy trendach. Firma znajdować się będzie w mieszkaniu rodziny Nałęcz przy ulicy Konstytucji 3-ego Maja 27 m. 26 w Toruniu. Zamierzamy jeden pokój przystosować na pracownię krawiecką.

22 Ustalając ceny będziemy brać pod uwagę następujące czynniki: koszty (przede wszystkim koszty związane z robocizną i kupieniem materiałów); ceny konkurencji; wartość dla konsumenta (czysto estetyczna); wielkość popytu.

23 Poziom cen jest oczywiście dostosowany do jakości i atrakcyjności towaru. Mamy nadzieję na szybkie uregulowanie stałych wysokości cen. W przypadku zmniejszenia udziału firmy na rynku sprzedaży należy podjąć kroki w kierunku wzmocnienia tej pozycji. Są to: zwiększenie liczby różnych rodzajów oferowanego asortymentu; obniżenie cen produktów za pomocą akcji promocyjnych; zwiększenie obszaru działania akcji reklamowej, poszukiwanie nowych rynków zbytu.

24 Planowane zatrudnienia: jeżeli firma osiągnie sukces, zamierzamy zatrudnić wykwalifikowaną stylistkę oraz kolejną krawcową. Pracownicy (członkowie rodziny) Sposób wynagrodzenia Ewentualne szkolenia Barbara NałęczZamierzamy dzielić się dochodami Kurs stylistyki Karol Nałęcz-- Natalia NałęczKurs krawiectwa

25 Dostawcy: Gdy klient wybierze konkretny materiał ze sklepu, dostwacami będą pracownicy owego sklepu. Będziemy też kupować w cenie hurtowej materiały najbardziej popularne, na które jest największy popyt i które są modne.

26 Księgowość: Zlecana będzie na zewnątrz. Zamierzamy korzystać z usług firmy księgowej Astor. Za prowadzenie księgowości płacić bedziemy miesięcznie 250 zł.

27 Wykaz czynnościMax. czas oczekiwania Zgłoszenie do ewidencji działalności gospodarskiej w Urzędzie miasta – otrzymanie decyzji o wpisie do ewidencji 6 dni Zgłoszenie w Urzędzie Statystycznym – otrzymanie decyzji o nadaniu numeru REGON ok 4 dni Wyrobienie szyldurównocześnie Otwarcie konta bankowego – otrzymanie umowy o prowadzeniu rachunku bankowego W tym samym dniu

28 Wykaz czynności cd.Max. czas oczekiwania Zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym – otrzymanie potwierdzenia dokonania zgloszenia Kilka dni Zgłoszenie w Zakłąddzie Ubezpieczeń Społecznych – otrzymanie potwierdzenia zgłoszenia Kilka dni Maksymalna liczba dni potrzebnych na założenie firmy, załatwienie spraw formalno- prawnych zamyka się w 2 tygodniach (wersja pesymistyczna).

29 Wykaz dalszych czynności CzasOsoby odpowiedzialne za wdrożenie Wywieszenie szyldu na klatce schodowej 1 dzieńKarol N. Zakupienie środków trwałych: maszyny, komputer, oprogramowanie Kilka dniwszyscy Zakupienie innych potrzebnych przedmiotów: materiałów, igieł, nici Do 3 dniBarbara N. Nawiązanie kontaktu z firmami współpracującymi 2 dniKarol N. Akcja reklamowaKilka dniKarol N. Przeprowadzenie ankiety4 dniNatalia N.

30 Naszymi długofalowymi planami (po roku działalności) jest wynajęcie osobnego lokalu, przystosowanie go do miejsca pracy, oraz zatrudnienie drugiej krawcowej i stylistki. Chcielibyśmy również otworzyć własny sklep, gdzie sprzedawalibyśmy ubrania przez nas uszyte.

31 SzanseZagrożenia Konsekwentne działanie na rynku, umacnianie rozpoznawalności Rozwój konkurencji, pojawienie się nowych firm w okolicy Wzrost zainteresowania klientów na towary nietuzinkowe, oryginalne – poszukiwanie nowych wzorów, fasonów Wzrost popularności sklepów proponujących markowe ubrania Przywiązanie się klientów do swych ulubionych ubrań (co za tym idzie, chęć naprawy) Zmiana prawa, podwyższenie podatków Obniżenie podatków i cen materiałów Mniejszy niż przewidywany zbyt na usługi i towary Wejście na rynek ciekawych materiałów w wysokiej jakości Zmiana gustów konsumentów Znalezienie stałych klientów

32 Mocne stronySłabe strony Realizowanie indywidualnych zleceń klientów Mała innowacyjnośc firmy Osobiste zaangażowanie, pasja i hobby w działaniu Organizacja produkcji i wydajność pracy odbiegająca od rozwiązań stosowanych w efektywnie funkcjonujących innych tego typu firmach Doświadczony pracownik Lokalizacja w centum osiedla Dotrzymywanie terminówTendencja wyrzucania starych ubrań przez konsumentów – dość trudno będzie ich zdobyć Duże walory estetyczne produktów, wysoka jakość Dyscyplina pracy

33 Aby zminimalizować skutki zagrożeń, wyjść z potencjalnych trudnych sytuacji planujemy działać w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać wszystkie szanse i atuty.

34 Bardzo ważna będzie akcja reklamowa na jak największym obszarze, aby zdobyć jak najliczniejsze grono konsumentów. Aby jakość naszych produktów ciągle rosła, będziemy się szkolić i zatrudnimy wykwalifikowanych pracowników. Zakład wyposażony będzie w jak najlepszy sprzęt, który w miarę możliwości będzie zmieniany na coraz nowocześniejszy.

35 Rachunek wyników: A. Przychody ze sprzedaży produktów: 20000 zł B. Koszty sprzedanych produktów, w tym 1) Surowce: 5000 zł 2) Energia + woda: 2500 zł 3) Opłacanie księgowości 2400 zł C. Zysk ze sprzedaży: 10100 zł D. Pozostałe przychody: porady stylistyczne - 600zł E. Pozostałe koszty, w tym: 1) ZUS: 8400 zł 2) Szkolenie: 1000 zł Zysk z dział gospodarczej: 1300 zł / rok

36 W trakcie rozpoczęcia przedsięwzięcie dysponować bedziemy 18 tys. złotych otrzymanymi od Urzędu Pracy w ramach dotacji. Zostaną one spożytkowane w następujący sposób: PrzeznaczenieKwota Energia elektryczna i woda200 zł / msc Składki ZUS – 3 pracownicy700 zł / msc Wyposażenie zakładu w maszyny do szycia: 1 nowa, 1 używana 2000 zł Komputer oraz oprogramowanie 2000 zł Niezbędne przyrządy do pracy, materiały 2000 zł Akcja reklamowa200 zł / msc Usługi firmy księgowej250 zł / msc Szkolenia1000 zł

37 Przeznaczenie c.d.Kwota cd. Koszt założenia firmy100 zł Umeblowanie1500 zł Przystosowanie pomieszczenia2000 zł SUMA11.950 zł Pozostały kapitał przeznaczymy na nieoczekiwane wydatki lub w przyszłości na wynajem lokalu i zatrudnienie drugiej krawcowej oraz stylistki (gdy pojawi się zainteresowanie naszymi usługami i produktami).

38 Logo firmy


Pobierz ppt "Adres: Konstytucji 3-ego Maja 27, 87-100 Toruń Telefon: 056 7899845"

Podobne prezentacje


Reklamy Google