Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Usługi krawieckie, szycie na miarę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Usługi krawieckie, szycie na miarę"— Zapis prezentacji:

1 Usługi krawieckie, szycie na miarę
BIZNESPLAN IGIEŁKA Usługi krawieckie, szycie na miarę Adres: Konstytucji 3-ego Maja 27, Toruń Telefon:

2 Spis treści: Streszczenie Opis firmy Zarządzanie Plan marketingowy
Plan organizacyjny Harmonogram realizacji Analiza ryzyka Plan finansowy Załącznik

3 Dział I – streszczenie Celem napisania niniejszego biznesplanu jest pozyskanie kapitału w formie dotacji od Urzędu Pracy na otwarcie i rozwój działalności. Zawiera on opis działań mających na celu powołanie firmy do życia oraz perspektyw jej rozwoju.

4 Firma „Igiełka” zajmować się będzie wszelkiego rodzaju usługami krawieckimi (poprawki, naprawy, modyfikacje) oraz szyciem ubrań na miarę. Będziemy w stanie wykonać każde zlecenie i zrealizowac nawet najdziwniejsze pomysły naszych klientów.

5 Jako jedyna tego rodzaju firma w Toruniu zamierzamy współpracować ze sklepami odzieżowymi oraz pralniami chemicznymi (inni tego nie robią). Czynnikiem wpływającym na konkurencyjność naszej firmy będzie również wysoka jakość naszych wyrobów w cenie, na którą może sobie pozwolić przeciętny Polak.

6 Firma „Igiełka” będzie interesem rodzinnym
Firma „Igiełka” będzie interesem rodzinnym. Posiada wykwalifikowaną krawcową, która z powodzeniem będzie realizować powierzone jej zadania. Zakres zlecenia na zewnątrz będzie obejmował usługi księgowe oraz reklamowe.

7 Ilość środków potrzebnych na zakup sprzętu, komputera, legalnego oprogramowania, programu kadrowo-księgowego, innych niezbędnych przedmiotów, pokrycia kosztów założenia firmy oraz reklamy powinna zamknąć się w sumie zł.

8 Zakładając, że liczba naszych klientów wyniesie 5 tygodniowo, co daje 20 różnego rodzaju zleceń miesięcznie (których ceny bedą bardzo zróżnicowane), nasze dochody wyniosą (w zależności od typu zamówienia) od 500 zł (prognoza pesymistyczna) do zł (prognoza optymistyczna).

9 Dział II – opis firmy Naszym piorytetem będzie zadowolenie klientów z pełnionej przez nas usługi. Nasze hasło przewodnie: „Szybko, sprawnie i modnie”. Forma organizacyjno-prawna: indywidualna pozarolnicza działalność gospodarcza. Rodzaj działalności: produkcyjno-usługowa.

10 skracanie, wydłużanie, zwężanie, poszerzanie ubrań;
Przedmiotem naszej działalności będą rozmaite usługi krawieckie, m.in.: szycie miarowe odzieży damskiej (również ciążowej), męskiej i dziecięcej (np.: mundurki szkolne, stroje komunijne); skracanie, wydłużanie, zwężanie, poszerzanie ubrań; naprawę odzieży np. wymiana zamków, podszewek; szycie zasłon, firan; szycie pościeli, obrusów; szycie ubrań roboczych niewymagających certyfikatów; i wiele innych.

11 Początkowo zasięg naszych usług będzie ograniczał się do toruńskiego osiedla „Na Skarpie”. Jeśli nasza firma odniesie sukces na lokalnym rynku (po roku od rozpoczęcia działalności) chcielibyśmy rozszerzyć obszar działania do całego Torunia.

12 W rejonie toruńskego osiedla „Na Skarpie” znajduje się jeszcze jedna firma tego typu. Jest to firma „Usługi krawieckie”. Cechy porównawcze Firma „Usługi krawieckie” Firma „Igiełka” Lokalizacja Obrzeża osiedla (daleko od osiedlowego centrum) Centrum osiedla, w pobliżu Spółdzielni Przykładowe ceny Skracanie spodni- 15zł Wymiana zamka w kurtce – 30zł Wymiana podszewki w marynarkach i żakietach- 40zł Skracacnie spodni- 10zł Wymiana zamka w kurtce – 20-30zł Wymiana podszewki w marynarkach i żakietach- 30zł

13 Firma „Usługi krawieckie”
Cechy porównawcze cd. Firma „Usługi krawieckie” Firma „Igiełka” Status Firma znana prze klientów, ponieważ istnieje na rynku już przez kilka lat; jest lubiana Jako firma wchodząca na rynek, postaramy się zdobyć względy klientów przez profesjonalną i miłą obługę i wysoką jakośc produktów Oferowane usługi Oferowane są jedynie naprawy, przeróbki i modyfikacje Oferować będziemy (oprócz napraw, przeróbek, modyfikacji) również szycie na miarę i porady dotyczące mody.

14 Dział III - zarządzanie
Firma „Igiełka” będzie przedsięwzięciem rodzinnym, więc większość obowiązków dotyczących jej działania będzie spoczywać na jej członkach. Barbara Nałęcz- wykwalifikowana krawcowa po technikum odzieżowym, posiada zmysł artystyczny oraz wyobraźnię, która jest ważna przy tworzeniu nowych kreacji;

15 Natalia Nałęcz- odpowiedzialna za przeprowadzanie ankiet, obserwację zmian na rynku i w trendach; po szkoleniu będzie w stanie rónież szyć; Karol Nałęcz- odpowiedzialny za wykonywanie zleceń księgowych, zamawianie reklam oraz dostawy materiałów.

16 Zlecenia na zewnątrz: usługi firmy księgowej oraz comiesięczne reklamy w gazecie „Nowości” i w kilku sklepach odzieżowych i pralniach chemicznych na terenie Torunia.

17 Firmą księgową, z której usług bedziemy korzystać, jest firma „Astor”, której siedziba mieści się w Toruniu przy ulicy Gagarina 132/29. Wybraliśmy ją, ponieważ jest doświadczona i znana na rynku. Wykonuje rzetelnie zlecenia rozliczeń.

18 Bedziemy również korzystać z usług reklamowych wielu firm, m. in
Bedziemy również korzystać z usług reklamowych wielu firm, m.in. z redakcją gazety „Nowości”, kierownictwem pralni chemicznej „Ekopral” czy sklepu odzieżowego „Hanna”, gdzie zamieszczać będziemy swoje reklamy.

19 Dział IV – plan marketingowy
Nasza oferta skierowana będzie do klientów obu płci i w każdym wieku, zainteresowanych modą, zamieszkałych w Toruniu na osiedlu „Na Skarpie”. Zarobki oraz wykształcenie nie odgrywają roli.

20 Mamy zamiar do nich dotrzeć poprzez reklamy w sklepach odzieżowych, pralniach chemicznych, gazetach lokalnych oraz przez naszą stronę internetową.

21 Aby dowiedzieć się, czego klienci oczekują od branży odzieżowej, mamy zamiar przeprowadzać ankiety raz na kwartał. Pozwoli to nam na dostosowanie się do zmian w upodobaniach czy trendach. Firma znajdować się będzie w mieszkaniu rodziny Nałęcz przy ulicy Konstytucji 3-ego Maja 27 m. 26 w Toruniu. Zamierzamy jeden pokój przystosować na pracownię krawiecką.

22 Ustalając ceny będziemy brać pod uwagę następujące czynniki:
koszty (przede wszystkim koszty związane z robocizną i kupieniem materiałów); ceny konkurencji; wartość dla konsumenta (czysto estetyczna); wielkość popytu.

23 zwiększenie liczby różnych rodzajów oferowanego asortymentu;
Poziom cen jest oczywiście dostosowany do jakości i atrakcyjności towaru. Mamy nadzieję na szybkie uregulowanie stałych wysokości cen. W przypadku zmniejszenia udziału firmy na rynku sprzedaży należy podjąć kroki w kierunku wzmocnienia tej pozycji. Są to: zwiększenie liczby różnych rodzajów oferowanego asortymentu; obniżenie cen produktów za pomocą akcji promocyjnych; zwiększenie obszaru działania akcji reklamowej, poszukiwanie nowych rynków zbytu.

24 Dział V – plan organizacyjny
Planowane zatrudnienia: jeżeli firma osiągnie sukces, zamierzamy zatrudnić wykwalifikowaną stylistkę oraz kolejną krawcową. Pracownicy (członkowie rodziny) Sposób wynagrodzenia Ewentualne szkolenia Barbara Nałęcz Zamierzamy dzielić się dochodami Kurs stylistyki Karol Nałęcz -- Natalia Nałęcz Kurs krawiectwa

25 Dostawcy: Gdy klient wybierze konkretny materiał ze sklepu, dostwacami będą pracownicy owego sklepu. Będziemy też kupować w cenie hurtowej materiały najbardziej popularne, na które jest największy popyt i które są modne.

26 Księgowość: Zlecana będzie na zewnątrz
Księgowość: Zlecana będzie na zewnątrz. Zamierzamy korzystać z usług firmy księgowej „Astor”. Za prowadzenie księgowości płacić bedziemy miesięcznie 250 zł.

27 VI Dział – harmonogram realizacji
Wykaz czynności Max. czas oczekiwania Zgłoszenie do ewidencji działalności gospodarskiej w Urzędzie miasta – otrzymanie decyzji o wpisie do ewidencji 6 dni Zgłoszenie w Urzędzie Statystycznym – otrzymanie decyzji o nadaniu numeru REGON ok 4 dni Wyrobienie szyldu równocześnie Otwarcie konta bankowego – otrzymanie umowy o prowadzeniu rachunku bankowego W tym samym dniu

28 Wykaz czynności cd. Max. czas oczekiwania Zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym – otrzymanie potwierdzenia dokonania zgloszenia Kilka dni Zgłoszenie w Zakłąddzie Ubezpieczeń Społecznych – otrzymanie potwierdzenia zgłoszenia Maksymalna liczba dni potrzebnych na założenie firmy, załatwienie spraw formalno-prawnych zamyka się w 2 tygodniach (wersja pesymistyczna).

29 Wykaz dalszych czynności Osoby odpowiedzialne za wdrożenie
Czas Osoby odpowiedzialne za wdrożenie Wywieszenie szyldu na klatce schodowej 1 dzień Karol N. Zakupienie środków trwałych: maszyny, komputer, oprogramowanie Kilka dni wszyscy Zakupienie innych potrzebnych przedmiotów: materiałów, igieł, nici Do 3 dni Barbara N. Nawiązanie kontaktu z firmami współpracującymi 2 dni Akcja reklamowa Przeprowadzenie ankiety 4 dni Natalia N.

30 Naszymi długofalowymi planami (po roku działalności) jest wynajęcie osobnego lokalu, przystosowanie go do miejsca pracy, oraz zatrudnienie drugiej krawcowej i stylistki. Chcielibyśmy również otworzyć własny sklep, gdzie sprzedawalibyśmy ubrania przez nas uszyte.

31 Dział VII – Analiza ryzyka; SWOT
Szanse Zagrożenia Konsekwentne działanie na rynku, umacnianie rozpoznawalności Rozwój konkurencji, pojawienie się nowych firm w okolicy Wzrost zainteresowania klientów na towary nietuzinkowe, oryginalne – poszukiwanie nowych wzorów, fasonów Wzrost popularności sklepów proponujących markowe ubrania Przywiązanie się klientów do swych ulubionych ubrań (co za tym idzie, chęć naprawy) Zmiana prawa, podwyższenie podatków Obniżenie podatków i cen materiałów Mniejszy niż przewidywany zbyt na usługi i towary Wejście na rynek ciekawych materiałów w wysokiej jakości Zmiana gustów konsumentów Znalezienie stałych klientów

32 Mocne strony Słabe strony
Realizowanie indywidualnych zleceń klientów Mała innowacyjnośc firmy Osobiste zaangażowanie, pasja i hobby w działaniu Organizacja produkcji i wydajność pracy odbiegająca od rozwiązań stosowanych w efektywnie funkcjonujących innych tego typu firmach Doświadczony pracownik Lokalizacja w centum osiedla Dotrzymywanie terminów Tendencja wyrzucania starych ubrań przez konsumentów – dość trudno będzie ich zdobyć Duże walory estetyczne produktów, wysoka jakość Dyscyplina pracy

33 Aby zminimalizować skutki zagrożeń, wyjść z potencjalnych trudnych sytuacji planujemy działać w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać wszystkie szanse i atuty.

34 Bardzo ważna będzie akcja reklamowa na jak największym obszarze, aby zdobyć jak najliczniejsze grono konsumentów. Aby jakość naszych produktów ciągle rosła, będziemy się szkolić i zatrudnimy wykwalifikowanych pracowników. Zakład wyposażony będzie w jak najlepszy sprzęt, który w miarę możliwości będzie zmieniany na coraz nowocześniejszy.

35 DZIAŁ VII – plan finansowy
Rachunek wyników: A. Przychody ze sprzedaży produktów: zł B. Koszty sprzedanych produktów, w tym 1) Surowce: 5000 zł 2) Energia + woda: 2500 zł 3) Opłacanie księgowości 2400 zł C. Zysk ze sprzedaży: zł D. Pozostałe przychody: porady stylistyczne - 600zł E. Pozostałe koszty, w tym: 1) ZUS: 8400 zł 2) Szkolenie: 1000 zł Zysk z dział gospodarczej: 1300 zł / rok

36 W trakcie rozpoczęcia przedsięwzięcie dysponować bedziemy 18 tys
W trakcie rozpoczęcia przedsięwzięcie dysponować bedziemy 18 tys. złotych otrzymanymi od Urzędu Pracy w ramach dotacji. Zostaną one spożytkowane w następujący sposób: Przeznaczenie Kwota Energia elektryczna i woda 200 zł / msc Składki ZUS – 3 pracownicy 700 zł / msc Wyposażenie zakładu w maszyny do szycia: 1 nowa, 1 używana 2000 zł Komputer oraz oprogramowanie Niezbędne przyrządy do pracy, materiały Akcja reklamowa Usługi firmy księgowej 250 zł / msc Szkolenia 1000 zł

37 Przystosowanie pomieszczenia
Przeznaczenie c.d. Kwota cd. Koszt założenia firmy 100 zł Umeblowanie 1500 zł Przystosowanie pomieszczenia 2000 zł SUMA Pozostały kapitał przeznaczymy na nieoczekiwane wydatki lub w przyszłości na wynajem lokalu i zatrudnienie drugiej krawcowej oraz stylistki (gdy pojawi się zainteresowanie naszymi usługami i produktami).

38 Dział IX – załącznik Logo firmy


Pobierz ppt "Usługi krawieckie, szycie na miarę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google