Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pradolina Wieprza miejsce na mój biznes

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pradolina Wieprza miejsce na mój biznes"— Zapis prezentacji:

1 Pradolina Wieprza miejsce na mój biznes
prezentacja

2 Nie tylko Kazimierz Puławy i Nałęczów

3 Czy w gminie Żyrzyn jest szansa na prężnie rozwijające się działalność gospodarczą
Odpowiedzi brzmi prosto----->TAK

4 Podstawowe założenia firmy
1) Produkcja 2) Sprzedaż 3) Montaż przydomowych biooczyszczalni ścieków

5 Prognozy rynkowe UE od wielu lat prowadzi politykę proekologiczną. Nakłada na swoich członków ograniczenia emisji CO2 itp. Pewne jest że prędzej czy później zajmie się uregulowaniem spraw związanych z "szambem". I tu pojawia się nasza firma która zaopatrywałaby rynek całego powiatu a może i województwa. Podobna sytuacja miała miejsce gdy zakazano dachówek zawierających azbest. Wtedy najwięcej zyskały firmy zajmujące się wymiana owych dachów. Teraz najwiecej zyskają firmy takie jak moja.

6 Możliwość otrzymania dopłat
Zakładając że działalność ta miałaby chronić środowisko naturalne mógłbym ubiegać się o ewentualne dopłaty z EU. Istniała by również możliwość uzyskania dopłat na samo kupno nowych oczyszczalni przez moich przyszłych klientów.

7

8 Usługi dodatkowe Poza montażem nasza firma będzie srewisować pracujące już oczyszczalnie. Będziemy dostarczać również materjały eksploatacyjne niezbędne do prawidłowego działania takiej instalacji.

9 Przewidywana ilość pracowników
Mam zamiar zatrudniać od kilko do kilkunastu pracowników (w zależności od liczby zamówień). przewiduj że ich pensje będą minimalnie niższą od średniej krajowe.

10 Przewidywane zyski Cena jednej oczyszczalni wachałaby się od 5 do 15 tyś zł w zależności od modelu +cena montażu. Przewidywana wysokość dopłaty mogłaby wynieść 50% kosztów. Zgrubsza szacując przez pierwsze 5 lat po rozpoczęciu działalność sprzedam ok. 300 oczyszczalni co po odjęciu kosztów dałoby zł

11 Perspektywy rozwoju działalność
Wraz z rozwojem firmy zamierzam rozszerzyć jej działalność o sprzedaż i montaż paneli słonecznych będących alternatywnym źródłem zasilania do naszych oczyszczalni. Przewidywanymi klijentami będa wszyscy posiadacze naszych ochyszczalni.

12

13 Prognozowane zyski z paneli
Z rozszerzeniem się zakresu działalaności przedsiębiorstwa zwiększą się równiż koszta. Jest sto zwiazane z zatrudnienie większej liczby pracowników którzy znaliby się na kolektorach. Mimo zwiększenia kasztów poszerzenie działalności o ten segment będzie bardzo opłacalne

14 Prognozy zysków Przewiduję że moja firma w obecnym kształcie przetrwa nie więcej niż 7 lat. W tym czasie zarobi ponad zł zatrudni 30 pracowników i obsłuży 600 klientów

15

16 KONIEC Prezentacje wykonał Antoni Szcepaniak


Pobierz ppt "Pradolina Wieprza miejsce na mój biznes"

Podobne prezentacje


Reklamy Google