Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najlepsi niemieccy sportowcy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najlepsi niemieccy sportowcy"— Zapis prezentacji:

1 Najlepsi niemieccy sportowcy

2 Erik Zabel Erik Zabel urodził się 7 lipca 1970 roku w Berlinie. Jest jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy na świecie. W trakcie długiej kariery zawodowej, zwyciężał na kolarskich trasach ponad 200 razy. Zwycięzca 12 etapów Tour de France, sześciokrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej Tour de France, czterokrotny triumfator wyścigu Mediolan - San Remo, zwycięzca Amstel Gold Race, trzykrotny zwycięzca wyścigu Paryż-Tours nie stronił od zimowych startów na torze, odnosząc w swej karierze sześć zwycięstw w kolarskich sześciodniówkach.

3 Michael Schumacher Michael Schumacher jest jednym z najsławniejszych i najlepszych kierowców Formuły 1 jacy kiedykolwiek ścigali się po torach F1. W ponad 50- letniej historii tego bardzo emocjonującego sportu niewielu może poszczycić się osiągnięciami takimi jak utalentowany Niemiec. Siedmiokrotne mistrzostwo świata oraz otwarta droga do pobicia rekordów wszechczasów, należących do Alaina Prosta oraz Ayrtona Senny stawiają Niemca na zdecydowanej pozycji lidera współczesnej Formuły 1.

4  Swe pierwsze kroki jako kierowca wyścigowy Schumacher stawiał na torze kartingowym, który był własnością jego ojca. Być może ten fakt sprawił, iż Niemiec do perfekcji opanował technikę jazdy wszelkiego rodzaju bolidami, co zaowocowało tak znakomitymi osiągnięciami w profesjonalnych zawodach GP organizowanych przez FIA.  Statystycznie jest najlepszym kierowcą w historii F1, ma najwięcej zwycięstw, pole position, najszybszych okrążeń w trakcie wyścigu, jest także rekordzistą siedmiu zdobytych mistrzowskich tytułów. Jego pseudonimy to "Czerwony baron" i "Rainmaster".

5 Martin Schmitt Martin Schmitt - wielka gwiazda niemieckich skoków narciarskich urodził się 29 stycznia 1978 roku w Villingen (Niemcy). Do jego największych osiągnięć należą 1 miejsce na dużej skoczni w Ramsau na Mistrzostwach Świata w 1999 roku. W roku 2000 był 6 w konkursie lotów narciarskich w Vilkersund. Wygrał Puchar Świata, niestety przegrał w Turnieju 4 Skoczni. Kolejne lata to walka o podium z Adamem Małyszem. Po odniesieniu kontuzji kolana w 2002 roku nie wziął udziału w Letniej Grand Prix. Do wysokiej formy Niemiec powrócił w sezonie 2008/2009, kiedy to zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.  Czternaście razy plasował się w pierwszej dziesiątce zawodów, w tym był piąty w Oberstdorfie i Bischofshofen. Schmitt jest ponadto mistrzem Niemiec z 2001 roku indywidualnie i z 2009 roku drużynowo, srebrne medale zdobył w 1999 roku indywidualnie oraz w 2011 roku w drużynie.   Martin założył także fundację na rzecz walki z rakiem; na chorobę tę cierpiał jego starszy brat, reprezentant Niemiec w kombinacji norweskiej.

6 Michael Greis Michael Greis  - urodził się 18 sierpnia 1976 r. w Füssen – biathlonista niemiecki, 3-krotny mistrz olimpijski, dwunastokrotny medalista mistrzostw świata. Od początku XXI wieku zalicza się do ścisłej czołówki światowej. W 2004 r. w Oberhofie zdobył mistrzostwo świata w składzie sztafety niemieckiej, rok później został w Hochfilzen wicemistrzem świata w biegu indywidualnym (na 20 km, za sensacyjnym zwycięzcą Czechem Dostálem). W lutym 2005 r. odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w Cesana San Sicario.

7 Sięgnął po pierwsze złoto igrzysk olimpijskich w Turynie 11 lutego – pierwszego dnia zawodów, wygrywając w biegu indywidualnym na 20 km . Słabiej wypadł w biegu sprinterskim i biegu na dochodzenie. Drugi złoty medal zdobył w składzie niemieckiej sztafety, wspólnie ze Svenem Fischerem, Ricco Grossem i Michaelem Röschem. 25 lutego 2006 na igrzyskach w Turynie zdobył złoty medal w biegu masowym na 15 kilometrów, wygrywając o 6,3 sekundy z Tomaszem Sikorą. Zwycięzca Pucharu Świata w klasyfikacji generalnej oraz w sprincie w sezonie 2006/2007. 

8 Robert Harting niemiecki lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem. Na początku swojej kariery zdobył w 2001 roku srebrny medal na mistrzostwach świata juniorów młodszych. Na rozegranych latem 2005 w Erfurcie młodzieżowych mistrzostwach Europy wywalczył złoty medal. Pierwszy sukces w karierze seniora odniósł w 2007 zostając w Osace wicemistrzem świata. Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie uplasował się tuż za podium zajmując czwarte miejsce. W 2009 został mistrzem świata. Harting jest wicemistrzem Europy z Barcelony (2010). Na mistrzostwach świata w Taegu (2011) obronił złoty medal, który wywalczył dwa lata wcześniej w stolicy Niemiec. W 2011 zwyciężył we wszystkich swoich startach. oraz zajął 5. miejsce w plebiscycie na lekkoatletę roku w Europie

9 Claudia Pechstein  Niemiecka łyżwiarka szybka, dorobkiem pięciu złotych, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest najbardziej utytułowanym sportowcem w Niemczech pod tym względem. Zawodniczka jest pierwszą kobietą, która zdobyła medale olimpijskie na pięciu kolejnych olimpiadach (lata  ). Zdobyła trzy złote medale w wyścigu na 5000 m na trzech kolejnych Igrzyskach (lata  ), a w czwartym kolejnym występie osiągnęła srebro (2006). Na olimpiadzie w Turynie w 2006 r. zdobyła też złoty medal w jeździe drużynowej. 23 lutego 2002 r. podczas olimpiady w Salt Lake City Pechstein ustanowiła rekord świata na dystansie 5000 m. Pechstein jest sierżantem w niemieckiej policji federalnej

10 Magdalena Neuner Niemiecka biathlonistka, multimedalistka, mistrzyni olimpijska z Vancouver z 2010 roku w biegach pościgowym i masowym, triumfatorka Pucharu Świata, Mistrzostw Świataoraz Europy. Biathlon zaczęła uprawiać w wieku dziewięciu lat. Pomiędzy 2004 a 2006 r. wywalczyła pięć tytułów mistrzyni świata juniorów. W 2006 roku zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata, w styczniu 2007 wygrała swoje pierwsze zawody. Miesiąc później wywalczyła trzy złote medale podczas mistrzostw świata w Anterselvie.

11 W sezonie 2007/2008, w wieku 21 lat, została najmłodszą zwyciężczynią klasyfikacji generalnej PŚ w historii tej konkurencji sportu. Ukoronowaniem sezonu były kolejne trzy tytułu mistrzyni świata z Östersund, czyniąc ją tym samym najmłodszą, sześciokrotną mistrzynią świata. W marcu 2009 r. Neuner miała w swoim dorobku czternaście indywidualnych zwycięstw w zawodach Pucharu Świata (wliczając MŚ) oraz dwadzieścia dwa miejsca na podium. Poza tym wspólnie z koleżankami siedmiokrotnie triumfowała w biegach sztafetowych oraz raz w sztafecie mieszanej. Podczas trzech występów na mistrzostwach świata Neuner wywalczyła sześć tytułów mistrzyni świata oraz jeden srebrny medal. W dodatku posiada siedem złotych medali z mistrzostw świata juniorów. Niemka uzyskała reputację jednej z najlepszych biegaczek w biathlonie.

12

13 Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej

14 NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA KADRY W HISTORII
Niemiecka kadra aż 17 razy startowała w finałach mistrzostw świata. Po tytuł najlepszej ekipy globu nasi zachodni sąsiedzi sięgnęli trzykrotnie, cztery razy przegrywali dopiero w finale oraz czterokrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Podczas ostatniego mundialu ekipa prowadzona przez Joachima Loewa zadziwiała wręcz polotem i finezją, a jedynym zespołem (oprócz Serbów w fazie grupowej), który był w stanie ją pokonać, byli późniejsi mistrzowie z Hiszpanii. Ostatni tytuł mistrzowski Niemcy zdobyli w 1990 roku. Wtedy właśnie, dzięki trafieniu Andreasa Brehme na kilka chwil przed zakończeniem meczu, Bundesteam ograł Argentynę z Diego Maradoną w składzie. Joachim Loew


Pobierz ppt "Najlepsi niemieccy sportowcy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google