Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z kampanii informacyjnej przygotowanej przez uczniów klasy I gimnazjum w Zespole Szkół w Babkach Oleckich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z kampanii informacyjnej przygotowanej przez uczniów klasy I gimnazjum w Zespole Szkół w Babkach Oleckich."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z kampanii informacyjnej przygotowanej przez uczniów klasy I gimnazjum w Zespole Szkół w Babkach Oleckich

2 … i pierwsze zajęcia w klasie I
Wiadomość o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu konkursu bardzo nas ucieszyła. Po krótkiej euforii zabraliśmy się do ciężkiej pracy. Postanowiliśmy podzielić się wiedzą zdobytą w trakcie I etapu konkursu z jak najszerszym gronem odbiorców. Wychodząc z założenia, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….”, edukację zaczęliśmy od najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej – przedszkolaków oraz uczniów klasy I i III. Przygotowanie zajęć dla młodszych dzieci wcale nie było łatwe – musieliśmy napisać scenariusz, przygotować atrakcyjne pomoce. Nasze lekcje spodobały się dzieciom. Maluchy chętnie odpowiadały na pytania, rozwiązywały rebusy, wymyślały hasła i rysowały plakaty. Po naszych zajęciach wszystkie dzieci wiedziały już, co jest ZSEE i jak należy z nim właściwie postępować. Ostatnie przygotowania… … i pierwsze zajęcia w klasie I

3 że nasza praca nie poszła na marne.
Trzecioklasiści rozwiązują rebusy dotyczące elektrośmieci. Elektrośmieć czy nieelektrośmieć – oto dylemat przedszkolaka. Na szczęście po krótkim namyśle podjęto słuszną decyzję. Już od dzisiaj wiedzą w klasie III dzieci, co to są elektrośmieci! Plakat narysowany przez trzecioklasistów pokazuje, że nasza praca nie poszła na marne.

4 Radek Jankowski – zwycięzca konkursu „Wytrop elektrośmieci!”
Starszych kolegów postanowiliśmy zapoznać z problematyką elektrośmieci za pomocą gazetki na korytarzu szkolnym. Aby zachęcić uczniów do uważnego studiowania znajdujących się na niej materiałów, przygotowaliśmy elektrokrzyżówkę. Oczywiście za jej poprawne rozwiązanie przewidziana była nagroda. W międzyczasie ci z nas bardziej uzdolnieni literacko pracowali nad hymnem naszej kampanii „Piosenką o elektrośmieciach”, ci z talentem plastycznym – nad plakatem, a dyżurni informatycy – nad prezentacją multimedialną na finał. Chcąc podgrzać atmosferę przed wielkim finałem naszej kampanii, przygotowaliśmy jeszcze jeden konkurs „Wytrop elektrośmieci!”. Na terenie szkoły, w różnych miejscach umieściliśmy obrazki potencjalnych elektrośmieci. Wygrała osoba, która jako pierwsza znalazła 10 różnych obrazków. Nagrodę dla Najlepszego Tropiciela Elektrośmieci wręczyliśmy na finałowym apelu. Radek Jankowski – zwycięzca konkursu „Wytrop elektrośmieci!”

5 I wreszcie wielki finał. 19 kwietnia 2013r
I wreszcie wielki finał. 19 kwietnia 2013r. przed licznie zebraną publicznością – nauczycielami, uczniami naszej szkoły i ich rodzicami przedstawiliśmy efekty naszej miesięcznej pracy. Na początku naszego wystąpienia rozesłaliśmy zaprojektowane przez naszego kolegę listy gończe za najbardziej niebezpiecznymi elektrośmieciami. Następnie przypomnieliśmy zgromadzonym, co to jest ZSEE, jak należy z nim postępować i dlaczego nie wolno wyrzucać elektrośmieci do zwykłego śmietnika.

6 na nowszy model. Mogę dobrze Tobie służyć przez wiele lat.
Przedstawiliśmy również wyszukane przez nas ciekawostki na temat elektrośmieci. Ogólne poruszenie wywołała informacja o ilości złota, które można odzyskać z miliona telefonów komórkowych. Najmłodszym członkom naszej społeczności szkolnej - cztero- i pięciolatkom w nagrodę za dzielne wytrwanie do końca naszej prezentacji rozdaliśmy zabawne rysunki-kolorowanki, przedstawiające różne elektrośmieci. Pomaluj mnie! Nie wymień mnie za szybko na nowszy model. Mogę dobrze Tobie służyć przez wiele lat.

7 Starsze dzieci musiały zapracować na nagrody, biorąc udział w przygotowanych dla nich konkursach. Sześciolatki i najmłodsi uczniowie musieli jak najszybciej posegregować obrazki przedstawiające elektrośmieci i zwykłe śmieci. Z tego zadania najszybciej i, co najważniejsze, bezbłędnie wywiązała się uczennica kl.III - Sandra Laszkowska. Z kolei uczniowie starszych klas szkoły podstawowej musieli rozwiązać rebusy, które skrywały nazwy potencjalnych elektrośmieci, a następnie przyporządkować je do właściwej kategorii ZSEE. W tej kategorii zwyciężyła uczennica klasy IV – Agnieszka Brzęk. Wszyscy uczestnicy obu konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

8 I wreszcie pojedynek gigantów – klasa II gimnazjum kontra klasa III
I wreszcie pojedynek gigantów – klasa II gimnazjum kontra klasa III. Przed naszymi starszymi kolegami postawiliśmy nie lada wyzwania. Najpierw musieli odpowiedzieć na pytania związane z elektrośmieciami, następnie przeliterować wyrazy – dibenzodioksyna i polichlorobifenyl. Ze zrozumiałych względów żadna z drużyn nie zaliczyła drugiego zadania. Ogólną wesołość wzbudziła również trzecia konkurencja – kalambury. Każda drużyna musiała odgadnąć 5 nazw elektrośmieci przedstawianych przez jednego z jej członków wyłącznie za pomocą gestów. Najwięcej problemów sprawiło rozpoznanie kolejki elektrycznej. Ogólną rywalizację wygrała klasa II. Widocznie pomogła obecność rodzynka w drużynie.

9 Piosenka o elektrośmieciach
Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn naszej kampanii – „Piosenkę o elektrośmieciach”. Słowa zwrotek ułożyliśmy sami, a melodię i refren pożyczyliśmy z piosenki Arki Noego „Święty uśmiechnięty”. Piosenka o elektrośmieciach Ref: Taki duży, taki mały może eko być. Taki gruby, taki chudy może eko być. Taki ja, taki ty może eko być. Taki ja, taki ty może eko być! I. Elektrośmieci nas zalewają i środowisko zanieczyszczają. My się na szczęście ich nie boimy i Ziemię raz dwa z nich oczyścimy. Ref: Taki duży, taki mały może eko być… II. Gdzie elektrośmieci można zobaczyć? Są między nami w szkole i pracy. Elektrośmieci zostawione sobie, Mogą zaszkodzić mi i Tobie. III. Wszystkie eko-dzieci segregują śmieci. Dzielą te odpady bez pomocy taty. Gmina je wywozi, Ziemi nic nie grozi. My tak robimy i się cieszymy!

10 Chcąc poszerzyć grono odbiorców naszej kampanii, podjęliśmy jeszcze następujące działania:
Wszystkie informacje o elektrośmieciach przygotowane na potrzeby naszej kampanii przekazaliśmy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Olecku. Materiały te zostaną umieszczone na gazetkach w urzędzie. Informacje o naszym udziale w konkursie Na tropie elektrośmieci oraz podjętych w jego ramach działaniach przekazaliśmy do lokalnej gazety – Głos Olecka. Naszą prezentację multimedialną na temat elektrośmieci oraz zdjęcia z finału naszej kampanii umieściliśmy na stronie internetowej naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do wzrostu świadomości na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z ZSEE i że od tej pory wszyscy mieszkańcy Babek Oleckich i okolic będą właściwie postępować z elektrośmieciami. Żegnamy się i dziękujemy za możliwość przeżycia wspaniałej przygody. Uczniowie klasy I gimnazjum ZS w Babkach Oleckich


Pobierz ppt "Sprawozdanie z kampanii informacyjnej przygotowanej przez uczniów klasy I gimnazjum w Zespole Szkół w Babkach Oleckich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google