Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy sędziowie promują piłkę siatkową i kto promuje sędziów?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy sędziowie promują piłkę siatkową i kto promuje sędziów?"— Zapis prezentacji:

1 Czy sędziowie promują piłkę siatkową i kto promuje sędziów?

2 Plan prezentacji Czy i jak promujemy piłkę siatkową? Kto promuje funkcję sędziego? + Niespodzianki 

3 W jaki sposób pełnienie funkcji sędziego wpływa na promowanie siatkówki?
„Wydaje mi się że na wszelkich meczach i turniejach warto pokazać że sędzia to też człowiek. O ile musi wypełniać podczas meczu swoje obowiązki to nie musi być przy tym Robocopem bez emocji. Na pewno też, aby promować naszą dyscyplinę nie może popełniać tzw "fatal error-ów" :) „Sędzia kreuje widowisko siatkarskie, jest aktorem, ma specjalny uniform, dzięki któremu jest rozpoznawany oraz nadaje rangi wydarzeniom w których bierze udział. Wielu sędziów pełni ważne funkcje w świecie siatkówki- np. Czarek Matusiak, Andrzej Lemek, Jacek Spisak.

4 W jaki sposób pełnienie funkcji sędziego wpływa na promowanie siatkówki?
„To  proste, bez nas jak i bez drużyn i trenerów ten sport by nie istniał, tak więc jesteśmy jego integralną częścią, a od naszej postawy, kultury, braku stronniczości zależy, jak cała dyscyplina sportu jest postrzegana.” „pełnienie funkcji sędziego ma bardzo duży wpływ na promowanie siatkówki, ponieważ mimo zwariowanego świata bardzo często budzi podziw (jak inne pasje). Jeżeli podziw to rozmowa, jeżeli rozmowa to o siatkówce, jak siatkówka to.....”

5 W jaki sposób pełnienie funkcji sędziego NIE wpływa na promowanie siatkówki?
„Nie mam zielonego pojęcia :-) wydaje mi się że promocja siatkówki ma niewiele wspólnego z sędziowaniem. Gwiazdami są raczej zawodnicy.” „Samo pełnienie funkcji nie wpływa na promowanie piłki siatkowej, tak samo jak bycie zawodnikiem na to nie wpływa. Wszystko jest uzależnione od tego, w jaki sposób funkcja sędziego jest wykonywana (dotyczy bezpośredniego udziału w zawodach). Jeżeli sędzia jest na boisku osobowością i podejmuje dobre decyzje, wpływa to pozytywnie na wizerunek sportu.” „Sędziowie mogą co najwyżej wypaczać siatkówkę złym sędziowaniem, promocją zajmują się zasadniczo zawodnicy, trenerzy i działacze.”

6 Sędziowanie charytatywne
227 meczów charytatywnych 54 sędziów zaangażowanych Wojtek Głód, Martyna Jędrysiak, Krzysiek Klepacz, Jan Nowicki (26)

7 Dni Saskiej Kępy na Stadionie Narodowym 8 czerwca 2013

8 „Chciałem: - zobaczyć stadion zza kulis , - trochę dzieciakom i czasem nawet dorosłym pokazać pewne rzeczy.”

9 „Powodem udziału w wydarzeniu na Stadionie Narodowym była okazja jego zwiedzenia i możliwość posędziowania meczów na nim.”

10 „można było sprawdzić się w nowej roli – instruktora piłki siatkowej 
i nawet rozdać autografy…”

11 „...genialnie Szymon wtedy wymyślił żeby zagrać mecz na prawdziwych zasadach i o dziwo dzieciaki były tym dość mocno zajarane i nie próbowały jakiejś swojej samowolki.”

12 Na stadionie piłkę siatkową i funkcję sędziego promowali:  Jacek Jurkowski, Janusz Podziński oraz (na zdjęciu od lewej) Tomasz Mączka, Klaudia Komacka, Michał Rymko, Szymon Szlendak.

13 Czy warto angażować się w podobną działalność?
można poznać ciekawych ludzi, miejsca, doświadczyć miłego poczęstunku :)  daje to satysfakcję z wykonanej pracy i nabywa się nowe umiejętności każdy przesędziowany mecz to cenne doświadczenie możemy dołożyć swoją cegiełkę w postaci własnej pracy można uczestniczyć w bardzo fajnych widowiskach sportowych sędziowanie to nie tylko zarabianie pieniedzy

14 A jeśli warto to… …jak promować funkcję sędziego?

15 Liczba sędziów w przykładowych województwach w ostatnich 1-3 sezonach

16 Jak zachęciłbyś/łabyś inne osoby do zostania sędzią?
Opowiadałbym ile nowinek ze świata siatkówki można się w ten sposób dowiedzieć i jak wielu ludzi można poznać poprzez poznanie siatkówki z nowej strony. …kontakt ze sportem, który wspólnie kochamy oraz możliwość poznawania nowych osób, a także jak to u nas Mazowsza. Opowiedziałbym o stresie, presji i innych negatywnych czynnikach związanych z sędziowaniem oraz tym, jaką satysfakcję daje umiejętność zapanowania nad nimi. Dodatkowo, środowisko sędziów jest bardzo przyjemne i można pozyskać dobrych znajomych i przyjaciół.

17 Jak zachęciłbyś/łabyś inne osoby do zostania sędzią?
To przede wszystkim świetna zabawa, możliwość poznania nowych ludzi, przyjaciół czy nawet przyszłej żony/męża. Wspólne wyjścia z paczką znajomych, tworzenie takiej małej rodziny, do której nie każdy ma wstęp. Ponadto kontakt z siatkówką na najwyższym poziomie, możliwość uściśnięcia ręki zawodnikom z pierwszych stron gazet czy pierwszeństwo w tworzeniu takich wydarzeń jak WT w Mysłowicach czy Starych Jabłonkach. Także bycie na pierwszych stronach gazet po wypromowaniu hitu "ona tańczy dla mnie " :-))

18 Reasumując sędzia = pasjonat

19 Niespodzianki


Pobierz ppt "Czy sędziowie promują piłkę siatkową i kto promuje sędziów?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google