Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia. Na dobry początek Ułóż trzy pytania do poniższego tekstu: Okazało się, że korona wyparła więcej cieczy, niż równa jej co.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia. Na dobry początek Ułóż trzy pytania do poniższego tekstu: Okazało się, że korona wyparła więcej cieczy, niż równa jej co."— Zapis prezentacji:

1 Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia

2 Na dobry początek Ułóż trzy pytania do poniższego tekstu: Okazało się, że korona wyparła więcej cieczy, niż równa jej co do ciężaru bryła złota, co oznacza, że miała większą objętość, a więc mniejszą gęstość – nie była wykonana w całości ze złota. Jak widać Archimedes nie zastosował do zbadania korony swojego nowo odkrytego prawa – nie mierzył pozornego tracenia na ciężarze, lecz szacował gęstość za pomocą ilości wypartej wody.

3 Sprawdzian do paragrafu 1.3 (poprzednia lekcja) „Wyznaczanie gęstości substancji”

4 Bieżąca lekcja (paragraf 1.4) Data: Temat: Pomiar ciśnienia. Uwaga: Pamiętaj o podpisie rodzica pod pracą domową w zeszycie ćwiczeń i w zeszycie przedmiotowym.

5 Praca domowa do paragrafu 1.4 Część obowiązkowa: –Przeczytaj w podręczniku rozdział 1.4. –Wypełnij ćwiczenia do powyższego rozdziału. –Wykonaj w zeszycie przedmiotowym (od tyłu) zadania ze zbioru „Proste zadania…” od numeru 1.40 do numeru 1.45 Dla tych co chcą wiedzieć więcej: –Obejrzyj: www.zamkor.pl→ Fizyka→ Portal ucznia→ Animacje i sfilmowane doświadczenia …→ str.8 „Wyznaczanie ciśnienia atmosferycznego za pomocą....” „Obserwujemy skutki ciśnienia atmosferycznego (I)” „Urządzenia, do działania których niezbędne jest...” „Sprawdzamy istnienie ciśnienia atmosferycznego” verte

6 Praca domowa do paragrafu 1.4 Dla tych co chcą wiedzieć więcej (ciąg dalszy): –Obejrzyj: www.scholaris.pl/resources/run/id/50687 (prezentacja „Ciśnienie”)www.scholaris.pl/resources/run/id/50687 –Obejrzyj: www.scholaris.pl/resources/run/id/47429 (prezentacja „Ciśnienie atmosferyczne”)www.scholaris.pl/resources/run/id/47429 –Obejrzyj: www.scholaris.pl/resources/run/id/50633 (prezentacja „Ciśnienie powietrza”)www.scholaris.pl/resources/run/id/50633 –Obejrzyj: www.scholaris.pl/resources/run/id/50696 (prezentacja „Ciśnienie cieczy”)www.scholaris.pl/resources/run/id/50696 Pamiętaj: na następnej lekcji kartkówka (jak zawsze)

7 Zdania podsumowujące Dokończ poniższe zdania: Na dzisiejszej lekcji 1.dowiedziałem się, że... 2.zaciekawiło mnie.... 3.zdziwiło mnie...

8 Koniec


Pobierz ppt "Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia. Na dobry początek Ułóż trzy pytania do poniższego tekstu: Okazało się, że korona wyparła więcej cieczy, niż równa jej co."

Podobne prezentacje


Reklamy Google