Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia."— Zapis prezentacji:

1 Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia

2 Na dobry początek Ułóż trzy pytania do poniższego tekstu: Okazało się, że korona wyparła więcej cieczy, niż równa jej co do ciężaru bryła złota, co oznacza, że miała większą objętość, a więc mniejszą gęstość – nie była wykonana w całości ze złota. Jak widać Archimedes nie zastosował do zbadania korony swojego nowo odkrytego prawa – nie mierzył pozornego tracenia na ciężarze, lecz szacował gęstość za pomocą ilości wypartej wody.

3 Sprawdzian do paragrafu 1.3 (poprzednia lekcja)
„Wyznaczanie gęstości substancji”

4 Bieżąca lekcja (paragraf 1.4)
Data: Temat: Pomiar ciśnienia. Uwaga: Pamiętaj o podpisie rodzica pod pracą domową w zeszycie ćwiczeń i w zeszycie przedmiotowym.

5 Praca domowa do paragrafu 1.4
Część obowiązkowa: Przeczytaj w podręczniku rozdział 1.4. Wypełnij ćwiczenia do powyższego rozdziału. Wykonaj w zeszycie przedmiotowym (od tyłu) zadania ze zbioru „Proste zadania…” od numeru 1.40 do numeru 1.45 Dla tych co chcą wiedzieć więcej: Obejrzyj: Fizyka→ Portal ucznia→ Animacje i sfilmowane doświadczenia …→ str.8 „Wyznaczanie ciśnienia atmosferycznego za pomocą....” „Obserwujemy skutki ciśnienia atmosferycznego (I)” „Urządzenia, do działania których niezbędne jest ...” „Sprawdzamy istnienie ciśnienia atmosferycznego” verte

6 Praca domowa do paragrafu 1.4
Dla tych co chcą wiedzieć więcej (ciąg dalszy): Obejrzyj: (prezentacja „Ciśnienie”) Obejrzyj: (prezentacja „Ciśnienie atmosferyczne”) Obejrzyj: (prezentacja „Ciśnienie powietrza”) Obejrzyj: (prezentacja „Ciśnienie cieczy”) Pamiętaj: na następnej lekcji kartkówka (jak zawsze)

7 Zdania podsumowujące Dokończ poniższe zdania: Na dzisiejszej lekcji
dowiedziałem się, że... zaciekawiło mnie.... zdziwiło mnie...

8 Koniec


Pobierz ppt "Paragraf 1.4 Pomiar ciśnienia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google