Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody komunikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody komunikacji."— Zapis prezentacji:

1 Metody komunikacji

2 Czasy pradawne Pierwsze metody komunikacji ograniczały się głownie do komunikacji niewerbalnej tj. mimiki twarzy, postawy i ruchów ciała oraz do prostej komunikacji werbalnej głównie okrzyków nie obejmujących żadnego ściśle określonego alfabetu.

3 Początki pisma Pierwsze pismo (pismo klinowe) zostało wynalezione ok lat przed naszą erą przez Sumerów na Bliskim Wschodzie. Pierwotnie było złożone z przedstawień rysunkowych, które wyobrażały przedmioty albo jeden charakterystyczny ich element, a przy bardziej abstrakcyjnych pojęciach – kompozycje symboliczne. Na początku system był całkowicie ideograficzny (obrazkowy). Każdy znak miał znaczenie podstawowe, do którego dochodziły znaczenia poboczne. Nazwa pochodzi od kształtu znaków odciskanych na glinianych tabliczkach za pomocą kawałka trzciny.

4 W późniejszych czasach rodził się nowe rodzaje pisma takie jak hieroglify (Egipt), pismo węzełkowe (Inkowie) oraz najbardziej znane pismo oparte na alfabecie czyli łacina.

5 Gołębie pocztowe i gońcy
Ludzie chcąc przekazywać sobie informacje na odległość które potrafili już zapisywać wpadli na pomysł by używać do tego gołębi co później w XIV w. we Włoszech przerodziło się w pierwszą pocztę kupiecką która polegałą na przekazywaniu informacji przez gońców pieszych rzadziej konnych .

6 Maszyna drukarska Wielki przełom w komunikacji odegrała pierwsza maszyna drukarska wynaleziona w Chinach ok. 600 roku n.e., lecz druk do europy dotarł w latach 40 XV wieku za sprawą J.Gutenberga. Jego maszyna umożliwiała zwiększenie nakładu gazet i ulotek.

7 Telefon Pierwszy patent telefoniczny należy się Bellowi, który zrewolucjonizował tym sposób komunikacji. Patent ten uzyskał w roku 1876.

8 Komunikacja bezprzewodowa
Od tamtego czasu szybko rozwijała się komunikacja bezprzewodowa, taka jak radio (Guglielmo Marconi 1894) które pozwalało na odbiór i wysyłanie na dalekie dystanse (zastosowanie alfabetu Morsa), czy łączność satelitarna która umożliwiła komunikację internetową i bezprzewodową komunikację telefoniczną.

9 Tekst oparty na wiadomościach zawartych na stronie pl.wikipedia.org
KONIEC Tekst oparty na wiadomościach zawartych na stronie pl.wikipedia.org Źródła zdjęć:


Pobierz ppt "Metody komunikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google