Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G"— Zapis prezentacji:

1 Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G
Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G. Morcinka w Tychach Autorki: Julia Liszka i Wiktoria Rutkowska 2cLO

2 każdego roku wspierają maturzystów i gimnazjalistów,
W zakresie podejmowania inicjatyw nasze Panie bibliotekarki nie mają sobie równych: każdego roku wspierają maturzystów i gimnazjalistów, organizują kiermasze używanych podręczników, prowadzą lekcje, zajęcia i rozmowy indywidualne z uczniami, są świetnymi organizatorkami różnych imprez,

3 stwarzają niepowtarzalną atmosferę życzliwości i ciepła,
każdego roku kontynuują udział naszej szkoły w akcji bookcrossingu oraz w kampanii społecznej Fundacji ABCXXI ,,Cała Polska czyta dzieciom”, przygotowują wystawy w galerii ,,W bibliotece”, koordynują działania Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Pomocni”.

4 Co dwa lata Panie bibliotekarki zachęcają uczniów do udziału w kolejnych Tyskich Dniach Literatury i organizują wyjścia na spotkania z zaproszonymi gośćmi.

5 Stale współorganizują lub wspierają innych w organizacji różnorodnych działań: debat, rekonstrukcji historycznych, dekorują sale przygotowując je do wielu uroczystości, wykonują różnorodne wystawy tematyczne oraz okolicznościowe i gazetki; w gablocie obok biblioteki są zamieszczane informacje o świętach lub też dniach przypadających na poszczególne dniu w roku - każdego dnia coś nowego..

6 Przykładowe wystawki i gazetki:
Rok 2012 – Rokiem Janusza Korczaka

7 nauczycielki bibliotekarki zorganizowały:
W roku szkolnym 2010/2011 nauczycielki bibliotekarki zorganizowały: słodkie obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: konkurs, wystawa ,,Nasze najstarsze książki” oraz ,,Najbardziej znane biblioteki świata” dwoje uczniów przygotowywanych przez nauczyciela bibliotekarza zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego,

8 II Nocny Maraton Czytelniczy,
wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowały warsztaty przeciwko dopalaczom oraz uczestniczyły z młodzieżą w Debacie w Urzędzie Miasta Tychy, kiermasz książek w ramach obchodów 20 - lecia Zespołu Szkół nr 1 w Tychach oraz współorganizowały tę imprezę.

9 Bibliotekę szkolną na Festynie reprezentowały: Pani Katarzyna Staniek – Zdziebko, która zajmowała się m.in. przygotowaniem i sprzedażą ,,cegiełek’’ oraz Pani Beata Tondyra, która wraz z Panią Elżbietą Piekłowską zorganizowała kiermasz książek.

10 III Nocny Maraton Czytelniczy,
Rok szkolny 2011/2012: III Nocny Maraton Czytelniczy, wystawa prac Mirosława Sztepuna w galerii ,,W bibliotece”: ,,Mój świat” oraz ,, Mój świat 2”, zbiórka materiałów plastycznych dla podopiecznych Fundacji Iskierka udział w VII Wojewódzkim Konkursie Bibliotekarskim Biblioteka – Kultura – Literatura.

11 III Nocny Maraton Czytelniczy był Maratonem wyjątkowym, do szkoły przybyło 15 młodych ludzi spragnionych obcowania z książką w godzinach wieczorno – nocno – porannych. Każdy przygotował książkę, którą polecał innym, wszyscy bawili się znakomicie np. odgadując tytuły książek lub wymyślając alternatywne zakończenie filmu ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.

12 Kolejne działania to: wyjazd z młodzieżą na Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej – współpraca z Kołem Naukowym Rusycystów , włączenie się do przygotowań do Panelu Koleżeńskiego SUS - m.in. zespołowe przeprowadzenie lekcji pokazowej, oplakatowanie szkoły, zespołowa organizacja akcji głośnego czytania w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich,

13 wspieranie akcji ,,Czytanie - TAK, makulatura – NIE!",
profilaktyka chorób wątroby - ,,Podstępne WZW " wraz z Państwową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Panią pielęgniarką, wykonanie gazetki i stałe prowadzenie gabloty ,,Piszą o nas„.

14 W ramach VI Karnawału Języka Polskiego odbyła się niezapomniana impreza: "Nocny pociąg do literatury". Nasze niestrudzone polonistki przy współpracy z bibliotekarkami wpadły na niezwykły pomysł: zorganizowały cudowny kącik dla pożeraczy książek i nazwały go "Przytulmy się do literatury".

15 W roku szkolnym 2011/2012 nasza biblioteka zdobyła jedno z czterech równorzędnych wyróżnień w konkursie na najlepiej prowadzoną stronę internetową biblioteki szkolnej : ,,Istnieję w sieci –II edycja”.

16 W roku szkolnym 2012/2013: opracowanie i koordynacja programu ,,Czytająca 10-tka", udział w warsztatach i zespołowe opracowanie programu w ramach Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie zespołowe prowadzenie zajęć z uczniami – ,,Akademia Dobrego Wychowania" - lekcje savoir-vivre'u.

17 W ramach obchodów VII Karnawału Języka Polskiego nasze polonistki wraz z bibliotekarkami zorganizowały dla wszystkich chętnych szkolny bal kostiumowy oraz ,,Lodową Kawiarenkę”. foto: W. Naglik

18 W latach 2010 – 2013 Szkolne Koło Wolontariatu ,,Pomocni” działające pod opieką nauczyciela bibliotekarza przeprowadziło następujące akcje: sprzątanie na cmentarzu (Wartogłowiec) brudnych i zaniedbanych grobów na dzień Wszystkich Świętych, akcja ,,Warto być dobrym”, organizacja Szkolnego Dnia Życzliwości,

19 co roku pod koniec października sadzenie żonkili – symbolu nadziei dla chorych na choroby onkologiczne w Parku Miejskim przy Urzędzie Miasta i w ogrodzie szkolnym, kwesta na targowisku miejskim dla tyskiego hospicjum, kwesta dla Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach na Cmentarzu Komunalnym w dniu 1 listopada,

20 zbiorki żywności dla potrzebujących w hipermarkecie REAL,
współpraca przy organizacji Dnia Rodziny w Zespole Szkół Specjalnych w Tychach, zbiórka zabawek pluszowych, gier edukacyjnych i książek dla podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Tychach.

21 Nasze bibliotekarki i nasza biblioteka są super!


Pobierz ppt "Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G"

Podobne prezentacje


Reklamy Google