Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G. Morcinka w Tychach Autorki: Julia Liszka i Wiktoria Rutkowska 2cLO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G. Morcinka w Tychach Autorki: Julia Liszka i Wiktoria Rutkowska 2cLO."— Zapis prezentacji:

1 Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G. Morcinka w Tychach Autorki: Julia Liszka i Wiktoria Rutkowska 2cLO

2 W zakresie podejmowania inicjatyw nasze Panie bibliotekarki nie mają sobie równych: każdego roku wspierają maturzystów i gimnazjalistów, organizują kiermasze używanych podręczników, prowadzą lekcje, zajęcia i rozmowy indywidualne z uczniami, są świetnymi organizatorkami różnych imprez,

3 stwarzają niepowtarzalną atmosferę życzliwości i ciepła, każdego roku kontynuują udział naszej szkoły w akcji bookcrossingu oraz w kampanii społecznej Fundacji ABCXXI,,Cała Polska czyta dzieciom, przygotowują wystawy w galerii,,W bibliotece, koordynują działania Szkolnego Koła Wolontariatu,,Pomocni.

4 Co dwa lata Panie bibliotekarki zachęcają uczniów do udziału w kolejnych Tyskich Dniach Literatury i organizują wyjścia na spotkania z zaproszonymi gośćmi.

5 Stale współorganizują lub wspierają innych w organizacji różnorodnych działań: debat, rekonstrukcji historycznych, dekorują sale przygotowując je do wielu uroczystości, wykonują różnorodne wystawy tematyczne oraz okolicznościowe i gazetki; w gablocie obok biblioteki są zamieszczane informacje o świętach lub też dniach przypadających na poszczególne dniu w roku - każdego dnia coś nowego..

6 Rok 2012 – Rokiem Janusza Korczaka Przykładowe wystawki i gazetki:

7 W roku szkolnym 2010/2011 nauczycielki bibliotekarki zorganizowały: słodkie obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: konkurs, wystawa,,Nasze najstarsze książki oraz,,Najbardziej znane biblioteki świata dwoje uczniów przygotowywanych przez nauczyciela bibliotekarza zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego,

8 II Nocny Maraton Czytelniczy, wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowały warsztaty przeciwko dopalaczom oraz uczestniczyły z młodzieżą w Debacie w Urzędzie Miasta Tychy, kiermasz książek w ramach obchodów 20 - lecia Zespołu Szkół nr 1 w Tychach oraz współorganizowały tę imprezę.

9 Bibliotekę szkolną na Festynie reprezentowały: Pani Katarzyna Staniek – Zdziebko, która zajmowała się m.in. przygotowaniem i sprzedażą,,cegiełek oraz Pani Beata Tondyra, która wraz z Panią Elżbietą Piekłowską zorganizowała kiermasz książek.

10 Rok szkolny 2011/2012: III Nocny Maraton Czytelniczy, wystawa prac Mirosława Sztepuna w galerii,,W bibliotece:,,Mój świat oraz,, Mój świat 2, zbiórka materiałów plastycznych dla podopiecznych Fundacji Iskierka udział w VII Wojewódzkim Konkursie Bibliotekarskim Biblioteka – Kultura – Literatura.

11 III Nocny Maraton Czytelniczy był Maratonem wyjątkowym, do szkoły przybyło 15 młodych ludzi spragnionych obcowania z książką w godzinach wieczorno – nocno – porannych. Każdy przygotował książkę, którą polecał innym, wszyscy bawili się znakomicie np. odgadując tytuły książek lub wymyślając alternatywne zakończenie filmu,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów.

12 Kolejne działania to: wyjazd z młodzieżą na Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej – współpraca z Kołem Naukowym Rusycystów, włączenie się do przygotowań do Panelu Koleżeńskiego SUS - m.in. zespołowe przeprowadzenie lekcji pokazowej, oplakatowanie szkoły, zespołowa organizacja akcji głośnego czytania w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich,

13 wspieranie akcji,,Czytanie - TAK, makulatura – NIE!", profilaktyka chorób wątroby -,,Podstępne WZW " wraz z Państwową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Panią pielęgniarką, wykonanie gazetki i stałe prowadzenie gabloty,,Piszą o nas.

14 W ramach VI Karnawału Języka Polskiego odbyła się niezapomniana impreza: "Nocny pociąg do literatury". Nasze niestrudzone polonistki przy współpracy z bibliotekarkami wpadły na niezwykły pomysł: zorganizowały cudowny kącik dla pożeraczy książek i nazwały go "Przytulmy się do literatury".

15 W roku szkolnym 2011/2012 nasza biblioteka zdobyła jedno z czterech równorzędnych wyróżnień w konkursie na najlepiej prowadzoną stronę internetową biblioteki szkolnej :,,Istnieję w sieci –II edycja.

16 W roku szkolnym 2012/2013: opracowanie i koordynacja programu,,Czytająca 10-tka", udział w warsztatach i zespołowe opracowanie programu w ramach Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie zespołowe prowadzenie zajęć z uczniami –,,Akademia Dobrego Wychowania" - lekcje savoir-vivre'u.

17 W ramach obchodów VII Karnawału Języka Polskiego nasze polonistki wraz z bibliotekarkami zorganizowały dla wszystkich chętnych szkolny bal kostiumowy oraz,,Lodową Kawiarenkę. foto: W. Naglik

18 W latach 2010 – 2013 Szkolne Koło Wolontariatu,,Pomocni działające pod opieką nauczyciela bibliotekarza przeprowadziło następujące akcje: sprzątanie na cmentarzu (Wartogłowiec) brudnych i zaniedbanych grobów na dzień Wszystkich Świętych, akcja,,Warto być dobrym, organizacja Szkolnego Dnia Życzliwości,

19 co roku pod koniec października sadzenie żonkili – symbolu nadziei dla chorych na choroby onkologiczne w Parku Miejskim przy Urzędzie Miasta i w ogrodzie szkolnym, kwesta na targowisku miejskim dla tyskiego hospicjum, kwesta dla Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach na Cmentarzu Komunalnym w dniu 1 listopada,

20 zbiorki żywności dla potrzebujących w hipermarkecie REAL, współpraca przy organizacji Dnia Rodziny w Zespole Szkół Specjalnych w Tychach, zbiórka zabawek pluszowych, gier edukacyjnych i książek dla podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Tychach.

21 Nasze bibliotekarki i nasza biblioteka są super!


Pobierz ppt "Działania naszej biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. G. Morcinka w Tychach Autorki: Julia Liszka i Wiktoria Rutkowska 2cLO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google