Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum w Okonku 2008 Kontakty uczniów i nauczycieli z partnerami w kraju i za granicą eTwinning Wymiana polsko-niemiecka Comenius.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum w Okonku 2008 Kontakty uczniów i nauczycieli z partnerami w kraju i za granicą eTwinning Wymiana polsko-niemiecka Comenius."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum w Okonku 2008 Kontakty uczniów i nauczycieli z partnerami w kraju i za granicą eTwinning Wymiana polsko-niemiecka Comenius

2 Gimnazjum w Okonku 2008 eTwinning W 2005 roku Gimnazjum w Okonku przystąpiło do eTwinningu – europejskiego programu partnerstwa szkół. Nasze gimnazjum zostało zarejestrowane w bazie szkół europejskich na Portalu eTwinning. Rozpoczęliśmy poszukiwanie partnerów. W ramach współpracy eTwinning uczniowie ćwiczą język obcy i oswajają się z internetowymi narzędziami komunikacji i współpracy.Portalu eTwinning.

3 Gimnazjum w Okonku 2008 Gymnasio Pamfilom z Grecji: Współpraca z greckim gimnazjum rozpoczęła się w listopadzie 2006 roku. Wspólnie z Aikaterini Arkoundi-Vafea - opiekunką grupy z Grecji, decydowaliśmy o szczegółach naszego projektu. Wybraliśmy projekt dotyczący zagadnień bezpiecznego Internetu. Projekt trwał 3 miesiące i został ukończony w lutym 2007 roku. http://gym-pamfil.les.sch.gr/autosch/perltempl/

4 Gimnazjum w Okonku 2008 Power of Image Zrealizowany projekt dotyczył zagadnień bezpiecznego Internetu: "Power of Image" (Przekraczanie granic – Potęga wizerunku). Uczniowie pracowali nad następującymi zagadnieniami: Jaka informacja jest zawarta w zdjęciu? W jaki sposób powinno się używać wizerunków w komunikacji internetowej i przenośnej? Czy opublikowanie wizerunku może okazać się szkodliwe?

5 Gimnazjum w Okonku 2008 Power of Image W projekcie uczestniczyła młodzież z 5 klas drugich naszego Gimnazjum. Był to udział w ciekawym i nowatorskim projekcie. Wielkim przeżyciem było otrzymanie pierwszych zdjęć z Grecji. Nasz projekt został zgłoszony do międzynarodowego konkursu "Safer Internet Day 2007" (Bezpieczniejszy Dzień w Internecie 2007!). Strona projektu dostępna jest pod adresem: http://www.gimokonek.teclaw.pl/strony/grecja/index.htm http://www.gimokonek.teclaw.pl/strony/grecja/index.htm

6 Gimnazjum w Okonku 2008 Instituto Comprensivo di Nole we Włoszech: www.nole-scuole.it www.nole-scuole.it Współpraca z włoską szkołą rozpoczęła się w listopadzie 2006 roku. Koordynatorem po stronie włoskiej jest nauczycielka Matilde Mundula.

7 Gimnazjum w Okonku 2008 Renewable energy Długo trwało ustalanie tematu, ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt dotyczący energii odnawialnej. Jest to roczny projekt realizowany w bieżącym roku szkolnym 2007/2008. Celem projektu jest min. zwiększenie świadomości ekologicznej, poszukiwanie rozwiązań i wymiana spostrzeżeń między krajami.

8 Gimnazjum w Okonku 2008 Gymnasium Judenburg w Austrii: www.brg-judenburg.ac.at www.brg-judenburg.ac.at Współpraca rozpoczęła się w grudniu 2007 roku. Koordynatorem szkoły austriackiej jest Ernestine J. Kowatsch. To dopiero początek współpracy.

9 Gimnazjum w Okonku 2008 European MIX 2008 Projekt dotyczy podobieństw i różnic pomiędzy obu krajami. Obejmuje takie zagadnienia jak Europa, historia, tradycje, geografia, język i literatura, język obcy, historia nauki i informatyki, technologii ICT. Jest przewidziany do realizacji na dwa lata.

10 Gimnazjum w Okonku 2008 Nasze projekty

11 Gimnazjum w Okonku 2008 Wymiana polsko - niemiecka Od trzech lat nasza szkoła bierze udział w wymianie polsko- niemieckiej z Realschule Stockelsdorf, której koordynatorem jest Pani Marta Trębska – nauczyciel języka niemieckiego. W czasie realizacji projektu korzystamy z technologii informacyjnej przy: poszukiwaniu informacji, komunikacji miedzy uczestnikami wymiany komunikacji między osobami prowadzącymi program dokumentowaniu przebieg wizyt tworząc prezentacje multimedialne i strony internetowe Najczęściej korzystamy komunikatorów internetowych i poczty elektronicznej.

12 Gimnazjum w Okonku 2008 Wymiana polsko - niemiecka

13 Gimnazjum w Okonku 2008 Wymiana polsko-niemiecka Każda wizyta jest dokumentowana w wersji elektronicznej i zamieszczana na stronie internetowej naszej szkoły: ABC wymiany Okonek 2004 i Stockelsdorf 2005 Okonek 2005 Stockelsdorf 2006 Okonek 2006 Stockelsdorf 2007

14 Gimnazjum w Okonku 2008 Comenius W bieżącym roku szkolnym opracowaliśmy wielopartnerski projekt w ramach programu Comenius z Hiszpanią, Włochami i Maltą komunikując się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. W lutym został złożony wniosek do Polskiej Narodowej Agencji a nasza szkoła przyjęła na siebie rolę koordynatora tego projektu. Przygotowanie tego projektu i wypełnienie wniosku trwało pół roku.

15 Gimnazjum w Okonku 2008 Scuola Secondaria di Primo Grado Nole Włoska szkoła w miejscowości Nole w Piemoncie z którą współpracujemy także w ramach akcji eTwinning. Jest pomysłodawcą i inicjatorem tego projektu, oraz współautorem. www.nole-scuole.it

16 Gimnazjum w Okonku 2008 COLEGIO PÚBLICO RURAL ATALAYA Hiszpańska szkoła w miejscowości LA IRUELA w Andaluzji. Nawiązała z nami współpracę jesienią 2007 w celu opracowania projektu Comenius. Jeżeli dojdzie do realizacji naszego projektu odwiedzimy ich w maju 2010 roku.

17 Gimnazjum w Okonku 2008 Guze DAmato Boys Secondary School Współpracę z maltańską szkołą rozpoczęliśmy również jesienią 2007 w ramach opracowywania wielopartnerskiego projektu Comaniusa. Chcemy ich odwiedzić w październiku 2009. http://schoolnet.gov.mt/gdamato

18 Gimnazjum w Okonku 2008 Climate change and renewable energy in Europe Zmiany klimatu i energia odnawialna w Europie to temat który wybraliśmy do współpracy na lata 2008 – 2010. Głównym celem tej współpracy jest analiza i porównanie środowiskowej świadomości dotyczącej odnawialnej energii oraz meteorologii w wybranych krajach europejskich. Taki projekt łączy w sobie wiele różnych zadań, takich jak: analiza opadów atmosferycznych i temperatury w ciągu ostatnich dziesięciu lat, poszukiwanie różnych źródeł odnawialnej energii, ustalanie kosztów zużycia energii w naszym codziennym życiu, zbieranie informacji dotyczących wpływu zmian klimatycznych na gatunki organizmów żywych, wychodzenie z inicjatywą w środowisku lokalnym w celu uświadomienia i rozwiązywania zagadnień ekologicznych. Te zagadnienia zostaną opracowane i zaprezentowane we wszystkich uczestniczących w projekcie szkołach, mając na celu nie tylko promocję działań lokalnych, ale i doskonalenie twórczości pisarskiej, nauki języka angielskiego, umiejętności komunikacji i rozwiązywania problemów wśród naszych uczniów w europejskiej wspólnocie.

19 Gimnazjum w Okonku 2008 Podsumowanie Każdy kontakt ze szkołą w innym kraju daje młodym ludziom szansę na poszerzenie ich horyzontów, otwarcie się na świat Europy, który znajduje się poza szkolnymi klasami. Dla nauczycieli jest to instrument do ciągłego rozwoju zawodowego.


Pobierz ppt "Gimnazjum w Okonku 2008 Kontakty uczniów i nauczycieli z partnerami w kraju i za granicą eTwinning Wymiana polsko-niemiecka Comenius."

Podobne prezentacje


Reklamy Google