Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im"— Zapis prezentacji:

1 Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im
Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku „Ten postępuje właściwie, kto przez całe swoje życie poprawi los, poprawi szczęśliwość innych” St. Staszic

2 Struktura Szkolnego Koła PCK
Przewodnicząca: Marietta Mariankowska Opiekun: mgr Renata Koniarska Członkowie: Piotr Białek Mariusz Rozpędzki Kamil Krakowiak Dawid Majchrzak Trepkowska Angelika Ślęzak Paulina Kruszyńska Martyna Nita Paulina Jarońska Kamila Aleksandra Gałwiaczek Kulka Daniela

3 Marietta Mariankowska
Nazywam się Marietta Mariankowska, mam 18 lat. Od trzech lat jestem uczestniczką szkolnego Koła PCK a od dwóch lat jego przewodniczącą. Jak dotąd starałam się brać udział we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych na terenie Radomska, pomimo tego iż wcale nie było mi łatwo pogodzić tego z wszystkimi prywatnymi i szkolnymi obowiązkami, głównie z powodu dojazdu. Marietta Mariankowska

4 „Dobroć jest czymś bardzo prostym; być zawsze do dyspozycji innych, nigdy nie szukać siebie samego”
Uczennice Szkolnego Koła PCK realizowały zajęcia - Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby, w Publicznym Przedszkolu nr 2 i 3 w Radomsku „Superwiewiórki” polubiły pracę z dziećmi. Być może swoja przyszłość zwiążą właśnie z pracą w przedszkolu.

5

6 Akcja „Cukierek od zajączka” to zbiórka słodyczy jaką młodzież Mechanika zorganizowała na terenie szkoły. Zebrane słodycze przekazane zostały na paczki świąteczne dla podopiecznych PCK.

7 Nie omijały nas kwesty uliczne takie , jak „Wyprawka dla Żaka” czy „Gwiazdka Czerwonokrzyska”. Nasi mundurowi okazywali dużą skuteczność w zbiórce pieniędzy. Efekty były zaskakujące! „Gorączka Złota” nie ominęła uczniów ZSP nr 1. Dzięki dużemu zaangażowaniu udało się zebrać sporą kwotę!

8

9

10 8 maja braliśmy udział w obchodach Polskiego Czerwonego Krzyża i Półksiężyca. Żywy czerwony krzyż dostarczył wielu emocji. Najbardziej zachwyceni byli mali przedszkolacy, a my troszkę się nimi zajmowaliśmy... Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zbiórce ubrań dla podopiecznych PCK.

11

12

13 Co roku pilnie przygotowujemy się do Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Nasz najlepszy wynik to II miejsce, które wywalczyła nasza uczennica Marta Witkowska! Gratulujemy!

14 Przed Szkolnym Kołem PCK ważne zadanie, aby sprzedaż cegiełek wzrosła!!!

15 w dni poprzedzające Dzień Wszystkich Świętych.
Akcja „ZNICZ” na terenie szkoły została zorganizowana przez uczennice klas pierwszych. Jak na pierwsze działania, nowe członkinie Koła poradziły sobie doskonale. Przewodnicząca Marietta Mariankowska wsparła akcję sprzedając znicze w dni poprzedzające Dzień Wszystkich Świętych.

16

17 Propagowanie krwiodawstwa i udział w Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” to priorytetowe zadania Koła PCK w Mechaniku III miejsce ZSP nr 1 w etapie okręgowym z liczbą 94,000 l krwi to duże osiągnięcie. Możemy też pochwalić się wyróżnieniami za największą ilość oddanej krwi.

18

19 Zorganizowanie spotkania z uczennicami klas pierwszych przez Mariettę Mariankowską ma ważny cel. Przedstawiane zostają plany, pomysły i zadania na najbliższy rok szkolny. Przewodnicząca Koła zachęca koleżanki do realizacji programu „Superwiewiórki”.

20

21 Uczniowie koła dzięki tablicy informacyjnej aktualizują wydarzenia z życia PCK w naszej szkole.

22 Marietta Mariankowska
Praca wolontariusza nie jest łatwa, najważniejsze, że wiele pomysłów zostało zrealizowanych choć trzeba się było trochę napracować. Marietta Mariankowska

23 Pisali o Nas w „Co Nowego”

24 „Małe działania zmieniają świat”


Pobierz ppt "Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google