Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recykling Śmieci Recykling Śmieci Chroń środowisko Jak dasz rade, To twój ostatni świat. Opracował: Jakub Kamieniarz Opiekun projektu: mgr Wiktor Parciak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recykling Śmieci Recykling Śmieci Chroń środowisko Jak dasz rade, To twój ostatni świat. Opracował: Jakub Kamieniarz Opiekun projektu: mgr Wiktor Parciak."— Zapis prezentacji:

1 Recykling Śmieci Recykling Śmieci Chroń środowisko Jak dasz rade, To twój ostatni świat. Opracował: Jakub Kamieniarz Opiekun projektu: mgr Wiktor Parciak

2 W naszym OHP w Mrągowie prowadzi się zbieranie śmieci raz w roku, ale coraz mniej osób ze szkoły chodzi w tym dniu zbierać śmieci.

3

4 Sprzątanie świata można też przyjmować na wesoło. Ale pożytecznie.

5 Zbierania śmieci nie trzeba przyjmować ohydnie, można też przy tym się pośmiać. Sprzątamy świat po to a by było czyściej dla nas i dla naszych pokoleń.

6 Człowiek jest dziki nie potrafi szanować natury a natura jest najważniejszą rzeczą.

7 Starajmy się rozdzielać śmieci do przeznaczony do tego kubłów.

8 Starajmy się prowadzić recykling, są ludzie którzy pilnują recyklingu ale takich ludzi jest mało, i robi się ich coraz mniej.

9 Las powinien być zielony, a nie zaśmiecony.

10 Ludzie prowadzą recykling ale śmieci jest coraz więcej.

11 Starajmy się oszczędzać też prąd, najlepiej używać lamp ledowych, lub diodowych zużywają mniej prądu

12 Zużywamy też za dużo wody, w tych czasach trzeba oczędzać wszystko.

13 Staraj się chronić środowisko, jak tylko potrafisz.

14 Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania tych samych materiałów, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie, przez co chronione są surowce naturalne, które służą do ich wytworzenia oraz surowce służące do ich późniejszego przetworzenia. Recykling odbywa się w dwóch obszarach: produkowania dóbr oraz późniejszego powstawania z nich odpadów. Założenia recyklingu zakładają wymuszanie odpowiednich postaw producentów dóbr, sprzyjających produkcji materiałów jak najbardziej odzyskiwalnych oraz tworzenie odpowiednich zachowań u odbiorców tych dóbr. Recykling jest systemem organizacji obiegu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. W skład systemu wchodzą elementy:

15 właściwa polityka ustawodawcza państwa sprzyjająca recyklingowi, rozwój technologii przetwarzania odpadów, przede wszystkim w celu wykorzystania jak największej ich części, projektowanie dóbr z możliwie najszerszym wykorzystaniem w nich materiałów podatnych na recykling, projektowanie dóbr możliwie jednorodnych materiałowo, co upraszcza ich późniejszy demontaż i segregację odpadów. projektowanie dóbr będących połączeniem różnych materiałów w taki sposób, aby ich późniejsze rozdzielenie na elementy zbudowane z jednorodnych materiałów było maksymalnie ułatwione, projektowanie dóbr w taki sposób, aby jak najwięcej ich części składowych nadawało się do powtórnego wykorzystania bez przetwarzania lub przy minimalnych nakładach na doprowadzenie do postaci pełnowartościowej, system oznaczania zarówno opakowań produktów, jak i elementów składowych tych produktów, w celu ułatwienia rozpoznawania i segregacji odpadów. edukacja proekologiczna społeczeństwa oraz promowanie i organizacja zachowań proekologicznych, logistyka sortowania, gromadzenia i odbioru zużytych dóbr oraz ich elementów składowych, przetwarzanie (uprzednio przygotowanych) odpadów i odzyskiwanie z nich surowców.

16


Pobierz ppt "Recykling Śmieci Recykling Śmieci Chroń środowisko Jak dasz rade, To twój ostatni świat. Opracował: Jakub Kamieniarz Opiekun projektu: mgr Wiktor Parciak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google