Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach Gmina Sławno – miejsce, gdzie życie nabiera sensu Gmina Sławno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach Gmina Sławno – miejsce, gdzie życie nabiera sensu Gmina Sławno."— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach Gmina Sławno – miejsce, gdzie życie nabiera sensu Gmina Sławno

2 Symbole gminy Sławno

3 Położenie gminy

4 Wójt gminy Sławno

5 DZIAŁANIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO NA TERENIE GMINY SŁAWNO W LATACH 1990-2010

6 Utworzone komisje Komisja Samorządu, ładu i porządku publicznego; Komisja budżetu, finansów i rolnictwa; Komisja rewizyjna; Komisja oświaty i spraw socjalnych.

7 Remonty szkół W ostatnich latach wyremontowano: Publiczną Szkołę Podstawową w Celestynowie; Publiczną Szkołę Podstawową w Kamieniu; Publiczną Szkołę Podstawową w Kozeninie; Publiczną Szkołę Podstawową w Kunicach; Zespół Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli; Publiczną Szkołę Podstawową w Sławnie; Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach; Publiczną Szkołę Podstawową w Zachorzowie.

8 Sale gimnastyczne Na terenie gminy Sławno znajduje się wiele sal gimnastycznych. Są to sale gimnastyczne w: Sławnie; Kunicach; Kamieniu; Zachorzowie; Kozeninie; Szadkowicach; Prymusowej Woli.

9 Infrastruktura drogowa Wyremontowano i poszerzono drogi: na odcinku Wygnanów – Sławno – Prymusowa Wola; na odcinku Prymusowa Wola – Psary; na odcinku Alfonsów – granica gmin Paradyż i Sławno; na odcinku Sepno Radonia – Sławno.

10 Orlik 2012 w gminie Sławno Trwa budowa Orlika przy Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach. Wcześniej Obecnie

11 Oczyszczalnia ścieków Wartość kosztorysowa projektu została określona na 9.557.302,40 PLN. Roboty budowlane będące przedmiotem projektu obejmą wybudowanie: sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 15,5 km w 5 miejscowościach: –Z–Zachorzów, –Z–Zachorzów Kolonia, –P–Psary, –O–Owadów, –K–Kozenin, oczyszczalni ścieków; przepompowni sieciowych; przyłączy kanalizacyjnych. Podpisanie umowy dnia 27.11.2009 r. Podpisanie umowy dnia 27.11.2009 r.

12 Dzięki pomocy samorządu terytorialnego powstały: Światłowody; Przyłącza wodne; Przyłącza gazowe; Przyłącza telekomunikacyjne.

13 Historia w gminie Sławno Dla samorządu terytorialnego gminy Sławno bardzo ważna jest historia. W celu uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej władze gminy tworzą płyty pamięciowe.

14 Kultura Na terenie gminy działa Gminny Ośrodek Kultury. Znajduje się tam biblioteka i kafejka internetowa. Można podziwiać wystawy prac namalowanych przez małych artystów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie oraz pograć w bilard.

15 Skansen Niebowo został otwarty 6 października 2007 roku. W jego skład wchodzi prawie stuletnia bielona chata, kryta strzechą, piwnica - ziemianka, murowana z głazów polnych, stodółka i wiata. W chacie obejrzeć można wnętrza: izba biała, izba czarna, kuchnia i sień. W pomieszczeniach zgromadzono wyposażenie charakterystyczne dla regionu opoczyńskiego: kredensy, łóżka, krosno tkackie, masielnice, dzieże, meble i tkaniny. Skansen Niebowo

16 Niebowo w obiektywie

17 Na terenie naszej gminy istnieje wiele placówek działających w poszczególnych miejscowościach: Wiejski Dom Ludowy w Gawronach; Świetlica Wiejska w Ostrożnej; Świetlica Wiejska w Psarach; Dom Ludowy w Kamieniu; Gminny Ośrodek Kultury. Domy Ludowe

18 Folklor gminny Na trenie gminy Sławno działają zespoły folklorystyczne, które uświetniają uroczystości gminne oraz prezentują swoje umiejętności na różnych przeglądach pieśni ludowych. Są to: Zespół folklorystyczny RÓŻA z Gawron; Zespół folklorystyczny KAMIENIANKA z Kamienia; Zespół folklorystyczny KOZENIANKA z Kozenina; Zespół folklorystyczny OLSZOWIANKA z Olszowca; Zespół folklorystyczny SŁOWIKI ze Sławna.

19 Koła Gospodyń Wiejskich Koła kultywują regionalne tradycje ludowe. Członkinie organizują spotkania okolicznościowe prezentując potrawy regionalne. Ponadto uczestniczą w wystawach stołów świątecznych, dożynkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Na terenie gminy działają takie koła jak: o KGW w Antoniówce; o KGW w Bratkowie; o KGW w Gawronach; o KGW w Grudzeniu Lesie; o KGW w Kamieniu; o KGW w Kozeninie; o KGW w Kunicach; o KGW w Olszowcu; o KGW w Ostrożnej ; o KGW w Prymusowej Woli; o KGW w Psarach; o KGW w Sławnie; o KGW w Szadkowicach; o KGW w Unewlu; o KGW w Wincentynowie; o KGW w Zachorzowie.

20 Zespół dziecięcy Kuniczanka Dziecięcy zespól folklorystyczny "Kuniczanka funkcjonuje w ramach projektu "Działamy razem – Nowy Impuls". Zespół po raz pierwszy wystąpił 27 maja 2007 r. Prezentuje swój repertuar podczas licznych imprez kulturalnych na terenie gminy Sławno, powiatu i województwa.

21 Orkiestra dęta Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie. W ciągu trzech lat uświetniała wszystkie ważniejsze uroczystości i imprezy odbywające się w gminie Sławno. Orkiestra weszła w czwarty rok swojej działalności.

22 Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Sławno" Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sławno powstał w 2000 roku z inicjatywy wójta gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego oraz władz LKS Optex. Obecnie klub szkoli łącznie około 40 zawodników. Klub ze Sławna stał się jednym z liczących się klubów kolarskich w Polsce i stale się rozwija. Ma już w swoim dorobku wiele medali zdobytych na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski LZS czy Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

23 Gmina przyjazna młodzieży! Władze gminy doskonale wiedzą jak duży potencjał posiada sławieńska młodzież. Dlatego chętnie włączają się w pomoc w rozwijaniu zainteresowań, pasji i talentów dzieci i młodzieży.

24 Straż Pożarna Na terenie gminy Sławno aktywnie działa wiele jednostek straży pożarnej, które samorząd terytorialny wyposażył w odpowiedni sprzęt strażacki. Jest to straż pożarna w: Kamieniu; Kunicach; Olszowcu; Szadkowicach; Zachorzowie; Sławnie; Prymusowej Woli.

25 Młodzieżowa drużyna pożarnicza Na ternie gminy Sławno istnieją również Młodziki, które aktywnie uczestniczą w zawodach strażackich, a także prezentują gminę poza jej obszarem.

26 Gmina otwarta na nowe perspektywy Gmina współpracuje z PPWOW, Europejskim Funduszem Spójności i Narodową Strategią Spójności Kapitał Ludzki. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie realizuje projekt RAZEM ŁATWIEJ, a także projekt Muzyka naszym życiem.

27 Jestem zadowolona z działalności naszego samorządu terytorialnego. Przez ostatnie 20 lat dużo się zmieniło. Mam nadzieje, że nasza gmina dalej będzie się tak intensywnie rozwijać. Anna, 41 lat Myślę, że gmina Sławno jest gminą otwartą na świat i nowe przedsięwzięcia. Uważam, że ma duży potencjał gospodarczy i dobrze go wykorzystuje. Paweł, 32 lata Co o gminie myślą jej mieszkańcy?

28 Z czego mieszkańcy są najbardziej zadowoleni? Cieszę się, że mamy halę sportową, ponieważ uwielbiam grać w piłkę nożną. Teraz już bez względu na porę roku mogą uprawiać ten sport. Marcin, 12 lat Ja najbardziej jestem zadowolona z wyremontowanych dróg, dzięki czemu jest mi łatwiej dojeżdżać do pracy. Bożena, 38 lat

29 Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2009 LpGmina/miastoWojewództwoSuma punktów 16Czycałódzkie955,08 17Goszczanówłódzkie943,13 18Sławnołódzkie938,73 19Skierniewicełódzkie926,48 20 Kocierzew Południowy łódzkie924,28 21Bełchatówłódzkie923,92 22Regnówłódzkie900,8 23Kutnołódzkie893,34 Ranking gazety prawnej, opublikowany w wydaniu z 2 listopada 2009 roku wskazuje, które samorządy w województwie łódzkim, mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Nasza gmina zajęła 18/80 miejsce w tym rankingu, wyprzedzając Skierniewice, Bełchatów czy Kutno.

30 Grupa Badawcza W skład grupy badawczej weszli uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach: *Aneta Dorożko – kl. IIIa, ur. 1994r. - aneta6438@wp.pl; *Ewa Dąbrowska - kl. IIIa, ur. 1994r. - ewcia514727@amorki.pl; *Monika Zdanowska - klasa IIIa, ur. 1994r. - zdanowska.monika@gmail.com; Pod opieką: - p. dyrektor mgr Elżbiety Białeckiej - p. mgr Barbary Węglińskiej - p. mgr Agnieszki Natorskiej – Kupis; - p. mgr Lucyny Patynowskiej;

31


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach Gmina Sławno – miejsce, gdzie życie nabiera sensu Gmina Sławno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google