Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach
„Gmina Sławno – miejsce, gdzie życie nabiera sensu” Gmina Sławno

2 Symbole gminy Sławno

3 Położenie gminy

4 Wójtem gminy Sławno jest od 16 lat pan Tadeusz Wojciechowski.
Wójt gminy Sławno Wójtem gminy Sławno jest od 16 lat pan Tadeusz Wojciechowski.

5 DZIAŁANIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO NA TERENIE GMINY SŁAWNO W LATACH 1990-2010

6 Utworzone komisje Komisja Samorządu, ładu i porządku publicznego;
Komisja budżetu, finansów i rolnictwa; Komisja rewizyjna; Komisja oświaty i spraw socjalnych.

7 Remonty szkół W ostatnich latach wyremontowano:
Publiczną Szkołę Podstawową w Celestynowie; Publiczną Szkołę Podstawową w Kamieniu; Publiczną Szkołę Podstawową w Kozeninie; Publiczną Szkołę Podstawową w Kunicach; Zespół Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli; Publiczną Szkołę Podstawową w Sławnie; Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach; Publiczną Szkołę Podstawową w Zachorzowie.

8 Sale gimnastyczne Na terenie gminy Sławno znajduje się wiele sal gimnastycznych. Są to sale gimnastyczne w: Sławnie; Kunicach; Kamieniu; Zachorzowie; Kozeninie; Szadkowicach; Prymusowej Woli.

9 Infrastruktura drogowa
Wyremontowano i poszerzono drogi: na odcinku Wygnanów – Sławno – Prymusowa Wola; na odcinku Prymusowa Wola – Psary; na odcinku Alfonsów – granica gmin Paradyż i Sławno; na odcinku Sepno Radonia – Sławno.

10 „Orlik 2012” w gminie Sławno
Trwa budowa Orlika przy Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach. Wcześniej Obecnie

11 Oczyszczalnia ścieków
Wartość kosztorysowa projektu została określona na   ,40 PLN. Roboty budowlane będące przedmiotem projektu obejmą wybudowanie: sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ,5 km w 5 miejscowościach: Zachorzów,  Zachorzów Kolonia,  Psary,  Owadów, Kozenin, oczyszczalni  ścieków;  przepompowni sieciowych; przyłączy kanalizacyjnych.   Podpisanie umowy dnia r.

12 Dzięki pomocy samorządu terytorialnego powstały:
Światłowody; Przyłącza wodne; Przyłącza gazowe; Przyłącza telekomunikacyjne.

13 Historia w gminie Sławno
Dla samorządu terytorialnego gminy Sławno bardzo ważna jest historia. W celu uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej władze gminy tworzą płyty pamięciowe.

14 Kultura Na terenie gminy działa Gminny Ośrodek Kultury. Znajduje się tam biblioteka i kafejka internetowa. Można podziwiać wystawy prac namalowanych przez małych artystów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie oraz pograć w bilard. 

15 Skansen „Niebowo” Skansen „Niebowo” został otwarty 6 października 2007 roku. W jego skład wchodzi prawie stuletnia bielona chata, kryta strzechą, piwnica - ziemianka, murowana z głazów polnych, stodółka i wiata. W chacie obejrzeć można wnętrza: izba biała, izba czarna, kuchnia i sień. W pomieszczeniach zgromadzono wyposażenie charakterystyczne dla regionu opoczyńskiego: kredensy, łóżka, krosno tkackie, masielnice, dzieże, meble i tkaniny.

16 „Niebowo” w obiektywie

17 Domy Ludowe Na terenie naszej gminy istnieje wiele placówek działających w poszczególnych miejscowościach: Wiejski Dom Ludowy w Gawronach; Świetlica Wiejska w Ostrożnej; Świetlica Wiejska w Psarach; Dom Ludowy w Kamieniu; Gminny Ośrodek Kultury.

18 Folklor gminny Na trenie gminy Sławno działają zespoły folklorystyczne, które uświetniają uroczystości gminne oraz prezentują swoje umiejętności na różnych przeglądach pieśni ludowych. Są to: Zespół folklorystyczny RÓŻA z Gawron; Zespół folklorystyczny KAMIENIANKA z Kamienia; Zespół folklorystyczny KOZENIANKA z Kozenina; Zespół folklorystyczny OLSZOWIANKA z Olszowca; Zespół folklorystyczny SŁOWIKI ze Sławna.

19 Koła Gospodyń Wiejskich
Koła  kultywują  regionalne tradycje ludowe. Członkinie organizują  spotkania okolicznościowe prezentując potrawy regionalne. Ponadto uczestniczą w wystawach stołów świątecznych, dożynkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Na terenie gminy działają takie koła jak: KGW w Antoniówce; KGW w Bratkowie; KGW w Gawronach; KGW w Grudzeniu Lesie; KGW w Kamieniu; KGW w Kozeninie; KGW w Kunicach; KGW w Olszowcu; KGW w Ostrożnej ; KGW w Prymusowej Woli; KGW w Psarach; KGW w Sławnie; KGW w Szadkowicach; KGW w Unewlu; KGW w Wincentynowie; KGW w Zachorzowie.

20 Zespół dziecięcy „Kuniczanka”
Dziecięcy zespól folklorystyczny "Kuniczanka” funkcjonuje w ramach projektu "Działamy razem – Nowy Impuls". Zespół po raz pierwszy wystąpił 27 maja 2007 r. Prezentuje swój repertuar podczas licznych imprez kulturalnych na terenie gminy Sławno, powiatu i województwa.

21 Orkiestra dęta Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie. W ciągu  trzech lat uświetniała wszystkie ważniejsze uroczystości i imprezy odbywające się w gminie Sławno. Orkiestra weszła w czwarty rok swojej działalności.

22 Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Sławno"
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sławno” powstał w 2000 roku z inicjatywy wójta gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego oraz władz LKS Optex. Obecnie klub szkoli łącznie około 40 zawodników. Klub ze Sławna stał się jednym z liczących się klubów kolarskich w Polsce i stale się rozwija. Ma już w swoim dorobku wiele medali zdobytych na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski LZS czy Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

23 Gmina przyjazna młodzieży!
Władze gminy doskonale wiedzą jak duży potencjał posiada sławieńska młodzież. Dlatego chętnie włączają się w pomoc w rozwijaniu zainteresowań, pasji i talentów dzieci i młodzieży.

24 Straż Pożarna Na terenie gminy Sławno aktywnie działa wiele jednostek straży pożarnej, które samorząd terytorialny wyposażył w odpowiedni sprzęt strażacki. Jest to straż pożarna w: Kamieniu; Kunicach; Olszowcu; Szadkowicach; Zachorzowie; Sławnie; Prymusowej Woli.

25 Młodzieżowa drużyna pożarnicza
Na ternie gminy Sławno istnieją również Młodziki, które aktywnie uczestniczą w zawodach strażackich, a także prezentują gminę poza jej obszarem.

26 Gmina otwarta na nowe perspektywy
Gmina współpracuje z PPWOW, Europejskim Funduszem Spójności i Narodową Strategią Spójności „Kapitał Ludzki”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie  realizuje projekt  „RAZEM ŁATWIEJ”, a także projekt „Muzyka naszym życiem”.

27 Co o gminie myślą jej mieszkańcy?
„Jestem zadowolona z działalności naszego samorządu terytorialnego. Przez ostatnie 20 lat dużo się zmieniło. Mam nadzieje, że nasza gmina dalej będzie się tak intensywnie rozwijać.” Anna, 41 lat „Myślę, że gmina Sławno jest gminą otwartą na świat i nowe przedsięwzięcia. Uważam, że ma duży potencjał gospodarczy i dobrze go wykorzystuje.” Paweł, 32 lata

28 Z czego mieszkańcy są najbardziej zadowoleni?
„Cieszę się, że mamy halę sportową, ponieważ uwielbiam grać w piłkę nożną. Teraz już bez względu na porę roku mogą uprawiać ten sport.” Marcin, 12 lat „Ja najbardziej jestem zadowolona z wyremontowanych dróg, dzięki czemu jest mi łatwiej dojeżdżać do pracy.” Bożena, 38 lat

29 Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2009
Ranking gazety prawnej, opublikowany w wydaniu z 2 listopada 2009 roku wskazuje, które samorządy w województwie łódzkim, mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Nasza gmina zajęła 18/80 miejsce w tym rankingu, wyprzedzając Skierniewice, Bełchatów czy Kutno. Lp Gmina/miasto Województwo Suma punktów 16 Czyca łódzkie 955,08 17 Goszczanów 943,13 18 Sławno 938,73 19 Skierniewice 926,48 20 Kocierzew Południowy 924,28 21 Bełchatów 923,92 22 Regnów 900,8 23 Kutno 893,34

30 Grupa Badawcza W skład grupy badawczej weszli uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach: *Aneta Dorożko – kl. IIIa, ur. 1994r. - *Ewa Dąbrowska - kl. IIIa, ur. 1994r. - *Monika Zdanowska - klasa IIIa, ur. 1994r. - Pod opieką: - p. dyrektor mgr Elżbiety Białeckiej - p. mgr Barbary Węglińskiej - p. mgr Agnieszki Natorskiej – Kupis; - p. mgr Lucyny Patynowskiej;

31 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google