Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA. odnosi się do bardzo szerokiej grupy gier przede wszystkim jednak chodzi tu o jedno- bądź wielo-osobowe gry, w których.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA. odnosi się do bardzo szerokiej grupy gier przede wszystkim jednak chodzi tu o jedno- bądź wielo-osobowe gry, w których."— Zapis prezentacji:

1 Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA

2 odnosi się do bardzo szerokiej grupy gier przede wszystkim jednak chodzi tu o jedno- bądź wielo-osobowe gry, w których wygrana zależy nie tylko od losu, ale przede wszystkim od: strategii, wiedzy planowania.

3 Turowe których uczestnicy gry (oraz ewentualnie komputerowy przeciwnik) nieśpiesznie wykonywali swoje posunięcia na przemian. strategie czasu rzeczywistego (RTS) gdzie rywale wykonują zadania w tym samym czasie, bez dzielenia rozgrywki na tury. Często wymagają intuicyjnych przewidywań manewrów wroga, szybkiego planowania i myślenia, gdzie czas odgrywa główna rolę. strategiczne gry mieszane jest to połączenie turówek z RTS-ami.

4 Komputerowe: Heroes Star wars Paraworld Rome Dune 2 Fallout Star Craft Gry planszowe Szachy

5

6

7

8

9 rozbudzają w człowieku myślenie, prowadzą do kształtowania się zachowań bardzo przydatnych chociażby przy planowaniu różnego rodzaju działań na rynku, uczą podejmowania decyzji i rozwiązywania sytuacji problemowych, gracze zmuszeni są do współpracy z innymi uczestnikami, ustalania strategii działania i przewidywania następnego ruchu ze strony przeciwnika, zapewniają odpoczynek i dobrą zabawę, uczą zdolności przywódczych, komunikacyjnych i interpersonalnych, Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, wyrabiają poczucie sukcesu.

10 pożera czas nie przynoszą żadnych wymiernych korzyści, młodzi ludzie spędzając większość wolnego czasu przez ekranem komputera, przestają odróżniać świata wirtualny od rzeczywistego, gry komputerowe mogą prowadzić do uzależnienia, fizycznych zagrożeniach wynikających ze zbyt długiego siedzenia przy komputerze; do najczęstszych zalicza się wadliwą postawę ciała oraz zbytnie przemęczenie narządu wzroku, często uczą agresji.


Pobierz ppt "Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA. odnosi się do bardzo szerokiej grupy gier przede wszystkim jednak chodzi tu o jedno- bądź wielo-osobowe gry, w których."

Podobne prezentacje


Reklamy Google