Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gry strategiczne Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gry strategiczne Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA."— Zapis prezentacji:

1 Gry strategiczne Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA

2 Gra strategiczna odnosi się do bardzo szerokiej grupy gier przede wszystkim jednak chodzi tu o jedno- bądź wielo-osobowe gry, w których wygrana zależy nie tylko od losu, ale przede wszystkim od: strategii, wiedzy planowania.

3 RODZAJE GIER STRATEGICZNYCH
Turowe których uczestnicy gry (oraz ewentualnie komputerowy przeciwnik) nieśpiesznie wykonywali swoje posunięcia na przemian. strategie czasu rzeczywistego (RTS) gdzie rywale wykonują zadania w tym samym czasie, bez dzielenia rozgrywki na tury. Często wymagają intuicyjnych przewidywań manewrów wroga, szybkiego planowania i myślenia, gdzie czas odgrywa główna rolę. strategiczne gry mieszane jest to połączenie turówek z RTS-ami.

4 Przykłady gier strategicznych
Komputerowe: Heroes Star wars Paraworld Rome Dune 2 Fallout Star Craft Gry planszowe Szachy

5

6

7

8

9 PLUSY gier strategicznych
rozbudzają w człowieku myślenie, prowadzą do kształtowania się zachowań bardzo przydatnych chociażby przy planowaniu różnego rodzaju działań na rynku, uczą podejmowania decyzji i rozwiązywania sytuacji problemowych, gracze zmuszeni są do współpracy z innymi uczestnikami, ustalania strategii działania i przewidywania następnego ruchu ze strony przeciwnika, zapewniają odpoczynek i dobrą zabawę, uczą zdolności przywódczych, komunikacyjnych i interpersonalnych, Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, wyrabiają poczucie sukcesu.

10 minusy grania w gry straregiczne
pożera czas nie przynoszą żadnych wymiernych korzyści, młodzi ludzie spędzając większość wolnego czasu przez ekranem komputera, przestają odróżniać świata wirtualny od rzeczywistego, gry komputerowe mogą prowadzić do uzależnienia, fizycznych zagrożeniach wynikających ze zbyt długiego siedzenia przy komputerze; do najczęstszych zalicza się wadliwą postawę ciała oraz zbytnie przemęczenie narządu wzroku, często uczą agresji.


Pobierz ppt "Gry strategiczne Plusy i minusy grania KAROLINA DUDA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google