Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kuratorium Oświaty w Kielcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach Stowarzyszenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kuratorium Oświaty w Kielcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach Stowarzyszenie."— Zapis prezentacji:

1

2 Kuratorium Oświaty w Kielcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach Stowarzyszenie Prawników Administracji Publicznej w Kielcach

3

4

5

6

7

8 Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego o profilu ekonomiczno-prawnym i politechnicznym. W sumie w projekcie uczestniczyło 113 osób Przeprowadzono 18 spotkań, na których zrealizowano 37 godzin wiedzy o prawie.

9 Zagadnienia prawne naszym uczniom przybliżali wykładowcy i studenci WSEiP

10 Sędziowie i Prawnicy Sądu Rejonowego w Jędrzejowie.

11 Podczas spotkań edukacyjnych rozmawiano z uczniami m.in : Na temat przemocy w rodzinie i jej zwalczania, O obowiązku alimentacyjnym, O podstawach prawa karnego gdzie zapoznano ich z konsekwencjami bójki i pobicia, przestępstw internetowych i narkomanii.

12 Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała także wykładów na temat: - Praw pracowniczych - Stosunku pracy z naruszeniem praw pracowniczych

13 Opanowała pisanie pism procesowych w postępowaniu cywilnym, Dowiedziała się jak i gdzie zmienić imię i nazwisko, Poznała zasady dziedziczenia testamentowego oraz podstawy własności i współwłasności, Zna prawo konsumenckie i strukturę sądownictwa w Polsce.

14

15 Uczniowie w ciekawy sposób zapoznali się z przepisami prawa, z którym spotykają się w codziennym życiu, Mają świadomość jak się zachować w danej sytuacji prawnej i gdzie szukać informacji w razie potrzeby, Przez lekcje prawa przybliżono młodzieży funkcjonowanie wielu instytucji w Polsce np. Sądów, Policji i Prokuratury. Znają najnowsze regulacje prawne np. Co wolno w internecie, a czego nie wolno robić

16

17


Pobierz ppt "Kuratorium Oświaty w Kielcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach Stowarzyszenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google