Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MECHANIZMY ZEGAROWE Jaś Szulfer IIA MECHANIZMY ZEGAROWE Każdy mechanizm zegarowy składa się przekładni mechanicznych, w których przeniesienie napędu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MECHANIZMY ZEGAROWE Jaś Szulfer IIA MECHANIZMY ZEGAROWE Każdy mechanizm zegarowy składa się przekładni mechanicznych, w których przeniesienie napędu."— Zapis prezentacji:

1

2 MECHANIZMY ZEGAROWE Jaś Szulfer IIA

3 MECHANIZMY ZEGAROWE Każdy mechanizm zegarowy składa się przekładni mechanicznych, w których przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem nawzajem zazębiających się kół zębatych.

4 MECHANIZMY ZEGAROWE Koła zębate mogą mieć różną wielkość.

5 MECHANIZMY ZEGAROWE Koła zębate znajdują zastosowanie w rozlicznych mechanizmach, począwszy od przemysłu zegarmistrzowskiego, przez samochodowy, lotniczy do wielkich turbin wszelkiego rodzaju. Koła zębate znajdują również zastosowanie w maszynach rolniczych i urządzeniach gospodarstwa domowego.

6 MECHANIZMY ZEGAROWE e Pierwsze komputery wykorzystywały mechanizmy zegarowe.

7 MECHANIZMY ZEGAROWE Mechanizm z Antykithiry 100 p.n.e. Mechanizm składa się 37 kół zębatych. Koła były napędzane za pomocą korby z boku i poruszały kilkoma wskazówkami. Pokazywał ruch Słońca i Księżyca, kalendarz z uwzględnieniem roku przestępnego co cztery lata, fazy Księżyca, pozwalały przewidywać zaćmienia Słońca i Księżyca.

8 MECHANIZMY ZEGAROWE Ale najfajniej mechanizmy zegarowe sprawdzają się w zabawkach!

9 MECHANIZMY ZEGAROWE Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "MECHANIZMY ZEGAROWE Jaś Szulfer IIA MECHANIZMY ZEGAROWE Każdy mechanizm zegarowy składa się przekładni mechanicznych, w których przeniesienie napędu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google