Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odbicia górne oburącz. Odbijający przemieszcza się szybkimi, krótkimi krokami z pozycji gotowości na miejsce z którego ma nastąpić nagranie. Wszystkie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odbicia górne oburącz. Odbijający przemieszcza się szybkimi, krótkimi krokami z pozycji gotowości na miejsce z którego ma nastąpić nagranie. Wszystkie."— Zapis prezentacji:

1 Odbicia górne oburącz

2 Odbijający przemieszcza się szybkimi, krótkimi krokami z pozycji gotowości na miejsce z którego ma nastąpić nagranie. Wszystkie ruchy w stronę piłki powinny być zakończone przed kontaktem z nią. Podczas odbicia uczeń znajduje się w pozycji rozkrocznej pod piłką, stopy rozstawione są na szerokość bioder a jedna z nich wysunięta jest o pół lub całą długość do przodu. Ciężar ciała spoczywa raczej na śródstopiu, ramiona i nogi są ugięte, tułów wyprostowany. Na krótko przed dotknięciem piłki następuje całkowity wyprost ciała. Piłkę odbijamy na wysokość ciała, dłoń przyjmuje miseczkowaty kształt, palce są rozpostarte (kciuk do dołu, do tyłu). Odbicie musi być wykonane sprężyście przy pomocy czubków palców podczas wyprostu ramion.

3

4

5 Ułożenie dłoni

6

7 Prawidłowa postawa ciała

8

9

10 Zapraszam na film

11 Ddv2nZ0oY&feature=related Ddv2nZ0oY&feature=related

12 Błędy

13

14 Ćwiczenia

15

16

17

18

19 Zapraszam na film

20 ehqp5HYS4 ehqp5HYS4 _sV0&feature=fvwp&NR=1 _sV0&feature=fvwp&NR=1 Bkk&feature=related Bkk&feature=related Fo&feature=related 4OQ&feature=related

21 Przyjęcie sposobem górnym

22

23 Wystawa

24 Zacznijmy od tego, jaką rolę pełni zawodnik wystawiający rozgrywający. Niewątpliwie jest on głównym reżyserem gry całego zespołu. Najczęściej jest on najlepszy technicznie spośród graczy zespołu. Musi on mieć wyobraźnię w kreowaniu akcji oraz nie można popaść w monotonność, gdyż wtedy przeciwnik łatwo rozszyfruje nasze zamiary. Nawet drużyna z najlepszymi środkowymi, atakującymi, przyjmującymi a bez dobrego rozgrywającego znaczącego sukcesu nie osiągnie.

25 -długie -średnie -krótkie Kryterium tego podziału jest odległość na jaką kierowane są wystawy.

26 -wysoką -średniowysoką (najczęściej jest używana w grze i zarazem najbardziej skuteczna) -niską

27

28

29 Zapraszam na film

30 sFOUtk78o sFOUtk78o wpU&feature=related wpU&feature=related

31 Sygnalizacja wystawiającej

32

33

34 85QW1usLE&feature=related

35 Pytania!!!

36 Dziękuje

37 Piśmiennictwo

38 -http://www.sciaga.pl/tekst/ metodyka_nauczania_odbicia_gornego_pilka_ siatkowahttp://www.sciaga.pl/tekst/ metodyka_nauczania_odbicia_gornego_pilka_ siatkowa - gry/gra/przebieg-gry/atak.htmlhttp://siatkowka.net/siatkowka-zasady- gry/gra/przebieg-gry/atak.html - wa-t html wa-t html

39 1. Jerzy Uzarowicz, Halina Zdebska Piłka Siatkowa, Warszawa Nicoletta Bertante, Giampietro Fantoni, Warszawa 2006


Pobierz ppt "Odbicia górne oburącz. Odbijający przemieszcza się szybkimi, krótkimi krokami z pozycji gotowości na miejsce z którego ma nastąpić nagranie. Wszystkie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google