Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum nr 33

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum nr 33"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum nr 33
Łódź, ul. Janosika 136 , tel/fax , ,

2 Z lotu ptaka

3 Położenie Gimnazjum nr 33 znajduje się przy ul. Janosika 136. Jest to dzielnica Widzew, osiedle domków jednorodzinnych Sikawa (niedaleko Stoków, w pobliżu Centrum Handlowego M-1). To jedno z najbardziej malowniczych miejsc Łodzi, słynące z czystego powietrza, dużej ilości zieleni, atrakcyjnych zakątków, pozbawione wielkomiejskiego zgiełku i zamieszkiwane przez niezwykle sympatycznych ludzi. Otoczoną zielenią szkołę dzieli tylko 20 minut jazdy autobusem od Lasu Łagiewnickiego i Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. To właśnie tam odbywają się: rajdy, marsze, biegi na orientację, plenerowe lekcje biologii i geografii, wycieczki rowerowe.

4 Informacje podstawowe
130 uczniów w szkole 2 klasy pierwsze 2 klasy drugie 2 klasy trzecie 16 nauczycieli 9 pracowników administracji pedagog szkolny pielęgniarka szkolna

5 Informacje podstawowe
Biblioteka szkolna Poniedziałek Wtorek środa 8.00 – 13.00 Pedagog szkolny Poniedziałek Wtorek/Środa Czwartek Piątek 12.00 – 16.00 9.00 – 13.00 12.15 – 16.15 Stołówka szkolna U nas możesz zjeść smacznie i zdrowo. Gotujemy na miejscu!!!

6 Baza szkoły 4 pracownie multimedialne przedmiotowe
9 sal lekcyjnych 4 pracownie multimedialne przedmiotowe 4 tablice interaktywne 1 audiowizualna pracownia językowa w każdej sali – komputer + internet 1 biblioteka multimedialna 1 nowoczesna sala komputerowa 1 profesjonalna siłownia 1 sala gimnastyczna 1 boisko wielofunkcyjne 1 stołówka 1 sklepik szkolny

7 Oferta edukacyjna Wychowanie fizyczne: Fitness dla dziewcząt
Prawdziwy sport dla chłopców U nas możesz nauczyć się: Języka niemieckiego Języka angielskiego Języka hiszpańskiego

8 Zajęcia pozalekcyjne Wszystkie zajęcia są bezpłatne!
Koło fizyczno – astronomiczne Koło czytelnicze Koło teatralno - filmowe Biologiczne Geograficzne Chemiczne Językowe z j. angielskiego ,j. rosyjskiego i j. hiszpańskiego Oswajamy się z matematyką i chemią Zajęcia dodatkowe z j. angielskiego, j. niemieckiego oraz j. hiszpańskiego Zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego Zajęcia wyrównawcze Warsztaty plastyczno - artystyczne Przygotowanie bliższe do sakramentu bierzmowania Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

9 Zajęcia pozalekcyjne SPORTOWE: piłka siatkowa siłownia fitness
marsze i biegi na orientację

10 Projekty WSPARCIE NA STARCIE ECORYS
Projekt realizowany w latach 2010 – 2012. Celem projektu było osiągnięcie przez uczniów i uczennice nowych umiejętności dokonywania świadomych wyborów dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. ECORYS W latach w naszej szkole realizujemy projekt pod hasłem: "Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery". Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic gimnazjów kontynuacją kształcenia na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

11 Imprezy szkolne Sikawa Cross Festyn Młodości
Przedświąteczne potyczki słowne… Marsze i biegi na orientację Dzień Papieski Drzwi Otwarte Apele okolicznościowe (11.11, 3.05)

12 Imprezy szkolne organizowane przez samorząd uczniowski
Wybory do samorządu szkoły Dyskoteki Otrzęsiny klas I Ostatki Andrzejki Walentynki Wybory Miss i Mistera

13 Akcje ogólnopolskie z udziałem naszych uczniów
Dziewczynka z zapałkami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Góra grosza Akcje pod patronatem Sprzątanie świata

14 Programy autorskie Program Wychowania Fizycznego „Ruch, Muzyka, Zdrowie,” z elementami edukacji zdrowotnej, rozbudowany o szeroką gamę zajęć fitnessowych. Program profilaktyczny ”Rzuć palenie, wygraj zdrowie”.

15 Certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie Szkolnego Ośrodka Kariery
Szkoła bez przemocy Szkoły realizującej Program „Trzymaj formę”

16 Certyfikaty

17 UKS ORIENTUŚ Uczniowski Klub Sportowy Orientuś Łódź, specjalizuje się w biegu na orientację. Sport ten wymagają umiejętności posługiwania się mapą i dobrej kondycji fizycznej. Dzięki systematycznym treningom i częstym udziale w zawodach ogólnopolskich i zagranicznych zawodnicy UKS Orientuś osiągają znaczne sukcesy. W roku 2011 czternastu z nich zdobyło medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a dwójka reprezentowała z dużym powodzeniem Polskę na Mistrzostwach Świata w Wejherowie. W 2011 roku zdobył Klubowe Mistrzostwo Polski i zajął miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Orientuś zdobył w minionym roku po raz drugi Drużynowy Puchar Polski. Co roku biegacze Orientusia wyjeżdżają na obozy sportowe i zawody zagraniczne zwiedzając przy okazji najciekawsze miejsca w Europie. Dzięki znacznym dofinansowaniom mogli odwiedzić min. Francję, Szwecję, Danię, Słowenię, Węgry, Czechy i Austrię.

18 UKS ORIENTUŚ Klub jest corocznie organizatorem wielu imprez sportowych i rekreacyjnych na orientację. Najważniejsze z nich to: Mistrzostwa Szkół Województwa łódzkiego Turystyczny Marsz na Orientację „Orientuj się i licz”. Najlepsi zawodnicy klubu otrzymują stypendia sportowe oraz nagrody marszałka województwa i prezydenta Łodzi. Klub pokrywa nawet do 70% kosztów udziału w wyjazdowych zawodach i zakupionego sprzętu do uprawiania biegu na orientację. Członkami klubu są nie tylko gimnazjaliści ale także uczniowie szkół podstawowych, liceów a także studenci i nauczyciele.

19 Zajęcia inaczej zajęcia terenowe w ZOO i lesie Łagiewnickim
wycieczki do kin, muzeów, teatrów, ekperymentarium wycieczki turystyczno-krajoznawcze zielone szkoły

20 Zapraszamy do nas Biegiem do nas  Czekamy na Ciebie


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum nr 33"

Podobne prezentacje


Reklamy Google