Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Funkcja przyporządkowująca wartościom jakiejś funkcji jej odpowiednie argumenty, czyli działająca odwrotnie do niej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Funkcja przyporządkowująca wartościom jakiejś funkcji jej odpowiednie argumenty, czyli działająca odwrotnie do niej."— Zapis prezentacji:

1 Funkcja przyporządkowująca wartościom jakiejś funkcji jej odpowiednie argumenty, czyli działająca odwrotnie do niej.

2

3 Arcus sinus jest funkcją odwrotną do funkcji sinus rozpatrywanej na przedziale (- π /2; π /2). W przedziale tym sinus jest funkcją rosnącą (zatem różnowartościową), wobec czego ma funkcję odwrotną, która jest określona na przedziale [-1;1] (czyli obrazie przedziału (- π /2; π /2) przez funkcję SIN ).

4 ARCUS COSINUS

5 Arcus cosinus jest funkcją odwrotną do funkcji cosinus rozpatrywanej na przedziale [0; π ]. W przedziale tym cosinus jest funkcją malejącą (zatem różnowartościową), wobec czego ma funkcję odwrotną, która jest określona na przedziale [-1;1](czyli obrazie przedziału [0; π ] przez funkcję COS ).

6 ARCUS TANGENS

7 Arcus tangens jest funkcją odwrotną do funkcji tangens rozpatrywanej na przedziale (- π /2; π /2 ). W przedziale tym tangens jest funkcją rosnącą (zatem różnowartościową), wobec czego ma funkcję odwrotną, która jest określona w zbiorze R (czyli obrazie przedziału (- π /2; π /2) przez funkcję TG ).

8 ARCUS COTANGENS

9 Arcus cotangens jest funkcją odwrotną do funkcji cotangens rozpatrywanej na przedziale [0; π ]. W przedziale tym cotangens jest funkcją malejącą (zatem różnowartościową), wobec czego ma funkcję odwrotną, która jest określona w zbiorze R (czyli obrazie przedziału [0; π ] przez funkcję CTG ).

10 arcsin x=y gdy sin y=x arccos x=y gdy cos y=x arcctg x=y gdy ctg y=x arctg x=y gdy tg y=x


Pobierz ppt "Funkcja przyporządkowująca wartościom jakiejś funkcji jej odpowiednie argumenty, czyli działająca odwrotnie do niej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google