Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Współpraca z innymi szkołami, instytucjami Zespół Szkół nr 2 w Tychach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Współpraca z innymi szkołami, instytucjami Zespół Szkół nr 2 w Tychach."— Zapis prezentacji:

1 Współpraca z innymi szkołami, instytucjami Zespół Szkół nr 2 w Tychach

2 wróć menu dalej Wspólne projekty Współpraca nauczycieli Goście z Izraela Etwinning Szkoła Szans Globalna Szkoła koniec Praktyki zagraniczne Goście z Francji Obrastam w piórka…

3 wróć menu dalej Etwinning Głównym celem projektu "Let's begin by doing" realizowanym z ośmioma szkołami europejskimi było wzajemne poznanie kultur, tradycji, miast i najciekawszych świąt w krajach partnerskich, a także zaprezentowanie najbardziej interesujących akcji organizowanych w roku 2010-2011 przez Unię Europejską. Projekt trwał 9 miesięcy uzyskując Krajową i Europejską Odznakę Jakości Ponadto w ramach innych projektów uczniowie nawiązali kontakt z uczniami ze szkół: na Litwie - www.slovackio.vilniausr.lm.lt i w Czechach - http://www.ssgsfm.cz/www.slovackio.vilniausr.lm.lthttp://www.ssgsfm.cz/. Litwa Czechy

4 wróć menu dalej Współpraca nauczycieli W naszej szkole od wielu lat regularnie organizowane są spotkania nauczycieli informatyki i techniki. Jedno w roku ma nawet formę konferencji podczas, której takie firmy jak Librus, Helion, PWN, Antyplagiat prezentują najnowsze swoje produkty i pomysły. Spotkania te przybliżają nasze środowisko lokalne, pozwalają na zacieśnianie współpracy i wzajemnego wspierania się. W Tychach nie ma metodyka, a owe spotkania rekompensują nam ten brak. W ramach projektów Etwinning również nauczyciele ZS 2 nawiązują kontakty partnerskie prowadzą korespondencję ze sobą, wymieniają się pomysłami i doświadczeniami, poznają systemy oświatowe sąsiednich krajów, zawiązują przyjaźnie.

5 wróć menu dalej Praktyki zawodowe za granicą W 2010 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali do Niemiec, by tam pod okiem niemieckich szkoleniowców kształcić się w zawodzie, a za razem poszerzać swe zdolności językowe w ośrodku Internationaler Bund w Frankfurcie nad Odrą. Celem stażu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat działalności jednostek gospodarczych na terenie Niemiec oraz powiększenie umiejętności językowych. Grupa założyła fikcyjną firmę o nazwie FÖBI o formie organizacyjnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ( GmbH ). Uczniowie zajmowali się osobiście obrotem dokumentów w biurze tzn. obsługiwali takie komórki przedsiębiorstwa jak magazyn, księgowość czy dział sprzedaży. Kierowani byli przez panią Brigitte Lindner, Niemkę nieznającą języka polskiego, odpowiedzialną za pracę praktykantów. Dzięki temu uczniowie zrealizowali zakładane cele zarówno zawodowe jak i językowe.

6 wróć menu dalej Szkoła Szans W 2010 w Gimnazjum nr 12 odbywały się zajęcia w ramach projektu Szkoła Szans realizowanego w wielu tyskich szkołach przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego. Główne zadania w naszej szkole to umożliwienie uczniom zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających dalszą edukację i wybór ścieżki zawodowej oraz współpraca szkoły z organizacjami i społecznością lokalną na rzecz rozwoju edukacji i aktywności obywatelskiej. Spotkaniom młodzieży towarzyszy wydawanie periodyku, w którym można znaleźć ciekawe wywiady i relacje z gimpresji, a forum internetowe służy wymianie myśli i poglądów, a także opinii dotyczących gimpresji.

7 wróć menu dalej Goście z Izraela Wykorzystujemy różne okazje aby nawiązać kontakty z rówieśnikami z zagranicy. W sierpniu 2011 gościliśmy grupę uczniów z Izraela. Przebyli oni do Polski, aby poznać miejsca związane z holokaustem. Między innymi zwiedzali obóz Auschwitz-Birkenau. Będąc w Polsce postanowili poznać też polskich rówieśników. I stąd ich wizyta u nas. Kilka godzin ich pobytu szybko upłynęło na wspólnych zajęciach integracyjnych. Pozostały wspomnienia, zdjęcia i e-maile

8 wróć menu dalej Goście z Francji W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Aktywni w Tychach w 2011 r. w naszej szkole gościła grupa młodzieży z Saint Denis k. Paryża. Sześciu chłopców z technikum przyjechało do Tychów w ramach programu Leonardo da Vinci na 2-miesięczne praktyki zawodowe. W naszej szkole realizowali część edukacyjno-kulturową programu. Uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Na lekcjach j. francuskiego w klasie 4a i 2a praktykanci uczyli się podstaw j. polskiego, a nasi uczniowie mieli okazję doskonalenia znajomości j. francuskiego. Francuscy uczniowie podczas pobytu w naszej szkole korzystali z pracowni multimedialnej, przygotowując prezentacje oraz sali gimnastycznej integrując się z polską młodzieżą podczas gier zespołowych.

9 wróć menu dalej Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów Zajęcia realizowane w ramach wspólnego projektu szkół tyskich współfinasowanego przez Unię Europejską. Uczestniczyły szkoły podstawowe i gimnazjalne. W naszej szkole miały one formę zajęć informatycznych, nauki języka angielskiego, chemii i fizyki.

10 wróć menu dalej Szkoła Globalna Szkoła globalna to szereg akcji mających na celu pomoc i rozwój krajów globalnego Południa (Trzeciego Świata) do których włączyła się nasza szkoła Edukacja-poznajemy problemy globalne m.in. tj.: brak wody, ciężka praca dzieci i kobiet często bez wynagrodzenia lub tylko za miskę ryżu, ocieplenie klimatu, zanieczyszczenie środowiska. Badanie-w jakim stopniu ja i ty możemy wpłynąć na poprawę sytuacji w świecie. Akcja-konkretne działanie, które poprawi sytuację w świecie. Każdy z nas może zmieniać świat i swoim działaniem BYĆ GLOBALNYM. Projekt przebiegał pod hasłem: NIE MYŚL TYLKO O SOBIE! ZACZNIJ DZIAŁAĆ indywidualnie w twoim środowisku, później lokalnie z innymi, a efekty będą GLOBALNE.

11 Współpraca z innymi szkołami Gimnazjum nr 12 w Tychach Dziękujemy!


Pobierz ppt "Współpraca z innymi szkołami, instytucjami Zespół Szkół nr 2 w Tychach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google