Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Klasa przyrodnicza w IV LO Klasa przyrodnicza w IV LO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Klasa przyrodnicza w IV LO Klasa przyrodnicza w IV LO."— Zapis prezentacji:

1 1 Klasa przyrodnicza w IV LO Klasa przyrodnicza w IV LO

2 2 Klasa przyrodnicza w IV LO Jeśli ciekawi Cię, jak funkcjonuje Ziemia i życie na niej… Jeśli lubisz obserwować przyrodę, interesujesz się biologią i geografią, a chemia i fizyka to dla Ciebie nie tylko liczby i wzory… Jeśli nie możesz usiedzieć w domu, ciągnie Cię z lornetką do lasu i nad jezioro, na rower, na wędrówkę z plecakiem… Jeśli marzysz o zwiedzaniu i podróżach… znalazłeś miejsce dla siebie – witamy w klasie przyrodniczej!

3 3 Klasa przyrodnicza w IV LO W klasie przyrodniczej w zakresie rozszerzonym realizowane są biologia i geografia. Na wszystkich przedmiotach przyrodniczych wprowadzamy bloki ćwiczeniowe: w klasie I na biologii i geografii, zaś w klasie II – fizyce i chemii (laboratorium chemiczne). Geografia i fizyka będą prowadzone programami autorskimi.

4 4 Klasa przyrodnicza w IV LO W programie klasy przewidziane są dwa tygodniowe obozy naukowe w wybranym regionie Polski lub za granicą, a także wyjazdowe zajęcia warsztatowe i wycieczki turystyczne. Uczniowie klasy przyrodniczej mają pierwszeństwo udziału w imprezach pozalekcyjnych, w tym w wyprawach naukowo – badawczych (2008 – Lofoty, 2009 – Islandia) organizowanych przez Koło Turystyczno-Przyrodnicze CRAZY TREK, a także w obozach naukowych i innych zajęciach w ramach programu Partnerzy w nauce, realizowanym wspólnie z Uniwersytetem Śląskim.

5 5 Klasa przyrodnicza w IV LO Z życia klasy przyrodniczej…

6 6 Klasa przyrodnicza w IV LO W klasach przyrodniczych organizowane są różnego typu wyjazdy tematyczne Organizatorami większości wyjazdów są: Ireneusz Oleksik (nauczyciel biologii), Katarzyna Dacy – Ignatiuk i Kornelia Piątkowska (geografowie), Marek Białoń (historyk) oraz fizycy: Barbara Zegrodnik i Janusz Łyczany. Wycieczki naukowe

7 7 Klasa przyrodnicza w IV LO Rowerem po Puszczy Pszczyńskiej wrzesień i październik 2007

8 8 Klasa przyrodnicza w IV LO Październik 2007: warsztaty ekologiczne Rajcza – Lipowska klasa 2F przyrodnicza

9 9 Klasa przyrodnicza w IV LO Wykłady z paleontologii, mineralogii, petrografii oraz teorii ewolucji Wydział Nauk o Ziemi UŚ 3 wyjazdy: październik i listopad 2007, kwiecień 2008 W spotkaniach uczestniczyły klasy 1F i 2F LO (przyrodnicze)

10 10 Klasa przyrodnicza w IV LO Slajdowisko na Rycerzowej styczeń 2008 impreza zorganizowana wspólnie z Kołem Turystycznym przy I LO w Lesznie

11 11 Klasa przyrodnicza w IV LO Wycieczka ornitologiczna nad Zbiornik Goczałkowicki marzec 2008 Wycieczka piesza do rezerwatu Las Murckowski kwiecień 2008

12 12 Klasa przyrodnicza w IV LO Maj 2008: warsztaty ekologiczne w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

13 13 Klasa przyrodnicza w IV LO Festiwal Ziemi i Badań Polarnych Wydział Nauk o Ziemi UŚ, maj 2008 udział grupy uczniów G10 i IV LO w sesji popularnonaukowej oraz uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. J.O. Hagenowi (Oslo, Norwegia)

14 14 Klasa przyrodnicza w IV LO Sesja popularnonaukowa - wykłady: Prof. dr hab. Janusz Janeczek (Rektor UŚ, WNoZ) – Podróż w odległą przeszłość i odległą przyszłość naszej Planety Prof. Dr. Julian Dowdeswell (Director of Scott Polar Research Institute, University of Cambridge, UK) – Ice and climate change Dr Andrzej Boczarowski (UŚ, WNoZ) – Być człowiekiem – ewolucyjna odyseja

15 15 Klasa przyrodnicza w IV LO Obóz naukowy klasy 1F LO przyrodniczo – krajoznawczej czerwiec 2008

16 16 Klasa przyrodnicza w IV LO Zajęcia warsztatowe w ramach obozu naukowego

17 17 Klasa przyrodnicza w IV LO Czerwiec 2008: I Szkolna Wyprawa Geograficzna LOFOTY 2008

18 18 Klasa przyrodnicza w IV LO Marzenia się spełniają! Grupa uczniów ZS 1, głównie z klas przyrodniczych, wraz z Ireneuszem Oleksikiem wyruszyła na daleką północ Norwegii, za koło polarne. Celem ekspedycji był norweski archipelag Lofotów.

19 19 Klasa przyrodnicza w IV LO A za rok… ????

20 20 Klasa przyrodnicza w IV LO Wrzesień 2008: obóz naukowy klasy 3F LO przyrodniczej w Smoleniu (Wyżyna Częstochowska)

21 21 Klasa przyrodnicza w IV LO Październik 2008: warsztaty ekologiczne Rajcza – Lipowska klasa 2F przyrodnicza

22 22 Klasa przyrodnicza w IV LO

23 23 Klasa przyrodnicza w IV LO Listopad 2008: wyjazd na XLII Międzynarodową Wystawę i Giełdę Minerałów, Skał i Skamieniałości – Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

24 24 Klasa przyrodnicza w IV LO W dniach 8-10 listopada 2008 na szlak wyruszyło 5 uczennic z klasy przyrodniczej 3F LO wraz z wychowawcą Ireneuszem Oleksikiem. Przy sprzyjającej, ciepłej pogodzie, pokonali oni trasę z Koszarawy Jałowca do Korbielowa. Atrakcją wyprawy, poza pięknymi widokami, były listopadowe noce pod namiotami. Listopad 2008: trzydniowa wyprawa koła CRAZY TREK w Beskid Żywiecki

25 25 Klasa przyrodnicza w IV LO W dniach 12-15 lutego 2009 Koło Turystyczno- Przyrodnicze CRAZY TREK razem z Kołem Turystycznym przy I LO w Lesznie zorganizowały, drugie już, pokazy slajdów podróżniczych. Tym razem, w liczbie około 30 osób, zagościliśmy w pięknej bacówce na Krawcowym Wierchu, w Beskidzie Żywieckim. Zima pokazała, co potrafi - śnieg sypał bez przerwy przez cztery dni! W tak wspaniałej scenerii przez trzy kolejne, długie wieczory chłonęliśmy obrazy i dźwięki z różnych stron świata. Luty 2009: slajdowisko na Krawcowym Wierchu

26 26 Klasa przyrodnicza w IV LO Imprezy naukowe z udziałem klas przyrodniczych

27 27 Klasa przyrodnicza w IV LO ORGANIZACJA OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO ROKU PLANETY ZIEMIA Z inicjatywy nauczycieli fizyki, w szkole zawiązany został Komitet Obchodów Międzynarodowego Roku Planety Ziemia, w skład którego wchodzą również nauczyciele przedmiotów przyrodniczych naszej szkoły. Celem Komitetu jest popularyzacja nauk przyrodniczych oraz rozwoju zrównoważonego wśród społeczności lokalnej, zwłaszcza młodzieży szkolnej. Cel ten chcemy osiągnąć we współpracy z instytucjami naukowymi i gospodarczymi, organizacjami pozarządowymi i samorządem lokalnym.

28 28 Klasa przyrodnicza w IV LO Sesja I: Czy przegramy ze śmieciami? marzec 2008

29 29 Klasa przyrodnicza w IV LO Sesja II: Problemy ziemskiej szklarni kwiecień 2008

30 30 Klasa przyrodnicza w IV LO Wrzesień 2009: Wystawa 10 pytań o Ziemię Wystawa została przygotowana przez Krajowy Komitet Planeta Ziemia Polskiej Akademii Nauk i odwiedziła już największe polskie miasta. Dzięki staraniom nauczycielki fizyki Barbary Zegrodnik, przez cały wrzesień wystawę mogli zwiedzać mieszkańcy Tychów.

31 31 Klasa przyrodnicza w IV LO W listopadzie 2008 r. Komitet zorganizował razem z Wydziałem Nauk o Ziemi i Instytutem Fizyki Uniwersytetu Śląskiego Dyskusję Panelową podsumowującą obchody Światowego Roku Ziemi 2008. Dyskusja, z udziałem wielu znakomitości ze świata nauki, odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Celem Dyskusji była popularyzacja wiedzy o naszej planecie i wzbudzenie refleksji na temat wspólnej odpowiedzialności za jej przyszłość.

32 32 Klasa przyrodnicza w IV LO

33 33 Klasa przyrodnicza w IV LO Listopad 2008, marzec 2009: wykłady doktora Andrzeja Boczarowskiego (Wydział Nauk o Ziemi UŚ)

34 34 Klasa przyrodnicza w IV LO Pan dr Andrzej Boczarowski, znany popularyzator nauki, związany z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, wprowadził młodzież naszej szkoły w tajniki ewolucji życia na Ziemi i tajemnice początków Wszechświata. W spotkaniach uczestniczyły wszystkie klasy przyrodnicze.

35 35 Klasa przyrodnicza w IV LO Marzec 2008: I Nocny Maraton Naukowy klasa 2F przyrodnicza

36 36 Klasa przyrodnicza w IV LO

37 37 Klasa przyrodnicza w IV LO Wrzesień 2008: udział w Ogólnopolskim Festiwalu Nauki – Science on Stage 3", który odbył się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie naszego LO przedstawili projekt zatytułowany "Słynne równanie Einsteina, czyli as w rękawie energetyki". Projekt został przygotowany w oparciu o materiały pochodzące z Krajowego Punktu Konsultacyjnego EURATOM i dotyczące wielkiego międzynarodowego programu budowy prototypowej elektrowni plazmowej ITER.

38 38 Klasa przyrodnicza w IV LO Wrzesień 2008: Osobliwości świata fizyki (Instytut Fizyki UŚ) Już drugi raz nasza szkoła została zaproszona do udziału w uroczystości inauguracji pokazów doświadczeń i wykładów dla uczniów województwa śląskiego Osobliwości Świata Fizyki".

39 39 Klasa przyrodnicza w IV LO Klasy przyrodnicze są stałymi bywalcami comiesięcznych prelekcji o tematyce podróżniczej i popularnonaukowej, które odbywają się w auli naszej szkoły. Bieżący rok szkolny do tej pory obfitował w relacje z zimnych krajów – szkolnej wyprawy na Lofoty, Alaski oraz Islandii. Spotkania te organizują wspólnie koło CRAZY TREK oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne.

40 40 Klasa przyrodnicza w IV LO Ciąg dalszy nastąpi… Szukaj go na stronie internetowej www.lo4.tychy.pl w dziale Wydarzeniawww.lo4.tychy.pl

41 41 Klasa przyrodnicza w IV LO Chcesz być jednym z nas? Czekamy na Ciebie!


Pobierz ppt "1 Klasa przyrodnicza w IV LO Klasa przyrodnicza w IV LO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google