Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem."— Zapis prezentacji:

1

2 Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem działania jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (PSP 28 i PP 36) w Opolu przy ulicy Bogumiła Wyszomirskiego 6. Jako koło w tej placówce działamy od 2007 roku, prowadząc przy współpracy z nauczycielami działalność wędkarsko-ekologiczną jako alternatywę dla komputera i telewizora, wprowadzając ciekawe formy zajęć. Pogadanki o tematyce ekologicznej prowadzone są nie tylko jako opowiadania, również przy pomocy slajdów lub rzutnika multimedialnego, oraz w czasie organizowanych akcji Obchodów Tygodnia Czystości Wód, Sprzątania Świata itp. Pokazujemy filmy instruktażowe, zajęcia praktyczne przy pomocy sprzętu wędkarskiego. Żeby ustrzec się monotonii i natłoku wiedzy organizujemy różnorodne konkursy plastyczne, fotograficzne, malarskie w których uczestnik wygrywający taki konkurs otrzymuje nagrody. W konkursach staramy się wyróżniać nie tylko zwycięzców, ale też tych wszystkich którzy wzięli w nich udział, otrzymują pamiątkowe dyplomy i słodycze. Organizujemy zawody wędkarskie dla dzieci z tej placówki i członków naszego koła urozmaicone i poszerzone o konkursy sprawnościowe, rozegraliśmy w tym roku III Mistrzostwa Szkoły, organizujemy festyn z okazji Dnia Dziecka zarówno nad wodą jak też na terenie szkoły, wykorzystując do tego celu salę gimnastyczną lub boisko zewnętrzne gdzie dominują konkursy sprawnościowe. Na życzenie którejś z klas organizujemy dodatkowo z okazji Dnia Dziecka zawody, gry i zabawy, przy współudziale rodziców. Propagując wędkarstwo i ekologię staramy się zapraszać na zajęcia ciekawych ludzi, którzy pomagają dzieciom poszerzyć wiedzę. W roku szkolnym 2012/2013 szkółka wędkarska, która wpisana jest do plan zajęć pozalekcyjnych rozpoczyna zajęcia praktyczne nad wodą. Szkółka cieszy się dużym zainteresowaniem jej członków, i wychowawczyni tej klasy.

3 OBCHODY DNIA WĘDKARZA PRZEZ SZKÓŁKĘ WĘDKARSKĄ W PSP 28 Prace plastyczne szkółki wędkarskiej wykonane na Dzień Wędkarza Szkółka Prezenty dla szkółki z okazji Dnia Wędkarza

4 OBCHODY TYGODNIA CZYSTOŚCI WÓD PRACE PORZĄDKOWE NA TERENIE KANAŁU ULGI W OPOLU W dniu r. Szkółka Wędkarska klasy II PSP 28 w ramach Obchodów Tygodnia Czystości Wód, sprzątała odcinek kanału Ulgi. Zebrano dziewięć 60 litrowych worków przeróżnych śmieci. Po zakończonej akcji i powrocie do szkoły wszyscy otrzymali poczęstunek. W dniu r. uczniowie PSP 28 rozpoczęli cykl sprzątania kanału Ulgi na odcinku od jazu do mostu kolejowego po obu stronach. Kontynuacja cyklu sprzątania terenu kanału Ulgi przewidywana jest raz w miesiącu. W załączeniu zdjęcia z akcji.

5 ZAJĘCIA PRAKTYCZNE SZKÓŁKI WĘDARSKIEJ Pierwsze Wędkowanie Pod okiem dwojga Instruktorów uczestnicy szkółki wędkarskiej po szkoleniach teoretycznych wyruszyli nad wodę doskonalić umiejętności w praktyce. Ten sprawdzian praktyczny był nie zapomnianym przeżyciem.

6 ZAJĘCIA PRAKTYCZNE c.d. Zajęcia praktyczne połączono ze sprzątaniem łowiska w ramach sprzątania Świata na którym szkółka ćwiczy swoje umiejętności w wędkowaniu.

7 ZAJĘCIA TEORETYCZNE ŚWIETLICA SZKOLNA PRZEDSZKOLE GRUPA ŻABKI

8 ZAJĘCIA TEORETYCZNE SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ TEST EKOLOGICZNY 2012

9 ZAJĘCIA PLASTYCZNE W PSP 28 I PP 36 PRACE PLASTYCZNE PODWODNY ŚWIAT WYKONANE PRZEZ GRUPY SZKOLNE – PRZEDSZKOLNE I INDYWIDUALNE

10 Konkurs fotograficzny Ekspozycje na tablicach w PSP 28 i PP 36

11 SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDZMI – 2012 SPTKANIE Z PANEM MICHAŁEM KŁOBUTEM CZOŁOWYM SPININNGISTĄ OKRĘGU OPOLSKIEGO SPOTKANIE Z AUTOREM FRASZEK WĘDKARSKICH PANEM TOMASZEM BOREK

12 UDZIAŁ MŁODZIEŻY W WOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH Reprezentacja szkoły drużynowo zajmuje 3 miejsce Łukasz Wyrambik jeden z najmłodszych uczestników zawodów

13 III MISTRZOSTWA SZKOŁY PSP 28

14 DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ NA TY Słoneczny poranek 10 czerwca 2012 roku zapowiada udaną organizację zawodów i konkurencji sprawnościowych przygotowanych wspólnie przez Zarządy kół PZW "Kolejarz-Ofama" Opole i Opole nr 1 z okazji obchodów Dnia Dziecka. Przybywają pierwsi uczestnicy imprezy, zgłaszają swój udział i otrzymują paczki ze słodyczami. 8:15 otwarcie imprezy przez Prezesów kół Kol. Jerzego Malinowskiego i Kol. Jana Miętusa. Zawodnicy zajmują miejsca na stanowiskach przygotowując się do dwu godzinnych zawodów spławikowych. 9:00 rozpoczynamy imprezę wędkarską dla dzieci. Rozgrywamy pierwszą konkurencje sprawnościową, rzut do tarczy Arenberga, w tej konkurencji zwycięża Julia Dąbek, w kolejnej konkurencji sprawnościowej zwycięża też dziewczyna Patrycja Żelezik, wszyscy uczestnicy rywalizacji w obu konkurencjach otrzymali nagrody i upominki, a zwyciężczynie pamiątkowe puchary. Powoli się zbliża koniec zawodów spławikowych, brzmi sygnał 5 minut do końca zawodów. Robi się ruch na stanowiskach, każdy usiłuje dołowić ryby, które mogą okazać się rybami na wagę zwycięstwa. Kategorię dziewcząt wygrywa Daria Klimas pkt, drugie miejsce zajmuje Paulina Wydrych 280 pkt, trzecie miejsce przypada Natalii Pietrzyk pkt. Chłopcy uplasowali się następująco, pierwsze miejsce Mateusz Klimas- 620 pkt, drugie miejsce zajmuje Marcin Dawid 580 pkt, trzecie Paweł Wydrych 240 pkt Nagrody, puchary i dyplomy wręczali Prezesi kół i członkowie Zarządów. Zarządy kół serdecznie dziękują wszystkim opiekunom naszych milusińskich uczestników,sponsorom za wsparcie tej imprezy: Komisji Młodzieżowej ZO PZW Lokalnej Grupie Rybackiej Opolszczyza Sklep wędkarski "FIRMA MACH" Sklep wedkarski pani Marzeny Moneta Sklep wędkarski z Lewina Brzeskiego Sklep wędkarski pana Jurka Danieliszyna

15 Udział młodzieży w zawodach kołowych Puchar Grabówki Puchar Zarządu Koła Zakończenie Sezonu

16 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012 Sprzątanie Świata roku na prawym brzegu kanału Ulgi. W tej akcji udział biorą uczniowie kl. IV PSP 28 pod opieką wychowawczyni i Prezesa koła. Porządkujemy teren od Jazu do mostu kolejowego. Uczniowie zebrali łącznie cztery 120 litrowe worki różnego rodzaju śmieci.


Pobierz ppt "Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google