Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem."— Zapis prezentacji:

1

2 Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem działania jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (PSP 28 i PP 36) w Opolu przy ulicy Bogumiła Wyszomirskiego 6. Jako koło w tej placówce działamy od 2007 roku, prowadząc przy współpracy z nauczycielami działalność wędkarsko-ekologiczną jako alternatywę dla komputera i telewizora, wprowadzając ciekawe formy zajęć. Pogadanki o tematyce ekologicznej prowadzone są nie tylko jako opowiadania, również przy pomocy slajdów lub rzutnika multimedialnego, oraz w czasie organizowanych akcji Obchodów Tygodnia Czystości Wód, Sprzątania Świata itp. Pokazujemy filmy instruktażowe, zajęcia praktyczne przy pomocy sprzętu wędkarskiego. Żeby ustrzec się monotonii i natłoku wiedzy organizujemy różnorodne konkursy plastyczne, fotograficzne, malarskie w których uczestnik wygrywający taki konkurs otrzymuje nagrody. W konkursach staramy się wyróżniać nie tylko zwycięzców, ale też tych wszystkich którzy wzięli w nich udział, otrzymują pamiątkowe dyplomy i słodycze. Organizujemy zawody wędkarskie dla dzieci z tej placówki i członków naszego koła urozmaicone i poszerzone o konkursy sprawnościowe, rozegraliśmy w tym roku III Mistrzostwa Szkoły, organizujemy festyn z okazji Dnia Dziecka zarówno nad wodą jak też na terenie szkoły, wykorzystując do tego celu salę gimnastyczną lub boisko zewnętrzne gdzie dominują konkursy sprawnościowe. Na życzenie którejś z klas organizujemy dodatkowo z okazji Dnia Dziecka zawody, gry i zabawy, przy współudziale rodziców. Propagując wędkarstwo i ekologię staramy się zapraszać na zajęcia ciekawych ludzi, którzy pomagają dzieciom poszerzyć wiedzę. W roku szkolnym 2012/2013 szkółka wędkarska, która wpisana jest do plan zajęć pozalekcyjnych rozpoczyna zajęcia praktyczne nad wodą. Szkółka cieszy się dużym zainteresowaniem jej członków, i wychowawczyni tej klasy.

3 OBCHODY DNIA WĘDKARZA PRZEZ SZKÓŁKĘ WĘDKARSKĄ W PSP 28 Prace plastyczne szkółki wędkarskiej wykonane na Dzień Wędkarza Szkółka Prezenty dla szkółki z okazji Dnia Wędkarza

4 OBCHODY TYGODNIA CZYSTOŚCI WÓD PRACE PORZĄDKOWE NA TERENIE KANAŁU ULGI W OPOLU W dniu 23.04.2012 r. Szkółka Wędkarska klasy II PSP 28 w ramach Obchodów Tygodnia Czystości Wód, sprzątała odcinek kanału Ulgi. Zebrano dziewięć 60 litrowych worków przeróżnych śmieci. Po zakończonej akcji i powrocie do szkoły wszyscy otrzymali poczęstunek. W dniu 16.04.2012 r. uczniowie PSP 28 rozpoczęli cykl sprzątania kanału Ulgi na odcinku od jazu do mostu kolejowego po obu stronach. Kontynuacja cyklu sprzątania terenu kanału Ulgi przewidywana jest raz w miesiącu. W załączeniu zdjęcia z akcji.

5 ZAJĘCIA PRAKTYCZNE SZKÓŁKI WĘDARSKIEJ Pierwsze Wędkowanie Pod okiem dwojga Instruktorów uczestnicy szkółki wędkarskiej po szkoleniach teoretycznych wyruszyli nad wodę doskonalić umiejętności w praktyce. Ten sprawdzian praktyczny był nie zapomnianym przeżyciem.

6 ZAJĘCIA PRAKTYCZNE c.d. Zajęcia praktyczne połączono ze sprzątaniem łowiska w ramach sprzątania Świata na którym szkółka ćwiczy swoje umiejętności w wędkowaniu.

7 ZAJĘCIA TEORETYCZNE ŚWIETLICA SZKOLNA PRZEDSZKOLE GRUPA ŻABKI

8 ZAJĘCIA TEORETYCZNE SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ TEST EKOLOGICZNY 2012

9 ZAJĘCIA PLASTYCZNE W PSP 28 I PP 36 PRACE PLASTYCZNE PODWODNY ŚWIAT WYKONANE PRZEZ GRUPY SZKOLNE – PRZEDSZKOLNE I INDYWIDUALNE

10 Konkurs fotograficzny Ekspozycje na tablicach w PSP 28 i PP 36

11 SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDZMI – 2012 SPTKANIE Z PANEM MICHAŁEM KŁOBUTEM CZOŁOWYM SPININNGISTĄ OKRĘGU OPOLSKIEGO SPOTKANIE Z AUTOREM FRASZEK WĘDKARSKICH PANEM TOMASZEM BOREK

12 UDZIAŁ MŁODZIEŻY W WOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH Reprezentacja szkoły drużynowo zajmuje 3 miejsce Łukasz Wyrambik jeden z najmłodszych uczestników zawodów

13 III MISTRZOSTWA SZKOŁY PSP 28

14 DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ NA TY Słoneczny poranek 10 czerwca 2012 roku zapowiada udaną organizację zawodów i konkurencji sprawnościowych przygotowanych wspólnie przez Zarządy kół PZW "Kolejarz-Ofama" Opole i Opole nr 1 z okazji obchodów Dnia Dziecka. Przybywają pierwsi uczestnicy imprezy, zgłaszają swój udział i otrzymują paczki ze słodyczami. 8:15 otwarcie imprezy przez Prezesów kół Kol. Jerzego Malinowskiego i Kol. Jana Miętusa. Zawodnicy zajmują miejsca na stanowiskach przygotowując się do dwu godzinnych zawodów spławikowych. 9:00 rozpoczynamy imprezę wędkarską dla dzieci. Rozgrywamy pierwszą konkurencje sprawnościową, rzut do tarczy Arenberga, w tej konkurencji zwycięża Julia Dąbek, w kolejnej konkurencji sprawnościowej zwycięża też dziewczyna Patrycja Żelezik, wszyscy uczestnicy rywalizacji w obu konkurencjach otrzymali nagrody i upominki, a zwyciężczynie pamiątkowe puchary. Powoli się zbliża koniec zawodów spławikowych, brzmi sygnał 5 minut do końca zawodów. Robi się ruch na stanowiskach, każdy usiłuje dołowić ryby, które mogą okazać się rybami na wagę zwycięstwa. Kategorię dziewcząt wygrywa Daria Klimas - 540 pkt, drugie miejsce zajmuje Paulina Wydrych 280 pkt, trzecie miejsce przypada Natalii Pietrzyk - 260 pkt. Chłopcy uplasowali się następująco, pierwsze miejsce Mateusz Klimas- 620 pkt, drugie miejsce zajmuje Marcin Dawid 580 pkt, trzecie Paweł Wydrych 240 pkt Nagrody, puchary i dyplomy wręczali Prezesi kół i członkowie Zarządów. Zarządy kół serdecznie dziękują wszystkim opiekunom naszych milusińskich uczestników,sponsorom za wsparcie tej imprezy: Komisji Młodzieżowej ZO PZW Lokalnej Grupie Rybackiej Opolszczyza Sklep wędkarski "FIRMA MACH" Sklep wedkarski pani Marzeny Moneta Sklep wędkarski z Lewina Brzeskiego Sklep wędkarski pana Jurka Danieliszyna

15 Udział młodzieży w zawodach kołowych Puchar Grabówki Puchar Zarządu Koła Zakończenie Sezonu

16 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012 Sprzątanie Świata 27.09.2012 roku na prawym brzegu kanału Ulgi. W tej akcji udział biorą uczniowie kl. IV PSP 28 pod opieką wychowawczyni i Prezesa koła. Porządkujemy teren od Jazu do mostu kolejowego. Uczniowie zebrali łącznie cztery 120 litrowe worki różnego rodzaju śmieci.


Pobierz ppt "Kontynuujemy działalność na rzecz PZW, oraz naszego Okręgu w zakresie popularyzacji wędkarstwa i ekologii w śród dzieci i młodzieży szkolnej. Terenem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google