Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zajęcia w Klubie - fotoreportaż - Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego jako Instytucją Pośredniczącą dla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zajęcia w Klubie - fotoreportaż - Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego jako Instytucją Pośredniczącą dla."— Zapis prezentacji:

1 Zajęcia w Klubie - fotoreportaż - Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego jako Instytucją Pośredniczącą dla POKL w województwie świętokrzyskim

2 Klub rozpoczął swoją działalność 5 stycznia 2009 roku, tak więc działamy już ponad rok. Przez cały ten czas wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy. W materiale tym powiemy o tym, jak wyglądają zajęcia w Klubie. Musimy tu zaznaczyć, że w artykule zostały wykorzystane zrobione przez nas zdjęcia. Reporterami i redaktorami tekstu został pan Tobiasz i zawsze obecna, nasza dobra dusza – pani Karolina. Do pierwszych zadań, które przed nami stanęły było urządzenie i wystrój klubowych sal, tak aby spełniały one nasze oczekiwania. Zajęcia w Strefie początkowo zaczynaliśmy w nieco okrojonym składzie. Jednak z każdym dniem powiększała się liczba osób, zapełniały się półki, szafki, ściany… A tak, wyglądało to na początku.

3

4

5 Od samego początku spotykamy się z panią Agnieszką i panią Iwoną, które prowadzą zajęcia w ramach treningu pracy. Na zajęciach tych mogliśmy się sprawdzić w wielu dziedzinach: malarstwo, rękodzieło, modelarstwo, zdobnictwo, ale także ogrodnictwo i prace porządkowe. Przy odrobinie chęci i natchnienia potrafimy zrobić coś z niczego, potrafimy zamienić brzydkie w ładne i zaskoczyć pomysłami innych. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie duża ilość przyborów plastycznych i kreatywnych. W ciągu zajęć przeprowadziliśmy wiele prób i eksperymentów w ten sposób nauczyliśmy się jak można z tych materiałów korzystać. Każdy z nas mógł odkryć technikę, w której czuje się najlepiej. Z porządkami też sobie radzimy… chociaż czasami potrzebujemy dodatkowej motywacji ;)

6

7

8 Zimą też się nie nudzimy …

9 W nauce wielu przydatnych umiejętności pomocny był trening społeczny prowadzony przez panią Marzenę. Uczyliśmy się: korzystania z poczty elektronicznej, tworzenia pism użytkowych, wypełniania druków, posługiwania się rozkładami jazdy, mapami i planami miast. Pewności dodała nam możliwość przećwiczenia pewnych zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego. Odgrywanie scenek i nagrywanie ich kamerą daje dużo radości, ale także pozwala na obserwację i doskonalenie swoich zachowań. Podczas wielu zajęć dotyczących dobrych manier, pisania życzeń, ubierania się, dbania o własne zdrowie, poznawania różnych zakątków Polski i świata wykorzystywaliśmy ciekawe pozycje z klubowej biblioteczki. Bardzo atrakcyjne i scalające naszą grupę były zajęcia, na których przygotowywaliśmy inscenizacje, przedstawienia, imprezy okolicznościowe. Lubimy odwiedzać takie miejsca jak: kino, teatr, muzea, filharmonię… Wiele przyjemności sprawiają nam wycieczki, zajęcia plenerowe, kuchenne oraz robienie zakupów.

10

11

12 Miejsca, które odwiedziliśmy …

13

14 W wiedzę z zakresu komputerów, multimediów i społeczeństwa informacyjnego wprowadza nas pani Małgosia. Doskonalimy swoje umiejętności potrzebne do obsługi komputera. Na zajęciach często korzystamy z edytorów tekstu, prezentacji multimedialnych, oprogramowania graficznego i użytkowego. Jesteśmy na bieżąco, gdyż mamy do czynienia z najnowszymi wersjami oprogramowania oraz dobrym sprzętem. Dzięki treningowi potrafimy samodzielnie obsługiwać: kamerę cyfrową, aparat, skaner, sprzęt audio – wizualny. Teraz już wiemy, że najważniejsze jest dobrze zacząć… Dobrze, czyli od zapoznania się z instrukcją obsługi ;) To obycie się ze sprzętem pozwala nam na efektywne wykorzystywanie go na innych zajęciach. Każdy dzień w Klubie zaczynamy od lektury prasy codziennej i internetowych wydań gazet. Ciągle uczymy się poszukiwania interesujących nas informacji, oraz ich oceny. Nieograniczonym źródłem wiedzy jest tutaj internet z popularnymi portalami informacyjnymi i społecznościowymi, encyklopediami. Wielu z nas Internet stanowi możliwość rozwijania naszych osobistych zainteresowań i pasji. Czego namacalnym dowodem jest okupacja laptopa podłączonego do sieci ;)

15

16 Jak wiadomo ruch to zdrowie, a ćwiczyć każdy lubi ;) W kształtowaniu naszej sylwetki i tężyzny fizycznej pomagają nam pani Ania i pan Andrzej. Niezależnie od pogody zawsze mamy coś ciekawego do zrobienia. Kiedy jest słonecznie zajęcia są prowadzone na świeżym powietrzu – uczestniczymy wtedy w grach zespołowych, zawodach, albo po prostu aktywnie spędzamy czas w ładnych okolicznościach przyrody. Na zajęciach możemy korzystać z specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji i ćwiczeń ruchowych oraz z fachowego zaplanowania treningu.

17

18 Dzięki zajęciom psycho–edukacyjnym, prowadzonym przez panią Ewę, ciągle odkrywamy w sobie coś nowego. Uczymy się skutecznych zachowań i sposobów komunikacji z innymi ludźmi. Na zajęciach panuje ciepła i bezpieczna atmosfera, co sprzyja rozmowom na wszystkie interesujące nas tematy. Kiedy mamy jakiś problem i nie wiemy do kogo się z nim zwrócić, prosimy o pomoc kogo? … oczywiście panią Ewę. Marzeniem każdego z nas jest znalezienie sobie w życiu jakiegoś ciekawego zajęcia – najlepiej takiego, które pozwoli nam na zarobienie paru złoty. Zajęcia z panią Olą pokazują nam, jak odnaleźć się na rynku pracy. Podczas nich poznajemy swoje preferencje i możliwości oraz wymagania pracodawców; poznajemy różne zagadnienia związane z zatrudnieniem, podatkami i załatwianiem spraw urzędowych. Poza tym uczymy się, jak poszukiwać ofert pracy, jak rozmawiać z pracodawcą, jakie przysługują nam prawa, a jakie obowiązki. Aby móc lepiej powiedzieć to, co pomyśli głowa chętnie uczestniczymy w zajęciach logopedycznych. Zarówno pani Monika, jak i pani Dorota pomagają nam przezwyciężać nasze trudności. Bardzo podobają nam się metody naszych logopedek – od masażu buzi począwszy, poprzez ciekawe gry i ćwiczenia, a na zajęciach z programem Logopedia skończywszy.

19

20 W klubie przeżyliśmy wiele miłych chwil… Doceniamy atmosferę, którą sobie stworzyliśmy

21 To jeszcze nie KONIEC


Pobierz ppt "Zajęcia w Klubie - fotoreportaż - Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego jako Instytucją Pośredniczącą dla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google