Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liczby Bliźniacze Liczby Bliźniacze. Co to są liczby bliźniacze? Liczby bliźniacze to takie dwie liczby Liczby bliźniacze to takie dwie liczby pierwsze,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liczby Bliźniacze Liczby Bliźniacze. Co to są liczby bliźniacze? Liczby bliźniacze to takie dwie liczby Liczby bliźniacze to takie dwie liczby pierwsze,"— Zapis prezentacji:

1 Liczby Bliźniacze Liczby Bliźniacze

2 Co to są liczby bliźniacze? Liczby bliźniacze to takie dwie liczby Liczby bliźniacze to takie dwie liczby pierwsze, których różnica wynosi 2. Przykłady to: 3 i 5 3 i 5 5 i 7 5 i 7 71 i 73 71 i 73 29 i 31 29 i 31 Liczba 5 jest bliźniacza zarówno z 3 jak i z 7.

3 Czy jest ich nieskończenie wiele? Do dnia dzisiejszego nie wiadomo czy jest ich nieskończenie wiele. Do dnia dzisiejszego nie wiadomo czy jest ich nieskończenie wiele. Jeśli tak nie jest, znaczyłoby to, że są "rzadko" rozłożone w zbiorze liczb naturalnych. Jeśli tak nie jest, znaczyłoby to, że są "rzadko" rozłożone w zbiorze liczb naturalnych.

4 Kto interesował się liczbami bliźniaczymi? Liczbami bliźniaczymi interesowali się greccy matematycy ze Szkoły Pitagorejskiej, którzy cenili sobie ład i porządek. Liczbami bliźniaczymi interesowali się greccy matematycy ze Szkoły Pitagorejskiej, którzy cenili sobie ład i porządek. A także interesowali się P. A. Clement, Euklides i Viggo Brun. A także interesowali się P. A. Clement, Euklides i Viggo Brun.

5 Ciekawostki Średnio co ósma liczba kończąca się na 1, 3, 7, 9 jest pierwsza. Średnio co ósma liczba kończąca się na 1, 3, 7, 9 jest pierwsza. Największą znaną liczbą bliźniaczą jest 16 869 987 339 975 · 2 171 960 ± 1 Największą znaną liczbą bliźniaczą jest 16 869 987 339 975 · 2 171 960 ± 1

6 Źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_bliźniacze http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_bliźniacze http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_bliźniacze http://www.matmaserwis.scholaris.pl http://www.matmaserwis.scholaris.pl http://www.matmaserwis.scholaris.pl http://www.math.edu.pl/liczby-blizniacze http://www.math.edu.pl/liczby-blizniacze http://www.math.edu.pl/liczby-blizniacze http://www.serwis-matematyczny.pl http://www.serwis-matematyczny.pl http://www.serwis-matematyczny.pl

7 Dziękujemy za uwagę Ruben Rećko Ruben Rećko Kuba Turkowski Kuba Turkowski Paweł Puczyłowski Paweł Puczyłowski


Pobierz ppt "Liczby Bliźniacze Liczby Bliźniacze. Co to są liczby bliźniacze? Liczby bliźniacze to takie dwie liczby Liczby bliźniacze to takie dwie liczby pierwsze,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google