Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielka Brytania i Francja

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielka Brytania i Francja"— Zapis prezentacji:

1 Wielka Brytania i Francja
Atrakcje i dane

2 Francja Stolica- Paryż

3 Informacje o kraju Francja to kraj w zachodniej części kontynentu europejskiego, zajmuje powierzchnię ponad km², więc jest trzecim państwem w Europie pod względem wielkości. Od północy otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego, a od południa Morze Śródziemne. Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Hiszpanią i Andorą. Najwyższy punkt: Mont Blanc m n.p.m. Najniższy punkt: delta Rodanu 2 m p.p.m. Większe miasta: Paryż, Marsylia, Lyon, Tuluza, Bordeaux, Strasburg, Lille, Nicea Liczba ludności  926mln Najdłuższa rzeka- Loara (1020 km długości) Największe jezioro- Jezioro Genewskie- Największe w Alpach i Europie Zachodniej. Hymn: La Marseillaise (Marsylianka) Jednostka monetarna 1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)

4 Katedra Notre Dame Gotycka katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Reims, we Francji. Jest uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana "Katedrą Aniołów" z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Została zbudowana w latach na miejscu poprzedniej świątyni z 401 roku. Zaprojektował ją Jean d'Orbais.

5 Wieża Eiffla Zwana Damą Paryża, wraz z anteną zamocowaną na jej szczycie w 2000r. Ma wysokość 324 m. Zbudował ją Gustave Eiffel w 1889r.

6 Disneyland Disneyland Resort Paris to czwarty otwarty na świecie park rozrywki Walta Disneya.Otwarty 12 kwietnia 1992 roku pod nazwą Euro Disney Resort. Nazwę zmieniono w 1994 roku, by pasowała do romantycznego obrazu związanego z Paryżem, także ze względu na złą reputację, jaka przylgnęła do starej marki. Kompleks położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée - 30 km na wschód. Zarządzany jest przez spółkę Euro Disney SCA, w której udziały posiada The Walt Disney Company. Park Disneyland Park Disneyland jest podzielony na 5 krain tematycznych: Main Street, USA (Główna Ulica) - to amerykańska ulica małego miasteczka z początku XX wieku. Dominują to wiktoriański i styl i słodkie kolory. To pierwsza część Parku, tuż za wejściem, główna droga łącząca wszystkie krainy. Wzdłuż niej znajdują się stacje kolejki, która wozi chętnych dookoła Disneyland Park. Tu także zaczynają się parady. Fantasyland (Kraina Fantazji) - to najbardziej bajkowa (kreskówkowa) z krain, przygotowana przede wszystkim dla najmłodszych. Tu znajduje się Zamek Śpiącej Królewny, świat Piotrusia Pana, latający słoń Dumbo, karuzela Lancelota, czy labirynt Alicji w Krainie Czarów. Frontierland (Pogranicze) - to kraina Dzikiego Zachodu. Przygotowana jest dla starszych dzieci, które mogą tu znaleźć miasteczko Pocahontas, górniczą kolejkę pomiędzy wzgórzami i Dom Strachów z XIX wieku. Adventureland (Kraina Przygody) - to kraina podróżników - Piraci z Karaibów, Robinson. Tu także znajdują się atrakcje niedostępne dla młodszych dzieci (ze względu na ograniczenia wzrostu), tj. rollercoaster Indiany Jonesa. Discoveryland (Kraina Odkryć) - to przede wszystkim "kosmiczna" kraina - karuzela "międzyplanetarna", kosmiczny rollercoaster (Space Mountain), wyprawa statkiem kosmicznym i zabawa z Toy Story 2.

7 K A N Ł L M C H E Kanał La Manche Powierzchnia: 91,2 tys. km²
długość: 563 km, najwęższe miejsce: 32 km, najszersze miejsce: 249 km, średnia szerokość: 158 km, średnia głębokość: 48 m wysokość pływów: 15 m. średnie zasolenie: 35‰ Pod koniec ubiegłego wieku powstał Eurotunel łączący Francję i Wielką Brytanię Jest to najdłuższy tunel kolejowy na świecie. Ma on długość 50, 5 km, z czego 37 km znajduje się pod kanałem. Tunelem tym jeździ najszybszy pociąg w Europie TGV. Długość tunelu pokonuje w 30 minut. Pociąg ten przewozi ludzi i samochody. Eurotunel

8 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
Wielka Brytania Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Stolica- Londyn

9 Informacje o kraju Unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania, Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Najwyższy punkt: Ben Nevis (1343 m n.p.m.) Większe miasta: Londyn, Oksford, Cambridge, Cardiff, Edynburg, Glasgow, Manchester, Belfast Liczba ludności: 60 Najdłuższa rzeka: Severn (354 km) Największe jezioro: Hymn: Jednostka monetarna:

10


Pobierz ppt "Wielka Brytania i Francja"

Podobne prezentacje


Reklamy Google