Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej.

2 Lokalizacja Gospodarstwa Agroturystycznego. Zagospodarowanie terenu. Krajobraz i opis terenu. OFERTA. Szacowane koszta. Cennik. Podsumowanie.

3 Moje gospodarstwo agroturystyczne mieściłoby się we wsi Kośmin. Miejsce to położone jest ok. 4km od głównej szosy Warszawa-Lublin.

4 Budynek mieszkalny. Budynek murowany, z poddaszem użytkowym, podpiwniczony. Na parterze zaprojektowano pokój dzienny z jadalnią, kuchnię oraz pokój do zabawy dla dzieci. Na poddaszu przewidziano cztery obszerne pokoje gościnne, łącznie dla 14 osób. Każdy z pokoi posiada osobną łazienkę oraz wyjście na balkon. Powierzchnia użytkowa to około 210 m 2 W piwnicy znajdowałby się pokój gier i siłownia.

5 Gdy nie ma warunków na rekreacje na świeżym powietrzu, goście mogliby skorzystać z siłowni, zagrać w tenisa stołowego lub w bilard.

6 Wokół domu rosłyby drzewa. Przed domem byłoby miejsce na grilla/ognisko, plac zabaw oraz miejsce do gier i zabaw. Mieściłaby się także altanka ze stołem i ławami.

7 W niewielkiej odległości od domu znajdowałby się staw, dla spragnionych spokoju i ciszy. Planowana byłaby także budowa stajni, dla tych, którzy chcą bardziej aktywnie spędzać czas.

8 Nie zapomniałbym o hodowli królików, drobiu, trzody chlewnej. Mięso z królika jest bardzo zdrowe, ponieważ nie zawiera cholesterolu. Na pewno znalazłoby się w karcie dań. Kury codziennie znosiłyby świeże jajka, a swojski rosół podnosiłby walory kulinarne tego miejsca.

9 Wymaganiem, które trzeba spełniać, aby prowadzić działalność agroturystyczną, jest posiadanie przynajmniej 1ha pow. Na tym obszarze posadziłbym drzewka owocowe: jabłonie, śliwy, grusze, wiśnie, czereśnie. Znalazłyby się tam również, maliny, truskawki, agrest, porzeczki. Te owoce umieściłbym na 20a ziemi. Resztę przeznaczyłbym na plantację borówki amerykańskiej. Z 80a uprawy, rocznie można by było uzyskać do 8t owocu. Sprzedając po cenie 20zł/kg, daje to 160 000 zł zysku. Oczywiście najpierw trzeba by było zainwestować w sadzonki, a pierwszy zbiór nastąpiłby do 3 lat, od założenia plantacji.

10 Kośmin to malownicza wieś, położona nad rzeką Wieprz. Całą okolicę porasta 40-letni las. We wsi znajduję się dworek, w którym mieszkała znana pisarka Zofia Kossak-Szczucka. Obecnie jest to szkoła podstawowa. W odległości około 3km od centrum gospodarstwa mieści się rezerwat przyrody: Piskory. Jesienią w pobliskim lesie, można godzinami spacerować oraz zbierać grzyby. W pobliżu znajdują się 4 ścieżki dydaktyczne. Trasy tych ścieżek prowadzą przez tereny Nadleśnictwa Puławy.

11 Spływy kajakowe. Wycieczki piesze i rowerowe. Wędkarstwo. Ogniska. Kuligi. Wypoczynek w siodle. Nocleg. Wyżywienie. Własne owoce i warzywa. Miód z własnej pasieki. Swojskie pieczywo.

12 Położenie, nad rzeką Wieprz, oferuje szeroką gamę rozrywki. Są to m.in. spływy kajakowe, które byłyby organizowane w moim gospodarstwie.

13 Przewiduję także wycieczki piesze i rowerowe. Wypożyczalnia rowerów znajdowałaby w miejscu zakwaterowania. W okolicy znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych.

14 W odległości 50m, od budynku mieszkalnego znajdowałby się staw, nad którym można byłoby wędkować, odpoczywać lub urządzać grille, czy ogniska.

15 Zimą: konie byłyby wykorzystywane do kuligów, które odbywałyby się po leśnych drogach. Dodatkową atrakcją, byłoby leśne ognisko. Latem: byłaby możliwość jazdy konno, po zamkniętym, jak i otwartym terenie lub wybranie się na przejażdżkę bryczką.

16 Oferowałbym różne pakiety wypoczynku: Jednodniowe. Wielodniowe. Dla przejeżdżających, wyłącznie nocleg + śniadanie. Dwutygodniowe lub więcej. Dostępne by były pokoje od 1 po wieloosobowe, z łazienką, TV, Wi-Fi oraz potrzebnym wyposażeniem, tj. ręczniki, żelazko, czajnik elektryczny, suszarkę do włosów oraz deskę do prasowania. Istaniałoby wiele form wyżywienia: Śniadania. Całodzienne wyżywienie. Obiadokolacje. Obiady. Kolacje.

17 Świeże, bez nawozów i przede wszystkim własne, owoce i warzywa. Oferowałbym słodkie truskawki, a od maja do listopada, maliny, soczyste jabłka, śliwki, gruszki i wiśnie z własnego sadu. Przy zagrodzie, nie zabrakłoby różnorakich warzyw, takich jak: szpinak, brokuł, karczoch, oraz ziół: bazylii, tymianku czy rozmarynu.

18 W okolicy gospodarstwa znajdują się piękne wrzosowiska. Miód wrzosowy charakteryzuje się najwyższą spośród wszystkich miodów zawartością związków białkowych i związków koloidowych. Jako miód ciemny zawiera dużo żelaza i witamin. Oprócz miodu wrzosowego, oferowałbym miód lipowy, który ma właściwości terapeutyczne przy przeziębieniach.

19 Codziennie chrupiący, świeży chleb, prosto z domowego pieca. Poza tym w ofercie, byłyby bułki oraz ciasta i wyroby drożdżowe.

20 Priorytetem byłoby postawienie budynku mieszkalnego. Dla zwiększenia atrakcyjności miejsca wybudowane zostałyby także stajnia, budynek gospodarczo-inwentarski oraz wykopanie stawu. Cena budynku mieszkalnego jest ceną całkowitą, wraz z wykończeniem wnętrz, projektem oraz przykryciem. Zakup sprzętu wędkarskiego, kajaków, rowerów, stołów do ping- ponga i bilardu, oraz wyposażenia siłowni podniesie koszta, ale jednocześnie wzrośnie zainteresowanie tym miejscem. Wykopanie stawu, to cena wraz z pozwoleniem. Sprzęt wędkarski: 5 wędek + pełen zestaw (przynęta, podpórki, krzesełka, itd.) Założenie plantacji borówki, nie będzie liczone jako nakład do otworzenia działalności agroturystycznej.

21 Lp.Nazwa obiektuSzacowany koszt 1.Budynek mieszkalny450 000,00 zł 2.Stajnia30 000,00 zł 3.Staw10 000,00 zł 4.Budynek gospodarczy25 000,00 zł 5.Kupno rowerów (x10)5000,00zł 6.Kupno kajaków (x10)15 000,00zł 7.Siłownia10 000,00zł 8.Gry (ping-pong, bilard)5000,00 9.Sprzęt wędkarski (x5)5000,00 zł 10.Zakup koni20 000,00zł (4*5000zł) 11.Pasieka + zakup pszczół5000,00zł 12.Razem:580 000,00zł(+- 20tys.)

22 Nocleg: 1 osoba, pokój – 35zł /doba 2 osoby, pokój – 80zł /doba 3 osoby, pokój – 110zł /doba Wyżywienie: Całodzienne – 40zł Śniadanie – 15zł Obiad – 20zł Kolacja – 15zł Atrakcje: Rowery – 1,5zł/h Kajaki – 1os. 30zł/dzień, 2os. 40zł/dzień, 3os. 45zł/dzień Wypoczynek w siodle – Jazda konna 30zł/ lekcja Kulig 15zł/os., Przejazd bryczką 20zł/os.

23 Prowadzenie działalności agroturystycznej wymaga początkowego nakładu. Jednak zainwestowane pieniądze zwrócą się po pewnym okresie czasu. Przykład: Zakładając, że1 osoba, będzie w stanie wydać dziennie 100-150zł. Jeśli zostanie przez tydzień, przyniesie to 700-1050zł zysku. Jeżeli wszystkie miejsca byłyby zajęte, (jest to 14 osób), to zysk wyniósłby 9800-14700. Po odliczeniu kosztów uzyskania takiego przychodu, dochód wyniesie ok. 5000-10000zł. Przez 12 miesięcy będzie to 60000-120000 zł dochodu. Jeżeli zostało zainwestowane ponad 600 000zł, zwróci się to po upływie 5 lat. Trzeba się także liczyć, że nie wszystkie miejsca będą zawsze zajęte. Wiąże się to z mniejszym dochodem i wydłużeniem czasu zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Brakujące pieniądze uzupełniałyby zyski z plantacji borówki, które nie są małe.

24 Dziękuję za obejrzenie prezentacji. Źródła informacji: Internet, wiedza rodziców, zdjęcia własne.


Pobierz ppt "Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google