Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biznes na podwórku Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biznes na podwórku Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej."— Zapis prezentacji:

1 Biznes na podwórku Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej.

2 Plan prezentacji Lokalizacja Gospodarstwa Agroturystycznego.
Zagospodarowanie terenu. Krajobraz i opis terenu. OFERTA. Szacowane koszta. Cennik. Podsumowanie.

3 Lokalizacja Moje gospodarstwo agroturystyczne mieściłoby się we wsi Kośmin. Miejsce to położone jest ok. 4km od głównej szosy Warszawa-Lublin.

4 Zagospodarowanie terenu
Budynek mieszkalny. Budynek murowany, z poddaszem użytkowym, podpiwniczony. Na parterze zaprojektowano pokój dzienny z jadalnią, kuchnię oraz pokój do zabawy dla dzieci. Na poddaszu przewidziano cztery obszerne pokoje gościnne, łącznie dla 14 osób. Każdy z pokoi posiada osobną łazienkę oraz wyjście na balkon. Powierzchnia użytkowa to około 210 m2 W piwnicy znajdowałby się pokój gier i siłownia.

5 Kiedy pada… Gdy nie ma warunków na rekreacje na świeżym powietrzu, goście mogliby skorzystać z siłowni, zagrać w tenisa stołowego lub w bilard.

6 Ogród i okolica Wokół domu rosłyby drzewa. Przed domem byłoby miejsce na grilla/ognisko, plac zabaw oraz miejsce do gier i zabaw. Mieściłaby się także altanka ze stołem i ławami.

7 Staw i stajnia W niewielkiej odległości od domu znajdowałby się staw, dla spragnionych spokoju i ciszy. Planowana byłaby także budowa stajni, dla tych, którzy chcą bardziej aktywnie spędzać czas.

8 Budynek gospodarczo-inwentarski
Nie zapomniałbym o hodowli królików, drobiu, trzody chlewnej. Mięso z królika jest bardzo zdrowe, ponieważ nie zawiera cholesterolu. Na pewno znalazłoby się w karcie dań. Kury codziennie znosiłyby świeże jajka, a „swojski” rosół podnosiłby walory kulinarne tego miejsca.

9 Wykorzystanie gruntu ornego
Wymaganiem, które trzeba spełniać, aby prowadzić działalność agroturystyczną, jest posiadanie przynajmniej 1ha pow. Na tym obszarze posadziłbym drzewka owocowe: jabłonie, śliwy, grusze, wiśnie, czereśnie. Znalazłyby się tam również, maliny, truskawki, agrest, porzeczki. Te owoce umieściłbym na 20a ziemi. Resztę przeznaczyłbym na plantację borówki amerykańskiej. Z 80a uprawy, rocznie można by było uzyskać do 8t owocu. Sprzedając po cenie 20zł/kg, daje to zł zysku. Oczywiście najpierw trzeba by było zainwestować w sadzonki, a pierwszy zbiór nastąpiłby do 3 lat, od założenia plantacji.

10 Krajobraz i atrakcje Kośmin to malownicza wieś, położona nad rzeką Wieprz. Całą okolicę porasta 40-letni las. We wsi znajduję się dworek, w którym mieszkała znana pisarka Zofia Kossak-Szczucka. Obecnie jest to szkoła podstawowa. W odległości około 3km od centrum gospodarstwa mieści się rezerwat przyrody: Piskory. Jesienią w pobliskim lesie, można godzinami spacerować oraz zbierać grzyby. W pobliżu znajdują się 4 ścieżki dydaktyczne. Trasy tych ścieżek prowadzą przez tereny Nadleśnictwa Puławy.

11 Oferta Spływy kajakowe. Wycieczki piesze i rowerowe. Wędkarstwo.
Ogniska. Kuligi. Wypoczynek w siodle. Nocleg. Wyżywienie. Własne owoce i warzywa. Miód z własnej pasieki. Swojskie pieczywo.

12 Spływy kajakowe Położenie, nad rzeką Wieprz, oferuje szeroką gamę rozrywki. Są to m.in. spływy kajakowe, które byłyby organizowane w moim gospodarstwie.

13 Wycieczki piesze i rowerowe
Przewiduję także wycieczki piesze i rowerowe. Wypożyczalnia rowerów znajdowałaby w miejscu zakwaterowania. W okolicy znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych.

14 Wędkarstwo i relaks W odległości 50m, od budynku mieszkalnego znajdowałby się staw, nad którym można byłoby wędkować, odpoczywać lub urządzać grille, czy ogniska.

15 Wypoczynek w siodle Zimą:
konie byłyby wykorzystywane do kuligów, które odbywałyby się po leśnych drogach. Dodatkową atrakcją, byłoby leśne ognisko. Latem: byłaby możliwość jazdy konno, po zamkniętym, jak i otwartym terenie lub wybranie się na przejażdżkę bryczką.

16 Nocleg i wyżywienie Oferowałbym różne pakiety wypoczynku:
Jednodniowe. Wielodniowe. Dla przejeżdżających, wyłącznie nocleg + śniadanie. Dwutygodniowe lub więcej. Dostępne by były pokoje od 1 po wieloosobowe, z łazienką, TV, Wi-Fi oraz potrzebnym wyposażeniem, tj. ręczniki, żelazko, czajnik elektryczny, suszarkę do włosów oraz deskę do prasowania. Istaniałoby wiele form wyżywienia: Śniadania. Całodzienne wyżywienie. Obiadokolacje. Obiady. Kolacje.

17 Własne owoce i warzywa Świeże, bez nawozów i przede wszystkim własne, owoce i warzywa. Oferowałbym słodkie truskawki, a od maja do listopada, maliny, soczyste jabłka, śliwki, gruszki i wiśnie z własnego sadu. Przy zagrodzie, nie zabrakłoby różnorakich warzyw, takich jak: szpinak, brokuł, karczoch, oraz ziół: bazylii, tymianku czy rozmarynu.

18 Miód z własnej pasieki W okolicy gospodarstwa znajdują się piękne wrzosowiska. Miód wrzosowy charakteryzuje się najwyższą spośród wszystkich miodów zawartością związków białkowych i związków koloidowych. Jako miód ciemny zawiera dużo żelaza i witamin. Oprócz miodu wrzosowego, oferowałbym miód lipowy, który ma właściwości terapeutyczne przy przeziębieniach.

19 Swojskie pieczywo Codziennie chrupiący, świeży chleb, prosto z domowego pieca. Poza tym w ofercie, byłyby bułki oraz ciasta i wyroby drożdżowe.

20 Szacowane koszta Priorytetem byłoby postawienie budynku mieszkalnego. Dla zwiększenia atrakcyjności miejsca wybudowane zostałyby także stajnia, budynek gospodarczo-inwentarski oraz wykopanie stawu. Cena budynku mieszkalnego jest ceną całkowitą, wraz z wykończeniem wnętrz, projektem oraz przykryciem. Zakup sprzętu wędkarskiego, kajaków, rowerów, stołów do ping-ponga i bilardu, oraz wyposażenia siłowni podniesie koszta, ale jednocześnie wzrośnie zainteresowanie tym miejscem. Wykopanie stawu, to cena wraz z pozwoleniem. Sprzęt wędkarski: 5 wędek + pełen zestaw (przynęta, podpórki, krzesełka, itd.) Założenie plantacji borówki, nie będzie liczone jako nakład do otworzenia działalności agroturystycznej.

21 Ramowy kosztorys Lp. Nazwa obiektu Szacowany koszt 1.
Budynek mieszkalny ,00 zł 2. Stajnia 30 000,00 zł 3. Staw 10 000,00 zł 4. Budynek gospodarczy 25 000,00 zł 5. Kupno rowerów (x10) 5000,00zł 6. Kupno kajaków (x10) 15 000,00zł 7. Siłownia 10 000,00zł 8. Gry (ping-pong, bilard) 5000,00 9. Sprzęt wędkarski (x5) 5000,00 zł 10. Zakup koni 20 000,00zł (4*5000zł) 11. Pasieka + zakup pszczół 12. Razem: ,00zł(+- 20tys.)

22 Cennik Nocleg: 1 osoba, pokój – 35zł /doba 2 osoby, pokój – 80zł /doba
Wyżywienie: Całodzienne – 40zł Śniadanie – 15zł Obiad – 20zł Kolacja – 15zł Atrakcje: Rowery – 1,5zł/h Kajaki – 1os. 30zł/dzień, 2os. 40zł/dzień, 3os. 45zł/dzień Wypoczynek w siodle – Jazda konna 30zł/ lekcja Kulig 15zł/os., Przejazd bryczką 20zł/os.

23 Podsumowanie Prowadzenie działalności agroturystycznej wymaga początkowego nakładu. Jednak zainwestowane pieniądze zwrócą się po pewnym okresie czasu. Przykład: Zakładając, że1 osoba, będzie w stanie wydać dziennie zł. Jeśli zostanie przez tydzień, przyniesie to zł zysku. Jeżeli wszystkie miejsca byłyby zajęte, (jest to 14 osób), to zysk wyniósłby Po odliczeniu kosztów uzyskania takiego przychodu, dochód wyniesie ok zł. Przez 12 miesięcy będzie to zł dochodu. Jeżeli zostało zainwestowane ponad zł, zwróci się to po upływie 5 lat. Trzeba się także liczyć, że nie wszystkie miejsca będą zawsze zajęte. Wiąże się to z mniejszym dochodem i wydłużeniem czasu zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Brakujące pieniądze uzupełniałyby zyski z plantacji borówki, które nie są małe.

24 Prezentację wykonał Szymon Rybak.
Dziękuję za obejrzenie prezentacji. Prezentację wykonał Szymon Rybak. Źródła informacji: Internet, wiedza rodziców, zdjęcia własne.


Pobierz ppt "Biznes na podwórku Prezentacja, przedstawia rozpoczęcie i prowadzenie działalności agroturystycznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google