Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wnioski i postulaty przedstawione na Spotkaniu Regionalnych Genetyków w dniu 19 X 2006 roku, w LBG Kostrzyca. Rada Naukowa 05.01.2007 r. – LBG Kostrzyca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wnioski i postulaty przedstawione na Spotkaniu Regionalnych Genetyków w dniu 19 X 2006 roku, w LBG Kostrzyca. Rada Naukowa 05.01.2007 r. – LBG Kostrzyca."— Zapis prezentacji:

1 Wnioski i postulaty przedstawione na Spotkaniu Regionalnych Genetyków w dniu 19 X 2006 roku, w LBG Kostrzyca. Rada Naukowa 05.01.2007 r. – LBG Kostrzyca

2 LBG Kostrzyca w porozumieniu z dyrekcjami regionalnymi LP dokona stosownego uzupełnienia danych o LMP (dane z opisu taksacyjnego) w nowo tworzonym w LBG wewnętrznym rejestrze LMP i zasobów genowych. Powyższe uzupełnienie związane jest z dostosowaniem rejestrów Euforgenu z rejestrem LP i BNL. 1 Wniosek

3 W związku z trudnościami zbioru LMR z drzewostanów NAS WYŁ i DRZEW IN na potrzeby zasobów genowych oraz wysokimi kosztami zbioru i pochodnymi, po raz kolejny wnioskuje się o zmniejszenie liczby drzew przeznaczonych do zbioru ze 150 do 50 sztuk. 2 Wniosek

4 Zwracamy się z wnioskiem o zajęcie stanowiska w sprawie możliwości wykorzystywania bazy nasiennej innych właścicieli i zarządców obiektów nasiennych, znajdujących się na przykład w parkach narodowych, rezerwatach przyrody, pod kątem realizacji programu testowania potomstwa (drzewostany NAS WYŁ, drzewa mateczne) oraz tworzenia zasobów genowych, jak również określenia sposobów finansowania tych celów. 3 Wniosek

5 4 Wniosek Wnioskujemy o sprecyzowanie sposobu pozyskania LMR ze standardów lokalnych przy realizacji programu testowania potomstwa.

6 5 Wniosek Wnioskujemy o zmianę sposobu ewidencjonowania zbiorów, zapasów szyszek i nasion w meldunku LPIO-5 (brak przejrzystości oraz właściwego wnioskowania na podstawie obowiązującej formuły).

7 6 Wniosek Wnioskujemy o wydanie zgody na udostępnienie haseł dostępu do bazy SEMEN przez BNL dla LBG Kostrzyca. LBG Kostrzyca posiada wstępną zgodę na takie udostępnienie ze strony BNL.


Pobierz ppt "Wnioski i postulaty przedstawione na Spotkaniu Regionalnych Genetyków w dniu 19 X 2006 roku, w LBG Kostrzyca. Rada Naukowa 05.01.2007 r. – LBG Kostrzyca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google