Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hania Humorek miała humorek. I to wcale nie za dobry humorek. Paskudny

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hania Humorek miała humorek. I to wcale nie za dobry humorek. Paskudny"— Zapis prezentacji:

1 Hania Humorek miała humorek. I to wcale nie za dobry humorek. Paskudny
Hania Humorek miała humorek. I to wcale nie za dobry humorek. Paskudny. Humorek ze złą minką.

2 Autor: Megan McDonald Tytuł: Hania Humorek miała humorek
Autor: Megan McDonald Tytuł: Hania Humorek miała humorek. I to wcale nie za dobry humorek. Paskudny. Humorek ze złą minką. Bohater tytułowy: Hania Humorek Bohaterowie drugoplanowi: Pan Łopuch, Smrodek, Mama, Tata, Rysiek, Franek Perełka Bohaterowie epizodyczni: Myszka, Mama Franka Perełki, Julka Wróbel

3 Autor Megan McDonald urodziła się 28 lutego 1959 w Pittsburgu, w Pensylwanii jako Amerykanka . Miała 4 siostry. Z rodzeństwa była najmłodsza. Zajmowała się pisaniem książek dla dzieci. Zadebiutowała wydając bardzo popularną serię książek pt. „Judy Moody” ( w pol. Hania Humorek”).

4

5

6

7 Hania Humorek zaczyna trzecią klasę
Hania Humorek zaczyna trzecią klasę. Jak zawsze na początku kolejnej klasy Hania nie chce wstać z łóżka. Nie wyciągną jej nawet nowe kredki „Potworki”. W końcu jednak wstaje. Idzie na śniadanie. Rozmyśla jaką koszulkę założyć na pierwszy dzień szkoły. Po zastanowieniu stwierdza, że na bez napisowej koszulce narysować rekina z napisem „ZJADŁAM REKINA”. Tego dnia wszystkie dzieci przychodzą w koszulkach z napisem.

8 Pierwszego pod szkołą spotyka Ryśka. Patrzy na jego koszulkę
Pierwszego pod szkołą spotyka Ryśka. Patrzy na jego koszulkę. Podoba jej się, jednak nie chce tego przyznać. Przed klasą stoi Pan Łopuch. Miejsce bohaterki było przy stoliku w pierwszym rzędzie -będąc w domu się tego domyśliła). Okazuje się, że ten rok szkolny ma być inny. Dzieci zaczynają pracę od szukania 5 słów w haśle „PIZZA Z PODWÓJNYM SEREM I SZYNKĄ”. Hania znajduje słowa.

9 Zgłasza się do przeczytania ich
Zgłasza się do przeczytania ich. Czyta: (1) NIE, (2) NIE, (3) NIE, (4) NIE, (5) NIE. Nauczyciel uznaje to za jedno słowo. Dziewczynka podchodzi do tablicy. Pisze jeszcze 4 następujące słowa: MĄKA, PIWO, PIJE, PIES. Ma ułożyć z nich zdanie. Układa „Pies pije piwo z mąką”. Cała klasa wybucha śmiechem. Wychowawca proponuje zjeść na rozpoczęcie roku pizzę. Wszyscy krzyczą o kawałek. Po zjedzeniu dzieci mają zrobić wyklejankę na temat siebie.

10 Dostają ściągę jakie elementy mają się tam znaleźć. Pomysły: Kim jestem?, Mój dom, Moi przyjaciele, Mój najlepszy przyjaciel, Moje ulubione zwierzątko, Kiedy dorosnę…, Zainteresowania, Moja najlepsza przygoda, Moja najgorsza przygoda, Moja najśmieszniejsza przygoda, Kluby.

11 W czasie lekcji Franek Perełka daje jej zaproszenie na urodziny
W czasie lekcji Franek Perełka daje jej zaproszenie na urodziny. Od kiedy zatańczyli razem w zerówce na zabawie, ten chłopak nie dawał Hani spokoju. Na następną lekcję Pan Łopuch zadaje uczniom, aby przynieść wycinki z gazet do wyklejanki.

12 Po szkole Franek dzwoni do Hani właśnie w tym momencie, gdy Hania uczy Myszkę (swojego kota) chodzić na 2 łapach. Kolega pyta ją o przyjście dziewczynki na jego urodziny. Bohaterka udaje, że to pomyłka. Telefon dzwoni drugi raz . Hania odrzuca. Dzwoni po raz trzeci. Hania odbiera i krzyczy, że nie ma czasu, jednak okazuje się, że tym razem dzwoni Rysiek.

13 Najlepszy przyjaciel proponuje koleżance aby się spotkać i iść do minimarketu. Chłopiec chce coś kupić do wyklejanki. W minimarkecie znajdującym się u stóp wzgórza można było wygrać fajne nagrody w automacie z krówkami ciągutkami np. zmywalne tatuaże i magiczne zabawki. Hania pyta mamę o zgodę. Hania dostaje zgodę na wyjście. Jej brat Smrodek także chce tam pójść. Po sprzeczkach na ten temat Hani i mamy w ostateczności idzie.

14 Dzieci spotkały się pod studzienką która była dokładnie na środku drogi pomiędzy domem Hani i Ryśka (latem to zmierzyli sznurkiem). Przeliczyli pieniądze. Hania miała 1 dolara. Rysiek także. Smrodek miał 6 centów. Po złożeniu się starczyło im na 8 ciągutek (jedna kosztowała 1 monetę ćwierć dolarową [25 centów]). Hania sobie przypomina, że za swojego dolara chce kupić plasterki do swojej kolekcji (gdy dorośnie chciałaby zostać lekarką). W czasie drogi do minimarketu szukali ładnych kamyków na drodze.

15 Hania znalazła pięć różowych żwirków i historyjkę z wróżbą : „SPODZIEWAJ SIĘ PIENIĘDZY” z gumy do żucia. Rysiek znalazł niebieski klocek lego i kamyk z dziurką w środku. Smrodek znalazł tajemniczy kamyk. Dzieci uważały, że to księżycowa skała. Postanowiły to sprawdzić. Hania większym kamieniem uderzyła w kamyk Smrodka. W środku było coś błyszczącego. Wszyscy uznali to za księżycowy kamień.

16 Smrodek wziął pył do kieszeni i sprzedawał go przed domem za woreczek 50 centów. Chłopiec pod domem zarobił już 3 dolary.

17 Następnego dnia bohaterka razem z rodziną udała się do zwierzyńca
Następnego dnia bohaterka razem z rodziną udała się do zwierzyńca. Kupiła tam muchołówkę na wyklejankę na miejsce „Moje ulubione zwierzątko”. Dzieci karmiły roślinkę mrówkami i muchami.

18

19 Dziewczynka do szkoły przychodzi z nowym „zwierzątkiem”, jednak zapomina o teczce z wycinkami z gazety do wyklejanki. Szczęki (bo tak się nazywała roślina Hani) śmierdziały od jeszcze niestrawionego mięsa na kotlety. Do bohaterki podchodzi Pan Łopuch. Bierze do rąk roślinę. Szczęki się otwarły. Hania przedstawiła z dumą swoje „ulubione zwierzątko”.

20 Następnego ranka Hania dostała paczkę z napisem „Doktor”
Następnego ranka Hania dostała paczkę z napisem „Doktor”. Była w nim lalka Zuzia-Oj-Boli. Nie pozwalała jej dotykać Smrodkowi. On nie słuchając siostry dotknął ją i …zepsuł! Na szczęście doktor Hania Humorek wyleczyła lalkę. Minął dzień. Wciąż padał deszcz. Hania wybrała się na spotkanie z Ryśkiem. Znaleźli ropuchę. Hania wzięła ją do rąk.

21 Poczuła coś mokrego i ciepłego
Poczuła coś mokrego i ciepłego. Uznała to, że ropucha jej nasiusiała na ręce. Powiedziała o tym Ryśkowi. On także ją wziął i odczuł to samo. Tak powstał klub „Siusiającej ropuchy”. Nadbiegł Smrodek i on także dołączył do klubu.

22 Przyszedł moment by pokazać swoje wyklejanki w szkole. Trwała lekcja
Przyszedł moment by pokazać swoje wyklejanki w szkole. Trwała lekcja. Przyszedł Smrodek ze złą wiadomością. Wylał sok na jej pracę. Hania obrysowała plamę. Napisała pod tym „Tu mieszkam” Wszystkim bardzo spodobała się jej wyklejanka.

23 Pieniądze dzieci.

24 Hania rozmawia z Frankiem przez Hania rozmawia z Ryśkiem telefon o swoich urodzinach o spotkaniu się gdy przestanie padać

25 Seria książek pt. „Hania Humorek” to książki przeznaczone dla dziewczyn. Są ciekawe i pozytywnie zakręcone. Zachęcam do przeczytania ich.

26 Warto także przeczytać książki z serii „Hania Humorek”:

27 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji.
  Alicja Kamińska kl. 5c


Pobierz ppt "Hania Humorek miała humorek. I to wcale nie za dobry humorek. Paskudny"

Podobne prezentacje


Reklamy Google