Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez niej nie przetrwałby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez niej nie przetrwałby."— Zapis prezentacji:

1

2 Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina.

3 Składniki mineralne to grupa związków, których organizm człowieka nie potrafi syntetyzować; muszą być dostarczane w odpowiednich ilościach i proporcjach z pożywieniem, dlatego zalicza się je do niezbędnych składników odżywczych.

4

5 Składniki mineralne warunkują prawidłowe funkcjonowanie większości procesów fizjologicznych. Zapewniają prawidłowy wzrost i pozwalają zachować równowagę ludzkiego organizmu, stanowią podstawowe składniki enzymów, uczestniczą w budowie kośćca i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układów nerwowego i odpornościowego. Uczestniczą miedzy innymi w transporcie tlenu we krwi i przekazywaniu go do komórek. Biorą udział w detoksykacji organizmu oraz procesach regeneracji Woda Z biochemicznego punktu widzenia jest ona rozpuszczalnikiem wielu substancji, reguluje temperaturę ciała, jest niezbędnym czynnikiem wielu procesów życiowych (takich, jak trawienie, krążenie) zachodzących w organizmach żywych – tak ludzi, jak i zwierząt. Ponad to woda stanowi środek transportu wewnątrzustrojowego (np. produktów przemiany materii, substancji odżywczych, hormonów i enzymów)

6


Pobierz ppt "Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez niej nie przetrwałby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google