Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dokumenty aplikacyjne. Dokumenty aplikacyjne to dokumenty zawierające uporządkowane informacje osobiste. Należą do nich list motywacyjny oraz życiorys.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dokumenty aplikacyjne. Dokumenty aplikacyjne to dokumenty zawierające uporządkowane informacje osobiste. Należą do nich list motywacyjny oraz życiorys."— Zapis prezentacji:

1 Dokumenty aplikacyjne

2 Dokumenty aplikacyjne to dokumenty zawierające uporządkowane informacje osobiste. Należą do nich list motywacyjny oraz życiorys.

3 Rodzaje życiorysów  Chronologiczny  Funkcjonalny  Zawodowy

4 Życiorys chronologiczny  Fakty w nim zawarte następują po sobie w logicznym porządku czasowym, zaczynając od współczesności i cofając się w przeszłość.  Najłatwiejszy do opracowania typ życiorysu.  Zawiera chronologiczny opis przebiegu kształcenia i pracy zawodowej oraz charakterystykę zainteresowań pozazawodowych.  Jego wadą jest brak informacji o możliwościach wykorzystania doświadczenia i umiejętności.

5 Życiorys funkcjonalny  Podkreśla znaczenie kwalifikacji, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności nabytych w czasie kariery zawodowej.  Odnosi się do wymagań stawianych przez pracodawcę na konkretne stanowisko.  Polecany dla absolwentów i osób o małym doświadczeniu zawodowym.

6 Życiorys zawodowy  Portret kandydata przedstawiający historię zatrudnienia oraz przybliżający jego umiejętności.

7 List motywacyjny  Jest rozwinięciem życiorysu zawodowego.  Zawiera udowodnienie o przydatności do pracy na stanowisku, o które kandydat się ubiega.  Zawiera opis predyspozycji.  Nie powinien powielać informacji zawartych w życiorysie.


Pobierz ppt "Dokumenty aplikacyjne. Dokumenty aplikacyjne to dokumenty zawierające uporządkowane informacje osobiste. Należą do nich list motywacyjny oraz życiorys."

Podobne prezentacje


Reklamy Google