Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System wyświetlania na wielu monitorach Prezentacja monitora PN-V601 Business Solutions Equipment Division Business Solutions Group SHARP Corporation Dane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System wyświetlania na wielu monitorach Prezentacja monitora PN-V601 Business Solutions Equipment Division Business Solutions Group SHARP Corporation Dane."— Zapis prezentacji:

1 System wyświetlania na wielu monitorach Prezentacja monitora PN-V601 Business Solutions Equipment Division Business Solutions Group SHARP Corporation Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

2 16 Prezentacja systemu wyświetlania obrazu na wielu monitorach: PN-V601 Najwęższa ramka ekranu na świecie * - 6,5 mm * Stan z 21 maja 2010 roku w kategorii 46-calowych lub większych monitorów LCD (wg badań firmy Sharp). Podświetlenie Full LED Tryb wyświetlania powiększonego obrazu na maksymalnie 25 monitorach Tryb wyświetlania powiększonego obrazu eliminuje zniekształcenia połączeń pomiędzy monitorami przy pomocy funkcji regulacji szerokości ramki ekranu. Konfiguracja telebimu zestawionego z kilku monitorów Trzy monitory PN-V601 zainstalowane w orientacji pionowej stanowią odpowiednik ekranu o przekątnej 103 cali Konfiguracja telebimu zestawionego z kilku monitorów Trzy monitory PN-V601 zainstalowane w orientacji pionowej stanowią odpowiednik ekranu o przekątnej 103 cali Dostawa i instalacja pojedynczych monitorów umożliwia łatwą prezentację monitorów z wielkimi ekranami. Zmniejszenie szerokości ramki ekranu sąsiadujących monitorów pozwala na stworzenie imponującego, dużego telebimu Równomierne rozłożenie diod LED na całym panelu bezpośrednio za panelem LCD umożliwia większą jednolitość jasności w porównaniu z tradycyjnym podświetleniem CCFL.

3 17 Najcieńsza ramka ekranu na świecie* Właściwości i zalety W porównaniu z monitorami o przekątnej ekranu 46 cali lub większej - stan z 21 maja 2010 roku (wg badań firmy Sharp). Gniazda sygnału dla panelu LCD znajdują się u góry i z lewej strony na ramce systemu. Dlatego szerokość ramki jest w tych miejscach mniejsza niż u dołu i z lewej strony, gdzie nie umieszczone są gniazda sygnału. Najcieńsza ramka ekranu na świecie - 2,4 mm (dolna i prawa krawędź), 4,1 mm (górna i prawa krawędź) 4,1 mm 2,4 mm 4,1 mm 2,4 mm 4,1 mm 2,4 mm Wyświetlanie obrazu na wielu monitorach Ultra-cienkie ramki ekranu umożliwiają widzom oglądanie wyraźnego obrazu pod kątem. - Dzięki najcieńszej ramce ekranu na świecie* z kilku monitorów PN-V601 można zestawić telebim, który wyświetla imponująco duże, szczegółowe obrazy. Zmniejszenie szerokości ramki ekranu sprawia, że linie pomiędzy poszczególnymi monitorami są prawie nieprzerwane. - Szerokość ramki ekranu sąsiadujących monitorów telebimu wynosi tylko 6,5 mm (Szerokość ramki ekranu: 2,4 mm przy lewej/dolnej krawędzi i 4,1 mm przy lewej/dolnej krawędzi)

4 18 W przypadku podświetlenia CCFL W przypadku podświetlenia LED 1818 Jasność jest mniejsza Podświetlenie Full LED Zastosowanie podświetlenia LED 700 cd Jednolitość jasności (porównanie podświetlania CCFL i LED) 100% 50% 0% CCFL Jasność jest mniejsza przy krawędziach. Radykalne zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego nierównomiernością w okolicy ramki ekranu. Zastosowanie podświetlenia LED (Obraz) Właściwości i zalety LED Jasność nie jest jednolita. Dzięki równomiernemu rozłożeniu diod LED na całym panelu bezpośrednio za panelem LCD, monitor oferuje większą jednolitość jasności w porównaniu z tradycyjnym podświetleniem CCFL. Efektem jest zmniejszenie nierównomierności jasności na całej powierzchni ekranu, nawet w przypadku telebimu zestawionego z wielu monitorów.

5 21 Oprogramowanie do kalibracji (firma Sharp dostarcza oprogramowanie) USB Zmiana ustawień wyświetlania poprzez kabel RS232C RS232C Kabel wideo (DVI) Funkcja kalibracji (na etapie projektowania) Pomiar ekranu za pomocą czujnika Czujnik Istnieje możliwość regulacji (kalibracji) kolorów obrazu, żeby monitory mogły odtwarzać dokładne i stabilne kolory. Procedury: (1) Podłącz pierwszy monitor (z najniższym poziomem jasności) do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do kalibracji, jak na rysunku powyżej. (2) Umocuj czujnik na środku ekranu za pomocą taśmy klejącej. (3) Uruchom procedury kalibracji. (4) Pierwszy monitor wyreguluj automatycznie. (5) Ustaw parametry optyczne (jasność, gamma, balans bieli) drugiego i pozostałych monitorów w taki sam sposób. Procedury: (1) Podłącz pierwszy monitor (z najniższym poziomem jasności) do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do kalibracji, jak na rysunku powyżej. (2) Umocuj czujnik na środku ekranu za pomocą taśmy klejącej. (3) Uruchom procedury kalibracji. (4) Pierwszy monitor wyreguluj automatycznie. (5) Ustaw parametry optyczne (jasność, gamma, balans bieli) drugiego i pozostałych monitorów w taki sam sposób. PC Właściwości i zalety Wyświetlenie obrazu kontrolnego w celu dokonania pomiaru

6 22 Zestaw zdalnego sterowania złożony z pilota i zewnętrznego odbiornika sygnału pilota Pilot zdalnego sterowania Podłączenie przy pomocy interfejsu RS232C Czujnik jasności automatycznie reguluje jasność podświetlenia - dostosowując jego poziom do oświetlania panującego w pomieszczeniu zmniejsza ogólne koszty zużycia energii. Jeśli otoczenie jest jasno oświetlone, monitor pracuje z najwyższym poziomem jasności. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, jasność monitora zostanie przyciemniona. Przy pomocy jednego pilota zdalnego sterowania można obsługiwać wszystkie monitory (lub jeden z nich), jeśli któryś z monitorów został wyposażony w zewnętrzny odbiornik sygnału pilota. Zewnętrzny odbiornik sygnału pilota Właściwości i zalety Czujnik jasności Odbiornik sygnału pilota Kabel podłączeniowy (wtyczka stereo mini 3,5 mm) Wspornik montażowy Sekcja pomiaru światła Czujnik jasności Kabel podłączeniowy Wspornik mocujący

7 23 Wpływ ciepła odprowadzanego do góry będzie zmniejszony w przypadku zestawienia wielu monitorów. Dlatego w opisywanym modelu ciepłe powietrze odprowadzane jest do tyłu przy pomocy wentylatora. Konstrukcja systemu chłodzenia monitora z ultra-smukłą ramą (przekrój poprzeczny monitora) Wentylator Dzięki wyposażeniu w wentylator możliwe jest połączenie wielu monitorów Ciepło W przypadku zestawienia wielu monitorów Różne obwody (obwód zasilania, układ sterujący panelem itp.) Podświetlenie LED [Tył monitora] Wentylator Kanał wentylacyjny Przepływ chłodzącego powietrza Zazwyczaj zastosowanie wentylatora może powodować usterki związane z przedostawaniem się kurzu do wnętrza monitora. Żeby tego uniknąć, konstrukcja opisywanego modelu pozwala na odprowadzanie powietrza przy pomocy wentylatora poprzez kanał wentylacyjny, a nie bezpośrednio do otoczenia monitora. Zapobieganie przedostawaniu się kurzu z wentylatora [Powierzchnia ekranu] Właściwości i zalety Ciepło

8 26 Tryb powiększania jest niedostępny w tej konfiguracji. Rozdzielczość materiału wejściowego 1x3 2x2 2x3 3x3 Tryb Dot-by-dot Odtworzenie materiału w rozdzielczości 2304x1366 (czyli obrazu o proporcjach 16:9,5 w trybie dot-by-dot)* Odtworzenie materiału w rozdzielczości 2732x1536 (czyli obrazu o proporcjach 16:9 w trybie dot-by-dot)* Odtworzenie materiału w rozdzielczości 4098x2304 (czyli obrazu o proporcjach 16:9 w trybie dot-by-dot)* Odtworzenie materiału w rozdzielczości 4098x1536 (czyli obrazu o proporcjach 16:9 w trybie dot-by-dot)* Tryb powiększania *: W przypadku gdy materiału źródłowego (np. filmu) nie można odtworzyć w trybie dot-by-dot. Tryb powiększania jest niedostępny w tej konfiguracji. Powiększenie materiału 1920x1080 do rozdzielczości 2732x1536. 2304 1366 2732 1536 4098 2304 Powiększenie materiału 1920x1080 do rozdzielczości 4098x2304.

9 32 Steruj czterema monitorami przy pomocy jednego komputera z kartą graficzną wyposażoną w cztery porty. Komputer + karta graficzna 120 cali Wyświetlanie obrazu w trybie Dot by Dot 120-calowy system zestawiony z wielu monitorów, uzyskany przy pomocy jednego komputera i karty graficznej. Znakomitej jakości obraz o parametrach przewyższających standard Full HD (2732 x 1536) Obraz powiększony Pojedynczy obraz z komputera rozciągany jest na wielkim 120-calowym ekranie. Przy pomocy funkcji powiększania można łatwo rozciągnąć pojedynczy obraz na maksymalnie 25 monitorach (5 x 5). PC Każdy monitor może rozciągnąć obraz z komputera na cały ekran telebimu zestawionego z wielu monitorów za pomocą funkcji powiększania. 120 cali Powiększony obraz z komputera/urządzenia wideo wyświetlany jest na telebimie zestawionym z 4 monitorów. Materiały z urządzeń audio-wideo (np. magnetowidów / odtwarzaczy Bluray) oraz materiały o pełnej rozdzielczości HD z komputera mogą być łatwo powiększane i wyświetlane na wielu ekranach. 120-calowy system podstawowy w układzie 2 x 2 Przykład systemu zestawionego z wielu monitorów W ten sposób można wyświetlać znakomitej jakości obraz o dużej rozdzielczości na czterech monitorach wykorzystując punktową rozdzielczość czterech paneli.

10 35 Przykład systemu zestawionego z wielu monitorów Obraz wyświetlany w trybie Dot by Dot na telebimie, porównywalnym z wielkim 170-calowym ekranem, sprawia imponujące wrażenie 167-calowy system podstawowy w układzie 2 x 3 Komputer + karta graficzna Ok. 167 cali - Steruj sześcioma monitorami przy pomocy jednego komputera z kartą graficzną wyposażoną w sześć portów. W ten sposób można wyświetlać znakomitej jakości obraz o dużej rozdzielczości na sześciu monitorach wykorzystując punktową rozdzielczość sześciu paneli. Skomplikowany system jest zbędny. Jedyne, co trzeba zrobić, to zainstalować 3-portową kartę graficzną w komputerze. Nasze oryginalne oprogramowanie (Sharp Digital Signage Software) umożliwia łatwą zmianę rozmiaru materiału wejściowego i układu wyświetlania.

11 37 180-calowy system podstawowy w układzie 3 x 3 Przykład systemu zestawionego z wielu monitorów Wyświetlanie obrazu w trybie Dot by Dot na telebimie zestawionym z monitorów w układzie 3 x 3 Prosty system (złożony z jednego komputera i karty graficznej) pozwala zestawić 180-calowy telebim z wielu monitorów Wspaniały obraz w rozdzielczości wyższej niż QFHD (4096 x 2306). (4096 x2306). * Rozdzielacz jest niezbędny do połączenia więcej niż 5 monitorów w prosty układ łańcuchowy. W przypadku telebimu zestawionego z monitorów w układzie 2 x 2, rozdzielacz nie jest konieczny. Powiększony obraz na telebimie zestawionym z monitorów w układzie 3 x 3 Pojedynczy obraz z komputera rozciągany jest na wielkim 180-calowym ekranie. Przy pomocy funkcji powiększania można łatwo rozciągnąć pojedynczy obraz na maksymalnie 25 monitorach (5 x 5). Każdy monitor może rozciągnąć obraz z komputera na cały ekran telebimu zestawionego z wielu monitorów za pomocą funkcji powiększania. 180 cali Komputer + karta graficzna PC 180 cali Rozdzielacz Powiększony obraz z komputera/urządzenia wideo wyświetlany jest na telebimie zestawionym z 9 monitorów. Materiały z urządzeń audio-wideo (np. tunerów TV / odtwarzaczy Bluray) oraz materiały o pełnej rozdzielczości HD z komputera mogą być łatwo powiększane i wyświetlane na wielu ekranach. Steruj dziewięcioma monitorami przy pomocy jednego komputera z kartą graficzną wyposażoną w dziewięć portów. W ten sposób można wyświetlać znakomitej jakości obraz o dużej rozdzielczości na dziewięciu monitorach wykorzystując punktową rozdzielczość dziewięciu paneli.

12 41 Funkcje Modułowa konstrukcja zapewnia dużą swobodę w sposobie konfiguracji ekranów Dodatkowa konstrukcja montażowa nie jest konieczna (jeśli wytrzymałość podłogi jest dostateczna). Dostarczanie (i wnoszenie) jest łatwe. (Dostępny jest podnośnik.) Możliwość dostarczania pocztą kurierską bez korzystania z lotów czarterowych. * Użytkownicy potrzebują opakowania. W przypadku usterki montaż i demontaż każdego monitora jest możliwy bez oddzielania podstawy. Podstawa jest standardowo wyposażona w kółko, umożliwiające zmianę ustawienia lub łatwe przesuwanie. Opcje: Płyta montażowa (stalowy stelaż) Materiały: stal nierdzewna, 2 rodzaje stali Podstawa telebimu zestawionego z wielu monitorów Symulowany obraz ekranu zestawionego z monitorów w układzie 3 x 3 Symulowany obraz ekranu zestawionego z monitorów w układzie 2 x 2 Informacje dotyczące podstawy

13 43 Poufne Opis podstawy (Pzykład) Instalacja 9-ekranowa Konstrukcja w pierwszej fazie Wygląd po instalacji Konstrukcja w drugiej fazie Mocowanie podstawowego modułu do ekranu Konstrukcja w trzeciej fazie Widok z tyłu po instalacji

14 44 Informacje dodatkowe (prezentacja wysokiej jakości materiałów o rozdzielczości wyższej niż Full-HD 1080p oraz przykładowy system przełączający materiały z różnych źródeł.

15 45 Sterownik telebimu System wykorzystujący sterownik telebimu Sterownik telebimu umożliwia zestawienie wielkiego ekranu złożonego z wielu monitorów, na którym można łatwo rozmieszczać rozmaite obrazy (z komputera i wideo). Przykład systemu wykorzystującego sterownik telebimu Pomimo ograniczeń rozmiarów sygnału wejściowego opisywany system umożliwia skomponowanie telebimu zestawionego z wielu monitorów, o dowolnym układzie i rozmiarach (powiększanie i zmniejszanie). Umożliwia także wyświetlanie ruchomych obrazów, np. wyświetlanie bieżących informacji w sali wystawowej lub konferencyjnej itp.


Pobierz ppt "System wyświetlania na wielu monitorach Prezentacja monitora PN-V601 Business Solutions Equipment Division Business Solutions Group SHARP Corporation Dane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google