Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja monitora PN-V601

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja monitora PN-V601"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja monitora PN-V601
System wyświetlania na wielu monitorach Prezentacja monitora PN-V601 Business Solutions Equipment Division Business Solutions Group SHARP Corporation Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

2 Prezentacja systemu wyświetlania obrazu na wielu monitorach: PN-V601
Najwęższa ramka ekranu na świecie* - 6,5 mm Zmniejszenie szerokości ramki ekranu sąsiadujących monitorów pozwala na stworzenie imponującego, dużego telebimu Podświetlenie Full LED Równomierne rozłożenie diod LED na całym panelu bezpośrednio za panelem LCD umożliwia większą jednolitość jasności w porównaniu z tradycyjnym podświetleniem CCFL. Tryb wyświetlania powiększonego obrazu na maksymalnie 25 monitorach Tryb wyświetlania powiększonego obrazu eliminuje zniekształcenia połączeń pomiędzy monitorami przy pomocy funkcji regulacji szerokości ramki ekranu. Konfiguracja telebimu zestawionego z kilku monitorów Trzy monitory PN-V601 zainstalowane w orientacji pionowej stanowią odpowiednik ekranu o przekątnej 103 cali Dostawa i instalacja pojedynczych monitorów umożliwia łatwą prezentację monitorów z wielkimi ekranami. * Stan z 21 maja 2010 roku w kategorii 46-calowych lub większych monitorów LCD (wg badań firmy Sharp).

3 Właściwości i zalety Najcieńsza ramka ekranu na świecie*
Najcieńsza ramka ekranu na świecie - 2,4 mm (dolna i prawa krawędź), 4,1 mm (górna i prawa krawędź) - Dzięki najcieńszej ramce ekranu na świecie* z kilku monitorów PN-V601 można zestawić telebim, który wyświetla imponująco duże, szczegółowe obrazy. Zmniejszenie szerokości ramki ekranu sprawia, że linie pomiędzy poszczególnymi monitorami są prawie nieprzerwane. - Szerokość ramki ekranu sąsiadujących monitorów telebimu wynosi tylko 6,5 mm (Szerokość ramki ekranu: 2,4 mm przy lewej/dolnej krawędzi i 4,1 mm przy lewej/dolnej krawędzi) 4,1 mm 4,1 mm 4,1 mm 2,4 mm Wyświetlanie obrazu na wielu monitorach 2,4 mm 2,4 mm Ultra-cienkie ramki ekranu umożliwiają widzom oglądanie wyraźnego obrazu pod kątem. W porównaniu z monitorami o przekątnej ekranu 46 cali lub większej - stan z 21 maja 2010 roku (wg badań firmy Sharp). Gniazda sygnału dla panelu LCD znajdują się u góry i z lewej strony na ramce systemu. Dlatego szerokość ramki jest w tych miejscach mniejsza niż u dołu i z lewej strony, gdzie nie umieszczone są gniazda sygnału.

4 Zastosowanie podświetlenia LED
Właściwości i zalety Zastosowanie podświetlenia LED Dzięki równomiernemu rozłożeniu diod LED na całym panelu bezpośrednio za panelem LCD, monitor oferuje większą jednolitość jasności w porównaniu z tradycyjnym podświetleniem CCFL. Efektem jest zmniejszenie nierównomierności jasności na całej powierzchni ekranu, nawet w przypadku telebimu zestawionego z wielu monitorów. Podświetlenie Full LED Zastosowanie podświetlenia LED 700 cd Jasność jest mniejsza (Obraz) Jednolitość jasności (porównanie podświetlania CCFL i LED) 100% 50% W przypadku podświetlenia CCFL W przypadku podświetlenia LED 0% CCFL Jasność jest mniejsza przy krawędziach. LED Jasność nie jest jednolita. 1818 Radykalne zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego nierównomiernością w okolicy ramki ekranu.

5 Funkcja kalibracji (na etapie projektowania)
Właściwości i zalety Funkcja kalibracji (na etapie projektowania) Istnieje możliwość regulacji (kalibracji) kolorów obrazu, żeby monitory mogły odtwarzać dokładne i stabilne kolory. Wyświetlenie obrazu kontrolnego w celu dokonania pomiaru Pomiar ekranu za pomocą czujnika PC USB Oprogramowanie do kalibracji (firma Sharp dostarcza oprogramowanie) Kabel wideo (DVI) RS232C Czujnik Zmiana ustawień wyświetlania poprzez kabel RS232C Procedury: (1) Podłącz pierwszy monitor (z najniższym poziomem jasności) do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do kalibracji, jak na rysunku powyżej. (2) Umocuj czujnik na środku ekranu za pomocą taśmy klejącej. (3) Uruchom procedury kalibracji. (4) Pierwszy monitor wyreguluj automatycznie. (5) Ustaw parametry optyczne (jasność, gamma, balans bieli) drugiego i pozostałych monitorów w taki sam sposób.

6 Zewnętrzny odbiornik sygnału pilota Pilot zdalnego sterowania
Właściwości i zalety Zestaw zdalnego sterowania złożony z pilota i zewnętrznego odbiornika sygnału pilota Przy pomocy jednego pilota zdalnego sterowania można obsługiwać wszystkie monitory (lub jeden z nich), jeśli któryś z monitorów został wyposażony w zewnętrzny odbiornik sygnału pilota. Zewnętrzny odbiornik sygnału pilota Czujnik jasności automatycznie reguluje jasność podświetlenia - dostosowując jego poziom do oświetlania panującego w pomieszczeniu zmniejsza ogólne koszty zużycia energii. Jeśli otoczenie jest jasno oświetlone, monitor pracuje z najwyższym poziomem jasności. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, jasność monitora zostanie przyciemniona. Pilot zdalnego sterowania <Przykład telebimu zestawionego z 9 monitorów> j Czujnik jasności k Odbiornik sygnału pilota l Kabel podłączeniowy (wtyczka stereo mini 3,5 mm) m Wspornik montażowy Sekcja pomiaru światła Czujnik jasności Kabel podłączeniowy Wspornik mocujący Podłączenie przy pomocy interfejsu RS232C

7 Właściwości i zalety Wentylator Dzięki wyposażeniu w wentylator możliwe jest połączenie wielu monitorów Konstrukcja systemu chłodzenia monitora z ultra-smukłą ramą (przekrój poprzeczny monitora) Ciepło Wpływ ciepła odprowadzanego do góry będzie zmniejszony w przypadku zestawienia wielu monitorów. Dlatego w opisywanym modelu ciepłe powietrze odprowadzane jest do tyłu przy pomocy wentylatora. Ciepło Przepływ chłodzącego powietrza Wentylator Podświetlenie LED Kanał wentylacyjny Ciepło Różne obwody (obwód zasilania, układ sterujący panelem itp.) W przypadku zestawienia wielu monitorów [Powierzchnia ekranu] Zapobieganie przedostawaniu się kurzu z wentylatora Zazwyczaj zastosowanie wentylatora może powodować usterki związane z przedostawaniem się kurzu do wnętrza monitora. Żeby tego uniknąć, konstrukcja opisywanego modelu pozwala na odprowadzanie powietrza przy pomocy wentylatora poprzez kanał wentylacyjny, a nie bezpośrednio do otoczenia monitora. [Tył monitora]

8 Rozdzielczość materiału wejściowego
Tryb Dot-by-dot Tryb powiększania 2304 Odtworzenie materiału w rozdzielczości 2304x1366 (czyli obrazu o proporcjach 16:9,5 w trybie dot-by-dot)* Tryb powiększania jest niedostępny w tej konfiguracji. 1x3 1366 2732 Odtworzenie materiału w rozdzielczości 2732x1536 (czyli obrazu o proporcjach 16:9 w trybie dot-by-dot)* Powiększenie materiału 1920x1080 do rozdzielczości 2732x1536. 2x2 1536 4098 Odtworzenie materiału w rozdzielczości 4098x1536 (czyli obrazu o proporcjach 16:9 w trybie dot-by-dot)* Tryb powiększania jest niedostępny w tej konfiguracji. 2x3 1536 4098 Odtworzenie materiału w rozdzielczości 4098x2304 (czyli obrazu o proporcjach 16:9 w trybie dot-by-dot)* Powiększenie materiału 1920x1080 do rozdzielczości 4098x2304. 3x3 2304 *: W przypadku gdy materiału źródłowego (np. filmu) nie można odtworzyć w trybie dot-by-dot.

9 120-calowy system podstawowy w układzie 2 x 2
Przykład systemu zestawionego z wielu monitorów 120-calowy system podstawowy w układzie 2 x 2 Wyświetlanie obrazu w trybie Dot by Dot Obraz powiększony 120-calowy system zestawiony z wielu monitorów, uzyskany przy pomocy jednego komputera i karty graficznej. Znakomitej jakości obraz o parametrach przewyższających standard Full HD (2732 x 1536) Pojedynczy obraz z komputera rozciągany jest na wielkim 120-calowym ekranie. Przy pomocy funkcji powiększania można łatwo rozciągnąć pojedynczy obraz na maksymalnie 25 monitorach (5 x 5). Komputer + karta graficzna 120 cali 120 cali PC Każdy monitor może rozciągnąć obraz z komputera na cały ekran telebimu zestawionego z wielu monitorów za pomocą funkcji powiększania. Steruj czterema monitorami przy pomocy jednego komputera z kartą graficzną wyposażoną w cztery porty. Powiększony obraz z komputera/urządzenia wideo wyświetlany jest na telebimie zestawionym z 4 monitorów. Materiały z urządzeń audio-wideo (np. magnetowidów / odtwarzaczy Bluray) oraz materiały o pełnej rozdzielczości HD z komputera mogą być łatwo powiększane i wyświetlane na wielu ekranach. W ten sposób można wyświetlać znakomitej jakości obraz o dużej rozdzielczości na czterech monitorach wykorzystując punktową rozdzielczość czterech paneli.

10 167-calowy system podstawowy w układzie 2 x 3
Przykład systemu zestawionego z wielu monitorów 167-calowy system podstawowy w układzie 2 x 3 Obraz wyświetlany w trybie Dot by Dot na telebimie, porównywalnym z wielkim 170-calowym ekranem, sprawia imponujące wrażenie Skomplikowany system jest zbędny. Jedyne, co trzeba zrobić, to zainstalować 3-portową kartę graficzną w komputerze. Nasze oryginalne oprogramowanie (Sharp Digital Signage Software) umożliwia łatwą zmianę rozmiaru materiału wejściowego i układu wyświetlania. Ok. 167 cali - Steruj sześcioma monitorami przy pomocy jednego komputera z kartą graficzną wyposażoną w sześć portów. W ten sposób można wyświetlać znakomitej jakości obraz o dużej rozdzielczości na sześciu monitorach wykorzystując punktową rozdzielczość sześciu paneli. Komputer + karta graficzna

11 180-calowy system podstawowy w układzie 3 x 3
Przykład systemu zestawionego z wielu monitorów 180-calowy system podstawowy w układzie 3 x 3 Wyświetlanie obrazu w trybie Dot by Dot na telebimie zestawionym z monitorów w układzie 3 x 3 Powiększony obraz na telebimie zestawionym z monitorów w układzie 3 x 3 Prosty system (złożony z jednego komputera i karty graficznej) pozwala zestawić 180-calowy telebim z wielu monitorów Wspaniały obraz w rozdzielczości wyższej niż QFHD (4096 x 2306). (4096 x2306). Pojedynczy obraz z komputera rozciągany jest na wielkim 180-calowym ekranie. Przy pomocy funkcji powiększania można łatwo rozciągnąć pojedynczy obraz na maksymalnie 25 monitorach (5 x 5). 180 cali Komputer + karta graficzna 180 cali PC Rozdzielacz * Rozdzielacz jest niezbędny do połączenia więcej niż 5 monitorów w prosty układ łańcuchowy. W przypadku telebimu zestawionego z monitorów w układzie 2 x 2, rozdzielacz nie jest konieczny. Każdy monitor może rozciągnąć obraz z komputera na cały ekran telebimu zestawionego z wielu monitorów za pomocą funkcji powiększania. Steruj dziewięcioma monitorami przy pomocy jednego komputera z kartą graficzną wyposażoną w dziewięć portów. Powiększony obraz z komputera/urządzenia wideo wyświetlany jest na telebimie zestawionym z 9 monitorów. Materiały z urządzeń audio-wideo (np. tunerów TV / odtwarzaczy Bluray) oraz materiały o pełnej rozdzielczości HD z komputera mogą być łatwo powiększane i wyświetlane na wielu ekranach. W ten sposób można wyświetlać znakomitej jakości obraz o dużej rozdzielczości na dziewięciu monitorach wykorzystując punktową rozdzielczość dziewięciu paneli.

12 Informacje dotyczące podstawy
Podstawa telebimu zestawionego z wielu monitorów Funkcje Modułowa konstrukcja zapewnia dużą swobodę w sposobie konfiguracji ekranów Dodatkowa konstrukcja montażowa nie jest konieczna (jeśli wytrzymałość podłogi jest dostateczna). Dostarczanie (i wnoszenie) jest łatwe. (Dostępny jest podnośnik.) Możliwość dostarczania pocztą kurierską bez korzystania z lotów czarterowych. * Użytkownicy potrzebują opakowania. W przypadku usterki montaż i demontaż każdego monitora jest możliwy bez oddzielania podstawy. Podstawa jest standardowo wyposażona w kółko, umożliwiające zmianę ustawienia lub łatwe przesuwanie. Opcje: Płyta montażowa (stalowy stelaż) Materiały: stal nierdzewna, 2 rodzaje stali Symulowany obraz ekranu zestawionego z monitorów w układzie 3 x 3 Symulowany obraz ekranu zestawionego z monitorów w układzie 2 x 2

13 Opis podstawy Poufne (Pzykład) Instalacja 9-ekranowa
Wygląd po instalacji Konstrukcja w pierwszej fazie Mocowanie podstawowego modułu do ekranu Konstrukcja w drugiej fazie Konstrukcja w trzeciej fazie Widok z tyłu po instalacji

14 Informacje dodatkowe (prezentacja wysokiej jakości materiałów o rozdzielczości wyższej niż Full-HD 1080p oraz przykładowy system przełączający materiały z różnych źródeł.

15 Przykład systemu wykorzystującego sterownik telebimu
System wykorzystujący sterownik telebimu Sterownik telebimu umożliwia zestawienie wielkiego ekranu złożonego z wielu monitorów, na którym można łatwo rozmieszczać rozmaite obrazy (z komputera i wideo). Pomimo ograniczeń rozmiarów sygnału wejściowego opisywany system umożliwia skomponowanie telebimu zestawionego z wielu monitorów, o dowolnym układzie i rozmiarach (powiększanie i zmniejszanie). Umożliwia także wyświetlanie ruchomych obrazów, np. wyświetlanie bieżących informacji w sali wystawowej lub konferencyjnej itp. Sterownik telebimu


Pobierz ppt "Prezentacja monitora PN-V601"

Podobne prezentacje


Reklamy Google