Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciepło, ciepło, zimno… Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciepło, ciepło, zimno… Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Ciepło, ciepło, zimno… Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Ciepło, ciepło, zimno… Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Wszyscy wiemy, kiedy jest nam ciepło, a kiedy marzniemy.
Wiemy, że zimą musimy się ciepło ubierać, zakładać kurtki, czapki, szaliki, latem zaś nosimy lekkie, przewiewne ubrania, by nie było nam zbytnio gorąco. Kwestia zimna i ciepła jest jednak pojęciem względnym, gdyż w tym samym czasie jednemu człowiekowi może być zimno, a drugiemu ciepło. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Latem bardzo często jest gorąco, wręcz upalnie.
Wielu ludziom trudno wytrzymać, gdy temperatura osiąga ponad 30 stopni. Wielu z nas źle się wtedy czuje i szybko męczy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Tymczasem wyobraźcie sobie, że w Afryce takie temperatury są czymś normalnym! Nieraz temperatury są jeszcze wyższe i sięgają 50, a czasem prawie 60 stopni! Tam dopiero jest gorąco i trudno byłoby nam tam wytrzymać. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Ich organizmy są przyzwyczajone do wysokich temperatur.
Dlatego gdyby mieszkańcy Afryki zjawili się u nas, nawet latem, nie byłoby im tak gorąco jak nam. Ich organizmy są przyzwyczajone do wysokich temperatur. Z kolei gdyby przyjechali do nas, gdy temperatury wynoszą blisko 20 stopni, byłoby im zimno, a my czujemy się w takich warunkach świetnie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Byliście kiedyś na Syberii, Grenlandii lub na biegunie północnym
Byliście kiedyś na Syberii, Grenlandii lub na biegunie północnym? Temperatury, które tam panują, są dla nas bardzo niskie i trudno byłoby nam tam wytrzymać. Każde z nas zmarzłoby okropnie! Temperatury tam panujące potrafią sięgnąć nawet 50 stopni poniżej zera! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Osoba mieszkająca na biegunie północnym oceniłaby klimat panujący w Polsce jako naprawdę ciepły. Dla niej nasze zimy są łagodne i ciepłe, gdyż sama na co dzień ma dużo cięższe warunki. My marzniemy, a oni są w siódmym niebie! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 W Polsce mamy zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, możemy doświadczać gorących i naprawdę zimnych dni. Zobaczcie na te termometry – zobaczcie, jak różne u nas są temperatury . Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 A wy wolicie, jak jest gorąco czy zimno?
Należycie do zmarzlaków czy do tych, którym wiecznie ciepło? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Ciepło, ciepło, zimno… Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google