Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drodzy Mieszkańcy Świętochłowic

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drodzy Mieszkańcy Świętochłowic"— Zapis prezentacji:

1

2 Drodzy Mieszkańcy Świętochłowic
Drodzy Mieszkańcy Świętochłowic. Jesteśmy uczniami klasy pierwszej Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach i bierzemy udział w projekcie „E - Akademia przyszłości”, którego celem jest rozwijanie zdolności i osobowości gimnazjalistów. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie w celach naukowych. Prosimy o uważne przeczytanie ankiety i szczerą odpowiedź na zadane pytania. Jakie zmiany na terenie „Skałki” według Państwa są najważniejsze? Proszę zaznaczyć 2 odpowiedzi. oświetlenie terenu ośrodka uruchomienie dużego basenu utworzenie skejtparku (sporty ekstremalne: jazda na rolkach, snowboardzie, deskorolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerach) uruchomienie większej ilości punktów gastronomicznych powstanie ściany wspinaczkowej uruchomienie przystani kajakowej powstanie ekologicznego (drewnianego) placu zabaw dla dzieci inne – jakie? …………………………………………………………… Jakiego rodzaju imprez sportowych, Państwa zdaniem, brakuje w naszym mieście? Proszę zaznaczyć 2 odpowiedzi. zawody dla rowerzystów (ogólnodostępne) zawody pływackie zawody lekkoatletyczne zabawy na lodzie ( np. karnawałowe, wybór króla i królowej lodowiska) zawody narciarskie (biegi) inne – jakie? …………………………………………………………. Jakiego rodzaju imprezy kulturalne spotkałyby się z zainteresowaniem mieszkańców? Proszę zaznaczyć 2 odpowiedzi. koncerty kabarety festyny rodzinne biesiady piwne Resztę z 20 pytań możesz przeczytać na stronie internetowej naszej szkoły – w projektach e- Akademii Przyszłości

3 Wyniki ankiet Nad opracowaniem wyników trudził się nasz Daniel, ale wyszło super. Sami to sprawdźcie na stronie internetowej naszej szkoły – w projektach e- Akademii Przyszłości

4 Spotkanie z Prezydentem
Potem weszliśmy w progi gabinetu Prezydenta Miasta Świętochłowic Pana Dawida Kostempskiego. Małe gadu-gadu i pieczątki i podpisy są już na papierze, więc czas do dzieła się wziąć.

5 Nasze spotkania We wtorki i czwartki Pani służyła radą. Nie zawsze i nie każdy chciał się z Nią widzieć. Terminy goniły, a niektórzy twierdzili „jutro zrobimy” lecz garstka zapaleńców projekt rozpaliła.

6 Patryk i Daniel tereny zielone w Świonach wzięli pod lupę
Wnet w Wordzie powstały strony, a informacje ze strony Urzędu Miejskiego czerpali garściami.

7 1.Park Heiloo 2.Wzgórze Hugona 3.Lasek chropaczowski 4.Planty Bytomskie 5.Skałka

8 Dzikie wysypiska Gdy tylko stopniał śnieg, w teren ruszyli nasi koledzy. Patryk i Daniel, Dagmara, Marcela ze trzysta zdjęć nam porobili. Dzikie wysypiska fotografowali. Tam śmieci leżały pod starym drzewem, tu kupa gruzu szpeciła krajobraz.

9 Tory w Lipinach wśród śmieci toną.
Na Zgodzie za rogiem znów śmieci zobaczysz. Na Plantach takie widoki to żadna nowość.

10 Droga na wysypisko śmieci
A tymczasem Marta i Monika przygotowały plan wycieczki na Składowisko Odpadów Komunalnych w Świętochłowicach. Na Zgodzie po wyjściu z autobusu, skręcie w ulicę, wszyscy pytali - Czy już jesteśmy na wysypisku? Bo w koło walały się puste butelki i śmieci było bez liku.

11 Droga na wysypisko śmieci
Pisuar też się znalazł – można skorzystać. Tam fotel - możesz odpocząć. Nasza Pani też zdezorientowana, to chyba nie tutaj, tak mówi bez przekonania.

12 Droga na wysypisko śmieci
Więc idziemy wciąż dalej a w koło nas tektury i gruzy, papierki, butelki. Wreszcie jest Składowisko Odpadów Komunalnych

13 Wysypisko Pan Jojko nam wszystko cierpliwie tłumaczył, pomimo że nam wszystko brzydko pachniało. Na własne oczy zobaczyliśmy, co się dzieje z naszymi śmieciami. I tak myślimy, że segregacja odpadów nam się opłaca.

14 Sprzątanie Wreszcie rękawiczki na dłoniach, a worki w rękach, wielkie sprzątanie grupa zaczęła. Teren Parku Chropaczowskiego do Szachty sprzątali, a po dwóch tygodniach to samo - niestety - zastali.

15 Sadzenie drzew By wspomóc działania ekologiczne,
nie tylko śmieci nas interesowały. Wokół naszej szkoły sadzimy drzewa i krzewy. Niektórzy z łopatą lepiej sobie radzili niż z piórem.

16 Sprzątanie schronu Niezaplanowaną atrakcją okazało się sprzątanie terenu wokół schronu w Parku Heillo. Grabiliśmy liście, zbieraliśmy patyki i śmieci.

17 Poszerzyliśmy wejście do schronu
Poszerzyliśmy wejście do schronu. Nawet naszą Panią z łopatę widzieliśmy.

18 Część naszej grupy pozazdrościła tym wewnątrz, bo mieli maski na twarzach i chyba ciekawsze zajęcie, bo zwiali do schronu i drugiej grupie pomagali.

19 Pieskie życie Pieskami i ich kupkami też się zainteresowaliśmy. Na większości osiedli taki napis zobaczysz – Zakaz wyprowadzania psów. Miejsc kilka tylko jest w mieście, gdzie pupil bez kary załatwi potrzeby. To Mijanka – ozdobiona napisami. Są także tyły Gustlika i Planty z piaseczkiem. Lecz piesków tam nie widać – chyba wolą inne krzaczki. A kupki po piesku właściciel nie zbiera, więc zdobią chodniki, trawniki i place zabaw. A może tak worki, łopatki lub rękawiczki się znajdą i każdy po swoim posprząta pupilu???

20 Z ekologią na Ty Segregujmy więc odpady: żółty – tworzywa sztuczne
zielony – szkła kolorowe białe – szkło białe niebieskie - makulatura czerwone – odpady metalowe Dziś już wiemy: Co to odpady stałe i niebezpieczne także znamy? Gdzie oddać sprzęt RTV i stare lekarstwa? Do czego służy niebieski pojemnik? W żółtym zawsze plastiki znajdziemy a puszki do czerwonego włożymy. Od dzisiaj segregujemy śmieci, bo wiemy, że można i trzeba, by nasze Świętochłowice nie utonęły w śmieciach

21 Lecz nasza wiedza na nic się zda, jeśli ją dalej nie przekażemy
Lecz nasza wiedza na nic się zda, jeśli ją dalej nie przekażemy. Więc rodzicom, nauczycielom, kolegom i koleżankom zachwalamy nasz projekt.

22 Spotkanie z Radnymi z Komisji Gospodarki Miejskiej i Ekologii

23 Oto nasza ekipa zadaniowa
Jesteśmy uczniami klasy 1 m i 1 g Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach w województwie śląskim. Nasze gimnazjum wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wraz z Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Mikołaja Reja. W roku szkolnym 2010/2011 realizowaliśmy projekt edukacyjny związany z E-Akademią Przyszłości. Nazwaliśmy go "Śmieci wśród nas". Nasz zespół tworzyli: Błaszczyk Aneta Błaszczyk Marcela Bobiński Mateusz Groticki Marcin Harcz Martyna Janko Natalia Leszczyński Michał Lewicki Jarosław Łokietek Mateusz Siwiec Marta Sudomirski Patryk Szafraniec Monika Woźniok Dagmara Wajda Roksana Włoczyk Daniel Żelichowski Kamil Koordynatorką naszego projektu była pani Brygida Stalmach-Morawiec O wszystkich naszych działaniach dowiesz się ze strony internetowej


Pobierz ppt "Drodzy Mieszkańcy Świętochłowic"

Podobne prezentacje


Reklamy Google